Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (399)Книжкові видання та компакт-диски (284)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛОЗИНСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Лозинський Ю.Р. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності органів по протипожежній профілактиці на залізничному транспорті: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю.Р. Лозинський ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правове забезпечення діяльності органів з протипожежної профілактиці (ПП) на залізничному транспорті. Розглянуто сутність ПП, особливості діяльності суб'єктів у даній сфері суспільних відносин. Наведено системний підхід до вивчення форм і методів правового регулювання діяльності органів з ПП. Проаналізовано механізм внутрішньої та зовнішньої організації як комплексу спеціальних заходів, засобів і способів, що мають юридичний зміст і скеровані на забезпечення пожежної безпеки. Наведено рекомендації щодо удосконалення діяльності органів з ПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.035 + Х819(4УКР)125.2
Шифр НБУВ: РА372325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лозинський С.Е. 
Виявлення початкових стадій серцевої недостатності у хворих на стабільну стенокардію напруги та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.Е. Лозинський ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 22 с. — укp.

Обстежено 166 хворих на стабільну стенокардію напруги без ознак серцевої недостатності (СН) і з ознаками CH I - II функціонального класу згідно з класифікацією NYHA. У 105 з них методами інструментальної діагностики визначено початкові стадії серцевої недостатності (ПССН). Обстеження проводилось до початку лікування, через 3 тижні та за 6 місяців від його початку. Встановлено, що осіб із ПССН відрізняє більша кількість і тривалість епізодів ішемії, більша частка епізодів асимптомної ішемії. У них виявлено зниження толерантності до об'ємного та фізичного навантажень. Відзначено, що використання комбінацій ізосорбіду дінітрату з ренітеком і козааром дозволяє досягти кращих результатів, ніж монотерапія ізосорбіду дінітратом, зважаючи на антистенокардитичний та антиішемічного ефекти, показники гемодинаміки, зростання толерантності до об'ємного та фізичного навантаження. У процесі довготривалого лікування з застосуванням комбінаційної терапії спостережено тенденцію до зростання позитивних ефектів на відміну від монотерапії, ефективність якої з плином часу зменшувалась.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-37 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА312765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лозинський П. І. 
Воєнно-політичне співробітництво країн Співдружності Незалежних Держав: становлення, розвиток, трансформація кінця XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / П. І. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто питання створення, становлення, розвитку та модернізації нової системи безпеки на геополітичному просторі колишнього СРСР і застосовано нові концептуальні підходи для його дослідження. Вперше узагальнено та проаналізовано наявні прорахунки, які заважали та заважають ефективній реалізації обраного зовнішньополітичного курсу членів воєнно-політичного союзу Співдружності. Певною мірою заповнюється прогалина у теоретико-методологічних засадах створення системи гарантування національної безпеки країн, які набувають свою незалежність протягом останнього часу, шляхом цілісного аналізу динаміки розвитку та дієздатності Організації Договору про колективну безпеку щодо захисту національних інтересів її країн-учасниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2СНД)64-6 + Ц851(4/5СНД) + Х915.22(4/5СНД)1
Шифр НБУВ: РА380317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лозинська Т.М. 
Державне управління розвитком продовольчого ринку України в умовах глобалізації економіки: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.М. Лозинська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 36 с. — укp.

Концептуально обгрунтовано трансформацію механізмів державного управління розвитком продовольчого ринку, зумовлену динамічними якісними змінами у системі виробництва, розподілу та споживання продуктів, які мають глобальний характер. Розкрито суть і зміст продовольчої безпеки у контексті посилення державного управління, оскільки у сучасному суспільстві для її забезпечення виявляють свою неспроможність ринок і глобалізація. Проаналізовано організаційно-функціональні аспекти системи державного управління продовольчим ринком з урахуванням необхідності забезпечення його якісної зміни з метою розв'язання продовольчої проблеми. Запропоновано концептуальні засади державного управління даним ринком на основі тривимірної товарної типології за використання програмно-цільового підходу. Обгрунтовано експортно-орієнтовану стратегію розвитку продовольчого ринку, доцільність регулювання міжгалузевих економічних відносин за допомогою методів, спрямованих на підвищення продуктивності праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51-21,01 +
Шифр НБУВ: РА360403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лозинський А.О. 
Електромеханічні системи автоматизації технологічних об'єктів з інтелектуальним керуванням: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / А.О. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 41 с. — укp.

Уперше розроблено метод параметричного синтезу асимптотично стійких оптимальних систем керування об'єктами, що перебувають під дією випадкових збурень, що передбачає одночасне розв'язування задачі забезпечення стійкості системи та задачі мінімізації сформованого функціоналу якості та дає змогу уникнути розв'язування матрицевих нерівностей для знаходження параметрів регуляторів системи керування, а також забезпечити покращання техніко-економічних характеристик об'єкта. Створено метод синтезу взаємозв'язаних електромеханічних систем за умови відсутності аналітичного зв'язку між коефіцієнтами регуляторів і сформованим функціоналом якості, тобто відсутності математичної моделі об'єкта в аналітичному вигляді. Удосконалено метод розв'язку оберненої задачі динаміки на базі паралельної структури нейрорегулятора та контролера шляхом використання теорії розривного керування для синтезу контролера, що забезпечує інваріантність системи щодо дії параметричних збурень. Запропоновано метод синтезу нечіткого регулятора на підставі спрощеної бази правил, що реалізує оптимальне керування за комплексним функціоналом якості зі змінними ваговими коефіцієнтами його складових. Наведено метод структурно-параметричного синтезу нечіткого регулятора з використанням штучних нейронних мереж шляхом введення універсальної активаційної функції та застосування на етапі оптимізації гібридного методу оптимізації на базі генетичного алгоритму. Удосконалено метод прямого керування моментом електропривода змінного струму шляхом формування вектора напруги на виході перетворювача частоти на основі принципів теорії нечітких множин та розривного керування, що забезпечує зменшення пульсацій електромагнітного моменту асинхронного двигуна. Розвинуто теорію стійкості нелінійних систем з інтелектуальними регуляторами, зокрема, сформульовано критерій стійкості для системи керування, побудованої на базі принципу керування за повним вектором стану з використанням гравітаційного методу дефаззифікації та вперше доведено стійкість нелінійних систем, побудованих з використанням принципу підпорядкованого керування, з нечітким ПІ-регулятором за умов нормального перекриття функції належності лінгвістичних змінних і гравітаційного методу дефаззифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-05 +
Шифр НБУВ: РА330860

Рубрики:

      
6.

Лозинський Р.М. 
Етномовна географія України: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук: 11.00.02 / Р.М. Лозинський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Визначено суспільно-географічну сутність терміна "мовна ситуація", розроблено методику географічного вивчення мовного складу населення, виділено найважливіші етномовні процеси, проведено їх типологію. Розглянуто сучасний стан і тенденції мовної ситуації в Україні на початку ХХІ ст., досліджено стан мовного складу населення, динаміку етномовних процесів, поширення на території держави різних етнічних мов, розселення мовних груп, особливості етномовного домінування. Проаналізовано територіальні особливості мовної ситуації в Україні, проведено із застосуванням методу багатопоказникового аналізу етномовне райнонування, виділено 12 етномовних районів України, висвітлено основні параметри та тенденції розвитку мовної ситуації в кожному з районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + У049(4УКР)2 + Ш121(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА370877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лозинський А.Ф. 
Збройні сили Австро-Угорщини (1867 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.Ф. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто збройні сили Австро-Угорщини, особливості й організаційно-правові засади їх формування. Вивчено структуру сухопутного війська. Проаналізовано його піхотні та кавалерійські формування, умови створення першої національної української частини у складі австро-угорської армії. Досліджено проблему обмундирування та екіпіровки війська й умови їх зміни. Вивчено питання розбудови військово-морського флоту в його кількісному та якісному аспекті. Значну увагу приділено військово-повітряним силам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4АВС)1:5 + Т3(4АВС)5-54 +
Шифр НБУВ: РА346687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лозинський 
Науково-видавнича та просвітницька діяльність Василіянського Чину у Галичині (кінець ХІХ - перша половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Мар'ян Володимирович Лозинський ; НАН України; Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича , Інститут народознавства. — Львів, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-7 + Э377.109(4УКР331)
Шифр НБУВ: РА331130

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Лозинський Р.Я. 
Обгрунтування параметрів установки для дистанційного гасіння пожеж газоводяною сумішшю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Р.Я. Лозинський ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше виявлено закономірності утворення газоводяної суміші у камері охолодження за умов взаємодії вихлопних газів турбореактивного двигуна з диспергованою водою. Установлено, що вогнегасна концентрація даної суміші з вмістом кисню менше 10 % і температурою 350 К утворюється за умов подавання у камеру охолодження суміші повітря та диспергованої води і продуктів згоряння вуглеводневого палива двигуна у співвідношенні 1 кг води на 1,1 кг продуктів згоряння. Виявлено умови запирання потоку газоводяної суміші під час подавання диспергованої води на вхід камери охолодження, яке відбувається за умов, коли статичний напір цієї суміші у камері охолодження перевищує швидкісний напір вихлопних газів турбореактивного двигуна. Установлено, що для зниження градієнта тиску у камері охолодження необхідно забезпечувати подавання роззосередженої за її довжиною диспергованої води, або збільшити до 1 м діаметр камери охолодження. Розкрито механізм утворення газоводяної суміші, яке відбувається за двома напрямками: випаровування краплин за температури 380 - 400 К у камерах охолодження та конденсація пари під час транспортування до зони горіння за температури 340 - 350 К, а також утворення краплин води і збільшення їх діаметра. Це дозволяє розрахувати ефективну дальність подавання даної суміші до зони горіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-5 +
Шифр НБУВ: РА340798

Рубрики:

      
10.

Лозинська С. О. 
Прикордонна політика Римської імперії у Центрально-Східній Європі (I - III ст. н. е.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / С. О. Лозинська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості, характер і зміст прикордонної політики із використанням збройних сил Риму у Центрально-Східній Європі в І - ІІІ ст. н.е. Охарактеризовано основні етапи розбудови східноєвропейських лімесів та їх роль у багатофункціональній системі відносин Риму з варварськими племенами. Розкрито роль і характер намісництва та військових з'єднань у проведенні лімесної оборони й організації функціонування приєднаних територій. З'ясовано вплив різноманітних факторів, які сприяли романізації провінцій та населення в прикордонній смузі. Вивчено процес еволюції військової політики, яка проводилась в районах Карпато-Дунайських земель. Досліджено причини та характер змін прикордонної та військової політики Риму у середині ІІ - ІІІ ст. н.е.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-642
Шифр НБУВ: РА375941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лозинська І. Г. 
Російські воєнні генерал-губернаторства у Галичині в період Першої світової війни: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.00.22 / І. Г. Лозинська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії досліджено діяльність російських тимчасових воєнних генерал-губернаторств у Галичині в період Першої світової війни. Висвітлено та з'ясовано теоретико-правові засади формування структур, плани російських вищих посадовців і самого імператора щодо діяльності адміністрації у Галичині, дискусії у російських політичних колах стосовно завдань і функцій новоутворених структур. Показано діяльність російської адміністрації у краї та вирішення нею організаційних, державно-правових, економічних, соціальних, національно-релігійних та освітніх питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)52-5 + Х2(4УКР-9ГАЛ)52-523
Шифр НБУВ: РА373748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Лозинський В.І. 
Узгоджена цифрова фільтрація широкосмугових та кодових сигналів в часовій області з використанням різниць: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.І. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено метод різницевої узгодженої цифрової фільтрації частотно-модульованих сигналів у часовій області з використанням модифікованої диференційної імпульсно-кодової модуляції (МДІКМ) для подання імпульсної характеристики узгодженого фільтра. Запропоновано метод для передачі та виявлення шумоподібних кодових послідовностей на базі знакової дельта-модуляції (ДМ). Досліджено вплив параметрів оцифрованих сигналів, кодерів і фільтрів на SNR на виході цифрового узгодженого фільтра. Запропоновано підходи щодо підвищення SNR на виході даного фільтра шляхом здійснення додаткових нелінійних операцій під час обчислення згортки. Розвинуто принципи побудови ефективних структур для різницевої узгодженої цифрової фільтрації з застосуванням знакової ДМ і МДІКМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.60-017.3 +
Шифр НБУВ: РА351367

Рубрики:

      
13.

Лозинський І.Є. 
Формування еколого-економічних результатів діяльності гірничо-збагачувальних комбінатів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / І.Є. Лозинський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто науково-методичні основи, вдосконалено інструментарій і розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення процесу формування еколого-економічних результатів діяльності гірничо-збагачувальних комбінатів за умов підвищення техногенного навантаження на довкілля. Проаналізовано та систематизовано науково-практичні підходи до управління результатами діяльності еколого-небезпечних промислових підприємств. Визначено взаємозв'язок екологічних і економічних результатів гірничо-збагачувальної діяльності в кон'юнктурі сучасного ринку залізорудної сировини. Обгрунтовано теоретико-практичні підходи до планування еколого-економічних результатів гірничо-збагачувальної діяльності. Доведено, що зміст і обсяги природоохоронних заходів доцільно визначати відповідно стадії життєвого циклу продукції залізорудного комбінату, що грунтується на розмежуванні його короткострокового техногенного впливу на довкілля. Визначено концептуальні засади щодо обгрунтування та реалізації природоохороних заходів у системі загального управління гірничо-збагачувальним комбінатом. Розроблено методичні рекомендації щодо формування бізнес-портфеля еколого-небезпечного виробничого підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-280-21 + У9(4УКР)305.51-280-21 +
Шифр НБУВ: РА365274

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лозинська В.Я. 
Функціональне числення в спряжених просторах функціоналів над класами цілих функцій експоненціального типу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / В.Я. Лозинська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Описано властивості просторів лінійних неперервних функціоналів над просторами цілих функцій експоненціального типу, сумовних на дійсному підпросторі. Досліджено згорткові алгебри даних функціоналів, знайдено їх опис у вигляді комутанта багатопараметричної групи зсувів у просторі сумовних функцій на дійсному підпросторі. Описано функціональне числення в таких згорткових алгебрах функціоналів над просторами цілих функцій експоненціального типу, сумовних на дійсному підпросторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.519.9 +
Шифр НБУВ: РА327236

Рубрики:

      
15.

Лозинський В. А. 
Геоінформаційний моніторинг полігонів твердих побутових відходів / В. А. Лозинський. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена обґрунтуванню теоретико-методичних засад проведення геоінформаційного моніторингу територій розміщення відходів функціонуючих урбосистем та її апробація на прикладі Львівського міського полігону ТПВ. Розроблено комплексний підхід до ведення геоінформаційного моніторингу таких об'єктів, що охоплює всі періоди функціонування полігону ТПВ. Розроблено технологію проведення геоінформаційного моніторингу динаміки функціонування ЛМП ТПВ, яка передбачає застосування комплексного підходу з використанням архівних аеро- та картографічних матеріалів. Розроблено та апробовано універсальну методику визначення об'єму об'єктів розміщення відходів з використанням архівних картографічних матеріалів і матеріалів знімань БПЛА. Розрозроблено методику оцінки точності обчислення об'єму тіла полігону та ярів за квадратурними формулами. Розроблено технологію геодезичного моніторингу зсувонебезпечних ділянок об'єктів розміщення відходів.^UThe thesis is devoted to the substantiation of the theoretical and methodological foundations for conducting geoinformational monitoring of waste disposal sites of functioning urban systems and its approbation on the example of the Lviv city MSW landfill site. An integrated approach to the maintenance of geoinformational monitoring of such objects has been developed, covering all periods of the functioning of the MSW landfill. Technology was developed for conducting geo-information monitoring of the dynamics of the operation of LCL, which provides for the application of an integrated approach using archival aero- and cartographic materials. A universal method for determining the volume of waste disposal facilities using archival cartographic materials and UAV survey materials was developed and tested. Technique was developed for estimating the accuracy of calculating the volume of a landfill body and ravines using a quadrature formula. The technology of geodetic monitoring of landslide areas of waste sposal facilities was developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Лозинський А. В. 
Поліфункціональні конденсовані та неконденсовані похідні тіазолу/тіазолідинону: спрямований синтез, фізико-хімічні властивості та біологічна активність: автореферат дис. ... д. фармац. н. : 15.00.02 / А. В. Лозинський. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена спрямованому синтезу нових поліфункціональних конденсованих та неконденсованих похідних тіазолу/тіазолідинону. Розроблено ефективні методи синтезу та хімічної модифікації похідних тіазоло[4,5-b]піридину, тіопіранотіазолу, гібридних молкул із фрагментами антрахінону, індолу, прізолу та диклофенаку у структурі, встановлено їх фізико-хімічні та спектральні характеристики. В результаті скринінгових досліджень, виділено 57 лікоподібних молекул з високою біологічною активністю. Для поглиблених доклінічних досліджень ідентифіковано 5 потенційних протипухлинних агентів, які характеризуються селективним впливом на пухлинні клітинні лінії на фоні низької цитотоксичності in vivo.^UThe dissertation is devoted to the directed synthesis of new polyfunctional condensed and non-condensed thiazole/thiazolidinone derivatives. Effective methods of synthesis and chemical modification of derivatives of thiazolo[4,5-b]pyridine, thiopyranothiazole, hybrid molecules with fragments of anthraquinone, indole, prizol and diclofenac in the structure have been developed, and their physicochemical and spectral characteristics have been established. As a result of screening studies, 57 drug-like molecules with high biological activity were isolated. For in-depth preclinical studies, 5 potential antitumor agents have been identified, which are characterized by a selective effect on tumor cell lines against the background of low cytotoxicity in vivo.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Лозинська О. І. 
Маркетингова стратегія банку на ринку фінансових послуг в умовах діджиталізації.: автореферат дис. ... д.філософ : 072 / О. І. Лозинська. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено розвитку теоретичних положень, обґрунтуванню методичних підходів та формуванню практичних рекомендацій щодо трансформації маркетингової стратегії банку на ринку фінансових послуг в умовах діджиталізації.Запропонована трьохвимірна модель ринку фінансових послуг відображає три вектори розвитку ринку фінансових послуг, а саме: диверсифікацію ринків (інститутів) фінансових послуг; диверсифікацію FinTech інновацій (фінансових технологій); диверсифікацію та збільшення споживачів фінтехпослуг (що обумовлене зростанням рівня фінансової інклюзії).Досліджено трансформаційні процеси цифровізації ринку фінансових послуг, що викликають його суттєві структурні зміни, підвищуючи рівень складності, змінюючи вимоги законодавства і клієнтів, що дозволило виявити та проаналізувати сучасні тенденції розвитку ринку фінансових послуг в умовах цифрової економіки. Обґрунтовано маркетинговий підхід до трактування сутності поняття фінансової послуги, як соціально-економічної категорії, яка відображає спрямованість на задоволення індивідуальних фінансових потреб споживачів, врахування їх інтересів та пов’язана із систематичним, на постійній основі, виконанням операцій із фінансовими активами, що призводить до отримання споживчої вартості, фінансового продукту, прибутку або соціального ефекту. Запропоновано етапи розробки стратегії цифрового маркетингу в контексті використовуваних методів, інструментів та технологій.Запропоновано підхід до формування системи показників оцінки рівня діджиталізації банків на етапі формування їх маркетингової стратегії в умовах поглиблення процесів цифровізації національної економіки як складової загальної стратегії забезпечення конкурентоспроможності банку на ринку фінансових послуг, яка включає такі показники як: кількість транзакцій, кількість стартапів-проєктів; обсяги їх фінансування; кількість віддалено ідентифікованих клієнтів; зміна кількості платіжних сервісів; спрощення й прискорення платежів; застосування систем штучного інтелекту на етапі попередження шахрайських або ризикових операцій; підвищення рівня автоматизації бізнес-процесів та використання великих баз даних; зменшення рівня ризику, фінансових і інших видів втрат від реалізації своєчасних заходів щодо підвищення рівня кібербезпеки, надійності сервісів, їх токенізації. Застосування кластерного аналізу методом Уорда та евклідової відстані дозволило розподілити банки на 5 кластерів за рівнем конкурентоспроможності (відповідно до визначених фінансових показників) та за рівнем діджиталізації, що, в свою чергу, підтвердило роль діджиталізації як драйвера підвищення конкурентоспроможності в сучасних умовах, який пливає на наявність конкурентних переваг банків, розширює їх клієнтську базу й асортимент послуг. Проведення регрессійного аналізу дозволило визначити залежність конкурентної позиції банків за окремими фінансовими показниками їх діяльності від рівня діджиталізації та встановити, що діджиталізація є суттєвим фактором зростання рівня конкурентоспроможності вітчизняних банків, що підтверджує необхідність спрямування маркетингової стратегіїї банків на підвищення рівня їх діджиталізації з метою покращення фінансових показників їх діяльності.Запропоновано та детально розглянуто інструменти моделі «7Р» (продукт, просування, ціна, місце, люди, процеси, фізичне оточення) в аспекті їх застосування для цифрового банківського маркетингу. З метою ідентифікації основних елементів маркетингової стратегії банків на ринку фінансових послуг проаналізовано ефективність драйверів діджиталізації на ринку фінансових послуг в умовах використання соціально-етичної концепції маркетингу та їх внесок у підвищення конкурентоспроможності банків. Обґрунтувано систему індикаторів оцінки рівня корпоративної соціальної відповідальності банків у ситуації віддаленого обслуговування клієнтів на принципах соціально-етичного маркетингу, запропонувано підхід щодо визначення індикаторів активаторів/дезактиваторів діджиталізації банків. Побудована модель кластеризації банків за рівнем діджиталізації в умовах дистанційного надання фінансових послуг дозволила визначити ефективну компліментарність драйверів діджиталізації банкінгу, забезпечити досягнення необхідного рівня корпоративної соціальної відповідальності. Розроблено систему індикаторів діджиталізації банку, що відображають результати трансформації стратегії цифрового маркетингу на ринку фінансових послуг з метою оцінки напрямів маркетингової стратегії розвитку банківської діяльності в розрізі продуктів та послуг, яка б сприяла підвищенню її рентабельності. Розроблено принципову схему формування маркетингової стратегії банку на ринку фінансових послуг і запропоновано алгоритм моніторингу та контролю фінансових показників банку в процесі реалізації маркетингової стратегії банку в умовах діджиталізації.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical provisions, substantiation of methodological approaches and formation of practical recommendations regarding the transformation of the bank's marketing strategy in the market of financial services in the conditions of digitalization.The proposed three-dimensional model of the financial services market reflects three vectors of the development of the financial services market, namely, the diversification of financial services markets (and institutions); diversification of FinTech innovations (and financial technologies); diversification and increase in consumers of fintech services (due to the increase in the level of financial inclusion).The marketing approach to the interpretation of the essence of the concept of financial service as a socio-economic category, which reflects the focus on satisfying the individual financial needs of consumers, taking into account their interests, and is connected with the systematic, on a permanent basis, the execution of transactions with financial assets, which leads to the receipt of consumer value, financial product, profit or social impact. The stages of digital marketing strategy development in the context of the used methods, tools and technologies are proposed.An approach to the formation of a system of indicators for assessing the level of digitization of banks at the stage of forming their marketing strategy in the context of deepening the processes of digitalization of the national economy as a component of the general strategy for ensuring the bank's competitiveness in the financial services market is proposed, which includes such indicators as: the number of transactions, the number of start-up projects; the amount of their financing; number of remotely identified clients; change in the number of payment services; simplification and acceleration of payments; application of artificial intelligence systems at the stage of prevention of fraudulent or risky operations; increasing the level of automation of business processes and the use of large databases; risk reduction, financial and other types of losses from timely measures to ensure cyber security, reliability of services, their tokenization. The application of cluster analysis using the Ward method and Euclidean distance made it possible to divide banks into 5 clusters according to the level of competitiveness (according to financial indicators) and according to the level of digitalization, which, in turn, confirmed the role of digitalization as a driver of increasing competitiveness in modern conditions, which leads to competitive advantages banks, expands their client base and range of services. Conducting a regression analysis made it possible to determine the dependence of the competitive position of banks based on individual financial indicators of their activity on the level of digitalization and to establish that digitalization is a significant factor in increasing the competitiveness of domestic banks, which confirms the need to direct the marketing strategy of banks to increase the level of their digitalization in order to improve the financial indicators of their activity.The tools of the "7R" model are proposed and discussed in detail in terms of their application for digital banking marketing. In order to identify the main elements of the marketing strategy of banks in the financial services market, the effectiveness of digitization drivers in the financial services market under the conditions of using the socio-ethical concept of marketing and their contribution to increasing the competitiveness of banks was analyzed. The system of indicators for assessing the level of corporate social responsibility of banks in the situation of remote customer service based on the principles of social and ethical marketing is substantiated, and an approach to determining the indicators of activators/deactivators of bank digitalization is proposed. The constructed model of bank clustering by the level of digitalization under the conditions of remote provision of financial services made it possible to determine the effective complementarity of the drivers of banking digitalization, to ensure the achievement of the required level of corporate social responsibility. A system of bank digitization indicators reflecting the results of the transformation of the digital marketing strategy in the financial services market has been developed in order to assess the directions of the marketing strategy for the development of banking activity in terms of products and services, which would contribute to increasing its profitability. The principle scheme of the formation of the bank's marketing strategy in the market of financial services has been developed, and the algorithm for monitoring and controlling the bank's financial indicators in the process of implementing the bank's marketing strategy in the conditions of digitalization has been proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського