Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (85)Книжкові видання та компакт-диски (100)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРКЕЛОВ$<.>+<.>A=ТАТЬЯН$<.>+<.>A=ВИКТОРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Татьяненко О.В. 
Клініко-функціональні критерії обмежень життєдіяльності при гіпертонічній хворобі II стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Татьяненко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Проведено досліження обмежень життєдіяльності в аспекті вивчення проблеми удосконалення медико-соціальної експертизи за гіпертонічної хвороби (ГХ) II стадії. В результаті комплексного обстеження встановлено, що ГХ II стадії характеризується різноманітністю структурно-функціональних змін серцево-судинної системи, що свідчить про клінічну та патогенетичну гетерогенність проявів даної стадії захворювання й обумовлює диференційовані підходи щодо оцінки обмежень життєдіяльності. Уточнено патогенетичні взаємозв'язки, які відображають негативний вплив гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ) на функціонування системи кровообігу у хворих на ГХ. Встановлено, що прогресування ГЛШ супроводжується розвитком автономної дисфункції серця, а у випадку формування даної патології за концентричним типом, у порівнянні з ексцентричним, відзначено вищі рівні артеріального тиску (АТ) за даними добового моніторування та вірогідне зниження часових показників варіабельності серцевого ритму (ВСР). Встановлено, що рівень реакції систолічного АТ на фізичне навантаження у хворих на ГХ поєднаний з рівнем систолічного АТ за даними добового моніторування АТ та зворотно пов'язаний зі статистичними та спектральними параметрами добової ВСР. Виявлено, що на формування обмежень життєдіяльності за ГХ II стадії впливають тривалість захворювання, ступінь і характер артеріальної гіпертензії, ступінь і геометричний тип ГЛШ, а також тип гемодинамічної реакції на фізичне навантаження. Розроблено диференційовані критерії функціонального стану серцевої діяльності, які рекомендовано використовувати під час проведення медико-соціальної експертизи для встановлення оцінки обмежень життєдіяльності хворих на ГХ II стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА336310

Рубрики:

      
2.

Татьянчикова І.В. 
Особливості формування життєвих орієнтацій в учнів допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Татьянчикова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у розумово відсталих учнів життєвих орієнтацій. З'ясовано психологічний зміст життєвих орієнтацій, визначено їх види, складові і механізми становлення, показники сформованості; виявлено особливості життєвих орієнтацій у розумово відсталих школярів стосовно професійної діяльності, матеріально-побутового добробуту, міжособистісних стосунків, непрофесійної сфери життєдіяльності; розроблено спеціальну систему корекційно-розвивальної роботи, спрямованої на формування вміння планувати життєві перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Маркелова Т.В. 
Прогнозування середніх осадок фундаментів на шаруватих основах від вертикального навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Т.В. Маркелова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан шаруватої грунтової основи (у тому числі з шарами, що мають реологічні властивості у водонасиченому стані) під час дії на неї зовнішнього навантаження від фундаментів. Розроблено методику розрахунку середніх осадок. На підставі експериментальних досліджень у спеціальному лотку з круглими металевими штампами площею 100 та 200 см2 досліджено особливості згущення одно-, дво- та тришарової основи, представлені зв'язними та незв'язними грунтами у водонасиченому стані. За допомогою тривалих компресійних випробувань встановлено реологічні властивості зв'язних грунтів шарової основи. У межах загальних засад теорії пружності аналітичним шляхом визначено напруги та пересування в шаровій основі. По-перше, отримано розв'язок для випадку, коли до верхньої межі основи прикладено окремим способом розподілену напругу. По-друге, розв'язок застосовано до напруги, розподіленій на заданій площині. Проведено порівняльний аналіз розподілення напруг і пересувань у шаруватій та однорідній основах, який виявив їх суттєву розбіжність. За результатами експериментальних досліджень і теоретичного аналізу розроблено практичні рекомендації щодо розрахунку середніх осадок фундаментів на грунтовій шаруватій основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.112 + Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА312759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Маркелов С. П. 
Стратегія диверсифікації підприємств кондитерської промисловості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. П. Маркелов ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено теоретико-методичні засади формування та реалізації стратегії диверсифікації на вітчизняних підприємствах кондитерської промисловості. Розкрито сутність диверсифікації та запропоновано її визначення. Визначено типологію й особливості диверсифікованості. Вивчено зарубіжний досвід диверсифікації діяльності підприємств кондитерської галузі. За результатами моніторингу ринку кондитерських виробів визначено основні передумови диверсифікації діяльності вітчизняних кондитерських підприємств. Досліджено виробничі можливості даних підприємств, розкрито основні напрями диверсифікації кондитерського виробництва в країні. Запропоновано процесну модель інформаційного забезпечення розробки та впровадження стратегії диверсифікації для вітчизняних кондитерських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.71-43
Шифр НБУВ: РА382190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Татьянченко О.Г. 
Теоретичні основи прогнозування термопружних деформацій осьового інструменту і деталі і їх вплив на точність обробки отворів: Автореф. дис... канд. д-ра техн. наук: 05.03.01 / О.Г. Татьянченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 35 с. — укp.

Показано можливість підвищення точності обробки отворів осьовим лезовим інструментом за рахунок усунення похибок поздовжнього профілю отворів на підставі нових методів обробки з урахуванням особливостей контактних і термопружних процесів у зоні контакту інструмента та деталі. Розроблено комплексну математичну модель утворення похибки поздовжнього перетину отвору, що вперше враховує нелінійність термопружних деформацій деталі по глибині отвору, а також її пружно-пластичні деформації. За допомогою даної моделі встановлено, що основною причиною виникнення бочкоподібної форми на початку отвору є температурні деформації інструмента, а в середині та кінці отвору - температурні деформації деталі в зоні різання. Вперше запропоновано способи прогнозування форми та розмірів поздовжнього профілю отворів та ефективні методи усунення похибки поздовжнього перетину отворів у разі часткової обробки осьовим лезовим інструментом за рахунок використання прогресивних конструкцій інструмента та керування робочими процесами у зоні різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4-1 +
Шифр НБУВ: РА348016

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського