Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (957)Книжкові видання та компакт-диски (1022)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРКОВ$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Марков В.В. 
Адміністративно-правові засади діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення законності і дисципліни в ОВС України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Марков ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

З'ясовано сутність і визначення законності та дисципліни в ОВС, визначено систему суб'єктів, які забезпечують готовність і дисципліну в ОВС. Проаналізовано правові основи забезпечення законності та дисципліни в ОВС. З'ясовано місце та визначено особливості діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення законності та дисципліни в ОВС України, уточнено умови, засоби, форми та методи забезпечення законності та дисципліни підрозділами внутрішньої безпеки, проаналізовано окремі напрямки організації діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення дисципліни та законності в ОВС. Надано пропозиції та рекомендації з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.7 +
Шифр НБУВ: РА366378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Марков Р. В. 
Вплив кон'юнктури ринку зерна на продовольчу безпеку регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 21.04.01 / Р. В. Марков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 21 с. — укp.

Визначено поняття "продовольча безпека регіону" в контексті уточненого визначення поняття "продовольча безпека держави" з використанням ідентифікованої дихотомії "продовольча безпека - продовольча небезпека". Досліджено структурно-динамічні тенденції зміни кон'юнктури ринку зерна Луганської області. Показано наявність численних загроз продовольчій безпеці регіону. Розроблено систему оцінювання впливу кон'юнктури ринку зерна на продовольчу безпеку регіону, елементами якої є ієрархічно декомпозовані групи показників, інтегральний показник рівня продовольчої безпеки регіону й інструментарій оцінювання. Вдосконалено процедуру подолання загроз продовольчій безпеці регіону шляхом використання результатів оцінювання продовольчої безпеки регіону з урахуванням кон'юнктури ринку зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)0-982 + У9(4УКР-4ЛУГ)421.51
Шифр НБУВ: РА383214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Маркова С.В. 
Голодомор 1932 - 1933 рр. на Поділлі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Маркова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено передумови, хід, наслідки та специфічні особливості у контексті загальноукраїнських подій останньої чверті 1920-х - початку 1930-х рр. Проаналізовано процеси занепаду продуктивних сил подільського села, дезорганізації сільського господарства, що призвели до катастрофічного зубожіння народних мас. Встановлено причини широкомасштабної трагедії 1932 - 1933-х рр. на Поділлі, зокрема, колективізацію, розкуркулення, хлібозаготівлю. Значну увагу приділено особливостям голодомору у прикордонній смузі та його багатонаціональному характеру. Висвітлено комплекс політико-економічних заходів щодо подолання наслідків голодомору 1932 - 1933 рр. на Поділлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр348)614-209
Шифр НБУВ: РА318493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Маркович С.Є. 
Дослідження процесу нанесення детонаційно-газових покрить на деталі авіаційної техніки з урахуванням величини та розподілу залишкових напружень у системі покриття - підкладка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / С.Є. Маркович ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Зазначено, що критична температура визначається переходом від залишкових напружень, що стискають, до залишкових, що розтягують, зокрема: за напилювання покриття товщиною 0,100 мм з порошку ВК-25 (діаметр часток дорювнює 20 - 40 мкм) на підкладку з титанового сплаву ВТ8 за режиму, що характеризується параметрами: відстанню напилювання, що дорівнює 170 мм, скорострільністю - 3 ГцБ співвідношенням ацетилен/кисень - 0,67, витратами ацетилену - 0,31 л/цикл (швидкість часток - 5210 м/с), величиною критичної температури поверхневого шару - 19124 К. Уточнено математичну модель, що враховує внесок кінетичної енергії часток у процес формування залишкових напружень у системі покриття - підкладка за детонаційно-газового напилювання. Виявлено взаємозв'язок між енергетичними параметрами напилювання та величиною і розподілом залишкових напружень. Запропоновано метод нанесення комбінованого покриття для компресорних лопаток перших ступенів, що дає змогу здійснити напилювання вхідної крайки карбідом вольфраму за детонаційно-газовим методом та нанесення покриття з нітриду титана на спинку та корито лопатки з використанням методу конденсації, що забезпечує збільшення ерозійної стійкості виробу до 60 %. Розроблено єдиний вимірювальний комплекс, що дає змогу здійснити оперативний контроль процесу напилювання за параметрами: швидкість і температура часток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-060.17 +
Шифр НБУВ: РА337607

Рубрики:

      
5.

Маркович Л.М. 
Екологічні знання як чинник гуманітаризації шкільного курсу фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.М. Маркович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено компоненти та розроблено дидактичні підходи щодо гуманітаризації шкільного курсу фізики, основу якої становлять екологічні знання. Конкретизовано наукові підходи щодо визначення сутності, змісту та завдань гуманітаризації шкільного курсу фізики та визначено її специфіку (формування екологічної культури учнів) у порівнянні з традиційним навчанням, орієнтованим на засвоєння знань. Визначено зміст екологічних знань для учнів IX - XI класів з урахуванням компонентів гуманітаризації навчання фізики. Розроблено додаткові розділи до програми з фізики для учнів IX - XI класів загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до завдань гуманітаризації шкільного курсу фізики. Нові завдання рекомендовано використовувати у класах з профільною диференціацією вивчення фізики за програмами прикладного курсу та курсу поглибленого рівня, а також у програмах для профільних класів 12-річної школи. Розроблено тестові завдання для визначення рівнів сформованості в учнів елементів екологічних знань у процесі вивчення фізики, узгоджені з 12-бальною шкалою оцінювання навчальних досягнень. Тестові завдання рекомендовано використовувати з метою перевірки знань учнів з фізики, передбачених державним стандартом фізичної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА350810

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Маркович В. П. 
Епідеміологічні аспекти надзвичайних ситуацій природного генезу (на моделі повеней в Закарпатьській області України): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.02 / В. П. Маркович ; АМН України, Ін-т епідеміол. та інфекц. хвороб ім. Л. В. Громашевського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фази поетапної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (НС) природного генезу: аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт, стабілізації ситуації, реабілітації. Розроблено алгоритм дій на основі систематизації протиепідемічних особливостей інфекційних захворювань. Наведено методику прогнозування можливого зростання інфекційної захворюваності серед населення зони НС та методику розрахунку економічних втрат від неї. Розроблено форму паспортизації населених пунктів та об'єктів нагляду як основу інформаційної бази щодо ймовірних ризиків у разі виникнення НС. Створено модель планування протиепідемічних заходів як основу формування дієвих напрямків ліквідації епідемічних ускладнень під час НС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЗАК)599 + Р190.8
Шифр НБУВ: РА369530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Маркович Я.С. 
Категорії часу та простору в романі Б.Пастернака "Доктор Живаго": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Я.С. Маркович ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше у контексті єдиного системного підходу досліджено особливості відтворення художнього часу та художнього простору у романі Б.Пастернака "Доктор Живаго". Уточнено зміст понять "час" і "простір" у художній літературі, показано їх значення для розвитку жанру у XX ст. (на матеріалі твору "Доктор Живаго" Б.Пастернака). Досліджено форми часу (фабульний, сюжетний, наративний) та різновиди простору в романі. Особливу увагу приділено конкретно-історичним, символічним, міфопоетичним топосам і локусам. Проаналізовано еволюцію, засоби вираження та функції мотивів, пов'язаних з категоріями часу та простору. Показано вплив просторово-часової організації на жанр і стиль твору. Проаналізовано розвиток традиції російської та світової літератури у прозовій спадщині митця. Досліджено художнє новаторство Б.Пастернака у жанрі роману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Пастернак, Б. 534 +
Шифр НБУВ: РА343971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Маркова В. А. 
Книжкова комунікація: теорія, історія, перспективи розвитку: автореф. дис. ... д-ра наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / В. А. Маркова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Розглянуто книжкову комунікацію в теоретичному, історичному та прогностичному аспектах. Доведено, що подолання технічних, соціальних і психологічних бар'єрів на шляху руху повідомлення від автора до читача можливе лише за умови взаємопов'язаного розвитку книжкової й електронної комунікації. Обгрунтовано, що книжкова комунікація завдяки своїм унікальним комунікативним властивостям здатна інтегрувати в новий електронний комунікаційний простір, активно впливаючи на конфігурацію інших видів соціальної комунікації. Розглянуто еволюцію структури книжкової комунікації та функцій її головних компонентів (автора, читача, посередників, книги). Виявлено основні трансформації, що відбуваються з ними в новому комунікативному середовищі. Запропоновано концептуальну модель розвитку системи книжкової комунікації в сучасному комунікаційному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.02
Шифр НБУВ: РА382466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Марков А.В. 
Комплексна гідротерапія генералізованого пародонту сульфатно-хлоридно-натрієво-магнієво-калієвою мінеральною водою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.В. Марков ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

На підставі результатів мікробіологічних досліджень показано виражену антибактеріальну дію ропи сульфатно-хлоридно-натрієво-магнієво-калієвої мінеральної води джерела N 6 курорту Моршин на деякі штами стафілококів, стрептококів та змішану мікрофлору пародонтальних кишень хворих на генералізований пародонтит. Після лікування мінеральною водою виявлено значне зменшення кількісного та якісного засіяння пародонтальних кишень мікрофлорою. У хворих на генералізований пародонтит встановлено суттєві зміни стану клітинного та гуморального імунітету, після проведення лікування виявлено виражену нормалізацію імунологічних показників і зроблено висновок про значний імуномодулюючий вплив мінеральної води джерела N 6 курорту Моршин. Обгрунтовано та апробовано новий метод лікування генералізованого пародонтиту з використанням сульфатно-хлоридно-натрієво-магнієво-калієвої мінеральної води. Значну ефективність запропонованого методу комплексної гідротерапії підтверджено нормалізацією основних клініко-лабораторних показників стану пародонта, гуморального та клітинного імунітету хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-544 +
Шифр НБУВ: РА333798

Рубрики:

      
10.

Марков В.В. 
Конкурентна здатність сортів люцерни до видів злакових культур, її природа і можливість використання у насінництві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Марков ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень конкурентоспроможності чотирьох сортів люцерни щодо шести видів злакових культур суцільного та стрічкового способів сівби. З'ясовано, що існуючі злакові види, у тому числі нові сорти, як покривні культури, мають різну "агресивність" і ця ознака може бути чітко ідентифікована шляхом відповідного індексу, який розроблено у роботі. Встановлено: фактори "покривна культура", "сорт люцерни" та їх взаємодія займають провідне місце у визначенні рівня урожайності насіння люцерни. Вперше розглянуто залежність собівартості та рівня рентабельності виробництва насіння люцерни від конкурентоспроможності сорту люцерни та "агресивності" покривної культури, використаної під час посіву люцерни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-374(4УКР-4СУМ),022
Шифр НБУВ: РА309008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Маркова М. В. 
Концептуалізація елементів натурфілософії у творчості європейських романтиків: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / М. В. Маркова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив романтичної філософії природи на європейську літературу доби романтизму. Виділено вісім фундаментальних натурфілософських концептів, які формують романтичну натурфілософську концептосферу та прослідковано шляхи, способи їх репрезентації у художньо-естетичній практиці європейського романтичного руху. Встановлено, що концептуалізація елементів натурфілософії в естетичних працях романтиків відбувалася через естетичні категорії та поняття, у художніх текстах - через одиниці чотирьох основних рівнів художньо-естетичної цілісності літературних творів: натурфілософські образи-символи, мотиви, сюжет, композицію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)5-304 + Ю252:Б
Шифр НБУВ: РА381021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Маркович І.Ф. 
Медико-соціальна характеристика стану здоров'я та наукове обгрунтування сучасної і прогнозної потреби військовослужбовців в амбулаторно-поліклінічній допомозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.Ф. Маркович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено закономірності у формуванні здоров'я військовослужбовців, зокрема захворюваності та поширеності хвороб за різними контингентами, віковими групами, класами хвороб та показниками фізичного розвитку. Науково обгрунтовано й розроблено сучасну модель організації та надання амбулаторно-поліклінічної допомоги віськовослужбовцям Збройних сил України на територіальному рівні. З'ясовано їх потребу у зазначеній допомозі відповідно до сучасної моделі її організації та надання на територіальному рівні, а також на певний період з урахуванням конкретних лікарських спеціальностей та рівня амбулаторно-поліклінічної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)28 + Ц7,8(4УКР)6-21 +
Шифр НБУВ: РА343910

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Маркова О.Я. 
Методи корекції гемокоагуляційних порушень у хворих на системні захворювання сполучної тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.Я. Маркова ; Укр. НДІ кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню особливостей гемореології крові та мікроциркуляції залежно від клінічного перебігу, тривалості ревматологічного захворювання з аутоімунним та імунокомплексним механізмами розвитку, а також встановленню інформативних критеріїв гемокоагуляційних порушень з урахуванням маркерів пошкодження судинного ендотелію. При цьому встановлено, що інформативними показниками гемокоагуляції у хворих на СЧВ, ССД, РА є динамічна функція тромбоцитів та еритроцитів, ристоцетинова активність, активність антитромбіну ІІІ; у хворих на СВ: Хагеман-залежний фібриноліз, рівень розчинених фібрин-мономірних комплексів, ристоцетинового кофактору, антитромбіну ІІІ. Встановлено, що комплексна терапія базисними препаратами у поєднанні з дезагрегантами, антикоагулянтами, ензимопрепаратами (вобензим), екстракорпоральними засобами (плазмаферез) впливає на регрес клініко-лабораторної симптоматики, усуває розвиток ускладнень, які характерні для СЗСТ. Застосування вобензиму на етапі підтримуючої терапії виключає необхідність призначення дезагрегантної та антикоагулянтної терапії. Використання гемокорегуючої терапії сприяє поліпшенню якості життя хворих на СЗСТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-451

Рубрики:

      
14.

Марковський О.В. 
Моделювання структури та управління ризиками в діяльності комерційного банку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О.В. Марковський ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію моделювання системи ризик-менеджменту, що відповідає принципу гармонійності та поєднує організаційну структуру банку зі структурами діяльності та ризиків, базується на застосуванні сучасних інформаційних технологій і дозволяє шляхом оперативного управління на основі моніторингу стану забезпечувати життєздатність комерційного банку. Побудовано комплекс моделей, який включає: моделі структури діяльності та структури ризиків, поданих у формі бінарних дерев, а також організаційної структури банку у вигляді багатошарової ієрархічної моделі. Удосконалено методи оцінки інтегрального ризику діяльності комерційного банку шляхом побудови матриці ризиків, управління ризиками на основі формування атласу продуктів банку, гармонізації структури економічних систем на принципах золотого перерізу, побудови інтегрального показника кредитоспроможності позичальника. Обгрунтовано принципи та методи формування організаційної структури комерційного банку як багаторівневої системи прийняття рішень, що враховує вимоги ефективності управління ризиком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34-99-21
Шифр НБУВ: РА372500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Маркович І.Г. 
Наукове обгрунтування епідеміологічного нагляду за Hib-інфекцією в умовах впровадження вакцинопрофілактики: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / І.Г. Маркович ; АМН України. ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Уперше на моделі м.Києв установлено частку Hib-менінгітів у етіологічній структурі бактеріально розшифрованих менінгітів, ураженість населення різних вікових груп, динаміку та сезонність Hib-менінгітів. Визначено, що групою ризику щодо розвитку цих хвороб є діти віком до 2-х років. Статистично доведено, що недостатня бактеріологічна розшифровка бактеріальних менінгітів зумовлена недооцінкою етіологічної ролі Hib у розвитку цієї патології. У порівняльному аспекті проведено вивчення реактогенності двох моновакцин для профілактики Hib-інфекції та оцінено їх безпеку. Це свідчить про можливу етіологічну роль Hib у розвитку цих захворювань, оскільки бактеріологічна розшифровка інших, крім менінгіту, клінічних форм Hib-інфекції не проводиться. На підставі аналізу даних, одержаних завдяки медико-соціологічному дослідженню серед медичних працівників і батьків, обгрунтовано необхідність поліпшення їх обізнаності щодо Hib-інфекції та засобів її профілактики як заходу щодо підвищення ефективності програм імунопрофілактики. Розроблено підходи до створення системи епідеміологічного нагляду за Hib-інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.32-3 +
Шифр НБУВ: РА357692

Рубрики:

      
16.

Маркова І. В. 
Організаційно-економічні основи комерціалізації залізничного транспорту України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. В. Маркова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні підходи до комерціалізації залізничного транспорту за умов його адаптації до ринкового середовища, які призвели до формування організаційно-економічного механізму комерціалізації. Розглянуто теорію та практику реформування провідних залізниць світу, вдосконалено визначення поняття "комерціалізація залізничного транспорту", визначено передумови комерціалізації, розкрито ключові фактори та принципи для створення нового, більш досконалого господарського механізму. Обгрунтовано пріоритетно-партнерський підхід до комерціалізації залізничного транспорту, визначено мету, функції, економічні важелі та структуру організаційно-економічного механізму комерціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0
Шифр НБУВ: РА384366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Марков Ю.І. 
Особливості анестезіологічного забезпечення при хірургічному лікуванні ішемій головного мозку, обумовлених патологією екстракраніальних відділів внутрішньої сонної артерії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Ю.І. Марков ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

За результатами проведених комплексних досліджень наведено дані щодо супутніх захворювань у хворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу за типом ішемії. Висвітлено алгоритми анестезіологічного забезпечення хірургічного лікування хворих з ішеміями головного мозку, спричиненими ураженнями екстракраніальних відділів внутрішньої сонної артерії. Відзначено, що анестезіологічне забезпечення відрізняється у хворих з оперативними втручаннями екстравазального характеру та операціями з порушеннями цілісності внутрішньої сонної артерії, створено умови для гіпоперфузії та гіперперфузії головного мозку. Досліджено інфузійно-трансфузійну периопераційну терапію із застосуванням похідних гідроксиетилкрохмалю (рефортан), яку використано з метою корекції геореологічних порушень. Встановлено, що в комплексі заходів церебропротекції важливе значення має медикаментозний захист серця в передопераційному періоді та інтраопераційно, запропоновано застосовувати антагоністи кальцію з групи фенілалкіламінів (верампампіл) під час проведення загальної анестезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА336740

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Маркова М.А. 
Особливості спільної роботи пальових фундаментів та будівель в умовах просадних грунтів великої товщі: Автореф. дис.. канд. техн. наук: 05.23.02 / М.А. Маркова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан фундаментів на палях разом з будівлею з урахуванням впливу просадних грунтів великої товщі. Обстежено значну кількість будівель з фундаментами на палях, встановлено причини їх виникнення. На підставі аналізу напружено-деформованого стану системи будівля - палі - просадний грунт вивчено вплив на палі локальної обводненої зони просадного грунту. Розрахунок виконано з використанням методу кінцевих елементів у плоскій та просторовій постановці. Розроблено методику комплексного дослідження деформованих будівель за умов просадних грунтів, що дозволяє визначити причини деформування та здійснити вибір способів підсилення будівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 + Н582.5-028
Шифр НБУВ: РА318519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Маркова С. В. 
Оцінка ефективності інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств лікеро-горілчаної промисловості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. В. Маркова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено методичні підходи до оцінювання ефективності інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств лікеро-горілчаної промисловості (ЛГП). Визначено економічну сутність інновацій та обгрунтовано їх тісний зв'язок з інвестиціями. Досліджено передумови оцінки ефективності інноваційно-інвестиційної діяльності з урахуванням видів ефектів. Удосконалено класифікаційні ознаки сфер інтересів основних суб'єктів такої діяльності. Проведено оцінку сучасного стану та визначено переваги розвитку підприємств ЛГП. Охарактеризовано переваги та недоліки існуючих методологічних підходів до оцінювання ефективності інноваційно-інвестиційної діяльності, запропоновано методику такого оцінювання для інноватора з урахуванням обмежень, які висувають споживач та інвестор. Удосконалено методику визначення періоду окупності інноваційно-інвестиційного проекту з урахуванням точки беззбитковості. Визначено ефективність від створення інформаційної системи, головна мета якої - активізація інноваційно-інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.41-55-07 + У9(4УКР)306.752.41-56-07
Шифр НБУВ: РА383751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Марков А.Д. 
Оцінювання деградації зварних з'єднань теплостійких сталей у високотемпературному наводнювальному середовищі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.Д. Марков ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено відповідність зміни мікроструктури МШ після високотемпературної водневої деградації за експлуатаційних і лабораторних умов. В обох випадках деградація МШ має прояв у трансформації голкового фериту у глобулярний зі збільшенням діаметра зерна фериту, що спричиняє зниження міцності. Внаслідок поглинання феритної оторочки на межах колишніх аустенітних зерен і ослаблення меж феритних зерен карбідами знижується опір крихкому руйнуванню. Запропоновано за умов оцінювання високотемпературної деградації МШ паропроводів користуватися рекомендаціями: випробувати на розтяг радіально орієнтовані зразки на відміну від прийнятих в енергетиці осьових і тангенціально орієнтованих зразків, оскільки перші чутливіше відображають зміни в МШ після його експлуатації; використовувати електролітичне наводнювання під час випроб зразків розтягом, з метою підсилення чутливості механічних характеристик до деградації металу зварного з'єднання (ЗЗ); оцінювати граничний стан експлуатованого МШ за інверсією впливу абсорбованого металом водню на ефективний поріг циклічної тріщиностійкості з позитивного до негативного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К262.207.5 + К641-18 +
Шифр НБУВ: РА351935

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського