Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (111)Реферативна база даних (6467)Книжкові видання та компакт-диски (4894)Журнали та продовжувані видання (265)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕВЧЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ДЕМ$<.>+<.>A=ЯНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 376
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Левченко А.Д. 
Автоматизація технологічного процесу виготовлення засобів індикації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / А.Д. Левченко ; Наук.-виробнич. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено метод і принципи підвищення якості засобів індикації на прикладі лінійно-колористичних газоаналізаторів - індикаторних трубок (ЛКГ - ІТ) завдяки створенню системи автоматизованого керування технологічним процесом виготовлення ЛКГ - ІТ. Створено та досліджено інформаційну модель ЛКГ - ІТ, за якою у процесі моделювання засіб індикації розглядається як об'єкт автоматизованого технологічного процесу виготовлення. Наведений підхід дає змогу структурувати технологічний процес виготовлення виробів, формалізувати та оптимізувати його проведення та створити концептуальну модель технологічного процесу, інваріантну реальному технологічному процесу зборки ЛКГ - ІТ. Запропоновано комплексний критерій оцінки якості його проведення, який дає змогу на базі логічної схеми проектування та принципів декомпозиції структурування процесу формалізувати завдання керування, сформувати необхідну концепцію щодо оперативного керування обладнанням з урахуванням міжетапного узгодження технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К964.5 +
Шифр НБУВ: РА328924

Рубрики:

      
2.

Демків О.І. 
Активізація бюджетної політики у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіонів (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.І. Демків ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання активізації бюджетної політики у забезпеченні соціального й економічного розвитку регіону на базі удосконалення міжбюджетних відносин за умов адміністративно-територіальної реформи. Досліджено досвід розвинених країн у регулюванні бюджетного процесу та можливості його використання в Україні. Систематизовано доходи та видатки місцевих бюджетів з урахуванням вимог бюджетної класифікації. Визначено роль і функції владних структур у формуванні й активізації бюджетної політики у регіонах. З використанням розробленої технології досліджено процеси наповнення та використання коштів місцевих бюджетів Львівщини, розглянуто проблемні питання. Обгрунтовано принципи бюджетного стимулювання розвитку регіону, запропоновано методичні підходи та заходи щодо удосконалення міжбюджетних відносин. Для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів з використанням формульного підходу виведено комплекс формул для розрахунку витрат на утримання органів управління, утримання та забезпечення належного функціонування закладів культури та мистецтва в районах, містах районного значення, селах і селищах. Удосконалено методологію формування джерел фінансових ресурсів місцевих бюджетів розвитку за рахунок податкових і неподаткових надходжень у аспекті збільшення абсолютної суми коштів, підвищення обгрунтованості нормативів відрахувань та покращання адміністрування надходжень з метою створення на місцях реальних можливостей для стимулювання розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)261.3-18 +
Шифр НБУВ: РА345110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дембіцька С. В. 
Активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів коледжів економічного профілю у процесі вивчення фізики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / С. В. Дембіцька ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено методику активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів коледжів економічного профілю у процесі вивчення фізики, розкрито її взаємозв'язок з формуванням у студентів фахового інтересу. Обгрунтовано можливість формування економічного мислення в процесі вивчення фізики. Удосконалено методику навчання фізики у коледжах економічного профілю на лекційних і практичних заняттях на основі фахової спрямованості курсу фізики. Запропоновано систему дієвих методів і засобів та умови їх реалізації, що забезпечують активізацію навчально-пізнавальної діяльності студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-3,022
Шифр НБУВ: РА382409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дем'янчук С.Г. 
Аналітико-статистичні моделі для прогнозування та підвищення ефективності функціонування систем митного контролю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.Г. Дем'янчук ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено та проаналізовано адекватні реальним умовам аналітико-статистичні моделі процесів організації та функціонування систем і технічних засобів митного контролю. У моделях у разі визначення результативності митного контролю враховується його достовірність, характер можливих помилок, вибірковий контроль для варіантів багатоканального, багатофазового, розподіленого, суцільного, вибіркового та комбінованого контролю, які сприяють гуманізації цього процесу. Здійснено дослідження стосовно оцінки ефективності функціонування митних установ та контрольних пунктів з метою її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 с +
Шифр НБУВ: РА337589

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Демченко 
Аналітичні дослідження в ряді протигрибкових лікарських засобів похідних азолів та нафтилметиленаміну: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Вікторія Олександрівна Демченко ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7
Шифр НБУВ: РА366149

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Дем'яненко С. О. 
Антропогенна трансформація природно-господарських систем в зонах впливу атомних електростанцій (на прикладі Хмельницької АЕС): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / С. О. Дем'яненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Узагальнено досвід вивчення антропогенної трансформації ландшафтів, вдосконалено методичні підходи до їх вивчення, викладено базові поняття, запропоновано алгоритмічну схему дослідження. Проаналізовано ландшафтно-морфологічну структуру 30-ти км зони впливу ХАЕС як основний чинник просторової диференціації забруднювальних речовин, виявлено зони розподілу та перерозподілу забруднювальних речовин. Вивчено та проаналізовано впливи атомної електростанції на навколишнє середовище й інші види антропогенних навантажень в межах зони впливу. Обчислено величину впливу АЕС та виконано оцінювання ступеня антропогенної трансформації природно-господарських систем, а також здійснено оптимізаційне районування та обгрунтовані рекомендації з регулювання природокористування в зоні впливу ХАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.6
Шифр НБУВ: РА381062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дем'янчук Ю.А. 
Білорусько-російські відносини (1991 - 2000 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Дем'янчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено розвиток взаємовідносин Білорусі та Росії в період з 1992 р. - тобто з моменту розпаду СРСР і початку існування двох держав як самостійних, і до 2000 р. - до моменту ратифікації Договору про Союзну державу Білорусі і Росії. Протягом даного періоду Білорусь та Росія тісно взаємодіяли в політичній, економічній, військовій та соціальній сферах. Зроблено висновок про те, що головним у білорусько-російських відносинах цього періоду була спроба здійснення інтеграції двох держав, що вона не була реалізована в повному обсязі через істотні відмінності між соціально-економічними системами двох країн, рівновекторність курсів реформ в Білорусі і Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)64-64(2Рос) + Т3(2Рос)64-64(4Біл) +
Шифр НБУВ: РА368448

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Дем'янюк О.С. 
Біологічна активність дерново-середньопідзолистого грунту та продуктивність ячменю при систематичному застосуванні добрив у сівозміні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / О.С. Дем'янюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено стан мікробного ценозу, біологічних процесів, вмісту основних біогенних елементів у дерново-середньопідзолистому супіщаному грунті та продуктивності ячменю ярого. Зроблено комплексну мікробіологічну й агрохімічну оцінку впливу органічних, мінеральних, сидеральних добрив та їх поєднань у зерно-картопляній сівозміні. Встановлено кореляційні залежності між показниками біологічної активності та станом родючості дерново-середньопідзолистого супіщаного грунту. Доведено ефективність дії азотфіксуючого препарату на різних агрофонах та його вплив на функціонування грунтової мікробіоти, активність біологічних процесів та агрохімічні показники. Надано економічну й енергетичну оцінку використання різних видів добрив та бактеріального препарату під час вирощування ячменю ярого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-419-434 + П034.13-25
Шифр НБУВ: РА314357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Демченко О.О. 
Біологічні особливості видів роду IViburumD L. в зв'язку з інтродукцією в Правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.О. Демченко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні особливості 11-ти видів та п'яти форм роду Viburnum L. у Правобережному Лісостепу України. Вивчено ритми розвитку, особливості росту пагонів, цвітіння та плодоношення видів Viburnaceae. Установлено, що за умов Лісостепу України фенофази більшості досліджених видів характеризуються стабільністю та узгоджуються з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Висвітлено питання стійкості видів Viburnum до несприятливих чинників оточуючого середовища, відзначено їх високу екологічну пластичність, зимостійкість та посухостійкість. Проаналізовано особливості насіннєвого та вегетативного розмноження, запропоновано ефективні методи розмноження. Підведено підсумки інтродукції та зроблено оцінку успішності акліматизації досліджуваних видів та форм роду Viburnum у Правобережному Лісостепу України. Оцінено декоративні якості об'єктів дослідження, запропоновано три фізіономічні типи калини. Розроблено приклади композиційних рішень і надано рекомендації з практичного використання калин в основних елементах озеленення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89-2 калина +
Шифр НБУВ: РА329786

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Демченко С.І. 
Біологічні особливості гриба IPeniophora gigantea/I (Fr.) Mass. - природного антагоніста IHeterobasidion annosum/I (Fr.) Bref.: Автореф. дис... канд. біол. наук / С.І. Демченко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2001. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.233*60*80*72-63(4Укр) + П496.91(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дем'янчук Н.П. 
Біотехнологічні аспекти виробництва ентомологічного препарату трихограми (Hymenoptera, Trichogrammatidae) для біологічного захисту рослин: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Н.П. Дем'янчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено біотехнологічний процес виробництва ентомологічного препарату трихограми. Вперше встановлено показники якості ентомологічного препарату трихограми, одержаного за промислових умов, розроблено та стандартизовано методи їх визначення. Вперше ідентифіковано види роду Trichogramma Westw. польових та плодових агробіоценозів України молекулярно-генетичним способом та запропоновано генетичні маркери. Показано, що культивування трихограми на штучному живильному середовищі сприяє підвищенню її плодючості. Розроблено спосіб селекції трихограми за пошуковою здатністю за умов промислового виробництва ентомологічного препарату. Встановлено біоенергетичну та економічну ефективність удосконаленого біотехнологічного процесу виробництва ентомологічного препарату трихограми для біологічного захисту рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.8 +
Шифр НБУВ: РА353912

Рубрики:

      
12.

Левченко О.Д. 
Бойова діяльність армії Української Народної Республіки (листопад 1918 р.- липень 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Д. Левченко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено воєнний аспект українського державотворення 1918 - 1919 рр., визначено роль регулярної армії УНР у відновленні та функціонуванні УНР під проводом Директорії. Вперше комплексно розглянуто процес створення, бойову діяльність у листопаді 1918 р. - липні 1919 р., особливості формування армії УНР у ході повстання під керівництвом Директорії та після її приходу до влади. Визначено структуру, склад, чисельні та якісні характеристики Дієвої Армії на різних етапах існування. Висвітлено кількість і склад військових угруповань, що протидіяли армії УНР, проаналізовано операції та бойові дії за її участю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-54 + Ц4,8(4Укр)1:612
Шифр НБУВ: РА319339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Демченко Г.В. 
Вентильний реактивний тяговий двигун із живленням від джерела постійного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Г.В. Демченко ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню вентильного реактивного двигуна (ВРД) для шахтного акумуляторного електровоза. Показано шляхи визначення геометричних і електричних параметрів електромеханічного перетворювача вентильного реактивного тягового двигуна, що забезпечують отримання заданих електромеханічних характеристик у габаритах базової машини. Розроблено моделі електромагнітних досліджень ВРД. Для розрахунку магнітного поля використовується метод скінчених елементів. Результати математичного моделювання дозволили уточнити параметри ВРД і склали основу для визначення електромеханічних характеристик апробованими методами з наступною експериментальною перевіркою на повномаштабних фізичних моделях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И164.22-533-021.1

Рубрики:

      
14.

Демчук А.І. 
Вербалізація просодичних характеристик голосу в сучасній англійській мові (на матеріалі словників і художніх текстів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.І. Демчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс засобів вербалізації просодичних характеристик голосу у сучасній англійській мові. У художніх творах виокремлено корпус лексичних одиниць (ЛО), які вербалізують просодичні характеристики мовленнєвого голосу (мелодику, гучність, темп, якість) на рівні сем, семем і словосполучень як окремо, так і у різних комбінаціях двох, трьох або чотирьох параметрів. З'ясовано, що проаналізований корпус ЛО репрезентує самостійний шар вокабуляру та формує окремий фрагмент англійської мовної картини світу. Виявлено, що вербальна сполучуваність просодичних характеристик, на відміну від семних комбінацій, реалізується за умови вербалізації одного або декількох параметрів у декількох словесних одиницях. Доведено, що природа досліджених явищ і семантична структура ЛО обумовлюють частиномовну дистрибуцію вербалізаторів окремих просодичних характеристик та їх комбінацій. Встановлено, що засоби вербалізації просодичних параметрів виконують у художніх творах характерологічну функцію, яка реалізується у константних і ситуативних характеристиках мовленнєвого голосу персонажа. Зроблено висновок, що константні характеристики ідентифікують мовця за гендерною, віковою, національною, професійною ознаками та відображають його зовнішні та внутрішні властивості. З'ясовано, що ситуативні характеристики репрезентують вербалізацію емоційного мовленнєвого голосу та реалізуються лише в емоціогенних ситуаціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА369124

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Демещенко В.В. 
Взаємодія культур "Сходу" і "Заходу" як фактор становлення світової культури: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / В.В. Демещенко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше у вітчизняній науці комплексно досліджено основні канали, шляхи та засоби міжкультурного співробітництва країн Сходу та Заходу. Висвітлено хронологію основних соціокультурних подій у процесі історичної взаємодії культур Сходу та Заходу від найдавніших часів до наших днів. Визначено основні поняття теорії міжкультурного спілкування ("взаємодія", "взаємовідштовхування", "взаємопроникнення", "взаємовплив"). З'ясовано значення найважливіших соціально-культурних наслідків взаємодії країн даних регіонів як засадничих факторів становлення єдиної (можливої) світової (загальнолюдської) культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(0) ж + Т3(0)0-7 +
Шифр НБУВ: РА337508

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Демчук О.В. 
Вибір методу відновлення втраченої крові при операціях на аорті та магістральних судинах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.В. Демчук ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 24 с. — укp.

Запропоновано технологію передопераційного резервування компонентів аутокрові як етапу передопераційної підготовки хворих, яка передбачає диференційований вибір виду гемодилюції та складу інфузійних середовищ з урахуванням толерантності до гіпоксії-анемії. Після проведення передопераційного резервування компонентів аутокрові у хворих завдяки диференційованому вибору гемодилюції відзначено покращання показників центральної гемодинаміки та гемограми. Внаслідок проведення "антигіпоксичної" гемодилюції відзначено відновлення показників доставки, споживання кисню та показника транскапілярного обміну завдяки імуноорієнтованій терапії, що передбачає плазмаферез, виявлено стабілізацію показників клітинної ланки імунітету, що характеризує усунення імуносупресії. Відзначено, що впровадження технології передопераційного резервування компонентів аутокрові дозволило зменшити не менше, ніж на 45 % час післяопераційної ШВЛ, більше, ніж удвічі зменшити частоту розвитку гепатонефропатії, компартмент-синдрому, респіраторного дистрес-синдрому, зменшити або виключити розвиток гемолізу, виключити додаткове проведення гемотрансфузії, зменшити час перебування у відділенні інтенсивної терапії не менше, ніж на 50 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1 + Р457.365.11 +
Шифр НБУВ: РА363696

Рубрики:

      
17.

Демко С.А. 
Визначення впливу терміну використання зернозбиральних комбайнів на їх техніко-експлуатаційні характеристики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.А. Демко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано аналітичні залежності продуктивності зернозбиральних комбайнів (ЗК) від основних характеристик процесу збирання. Установлено залежність урожайності від потужності двигуна та пропускної здатності молотарки. Аналітично обгрунтовано вплив основних характеристик процесу збирання на час і шлях розгону комбайна з працюючою молотаркою. Обгрунтовано аналітичну залежність коефіцієнта використання часу зміни від коефіцієнта готовності ЗК. Експериментально визначено залежності годинного та річного наробітку, кількості відмов, наробітку між відмовами, тривалості простоїв між відмовами, трудомісткості їх усунення та коефіцієнта готовності від строку експлуатації ЗК. Розроблено основні положення методики нормування роботи зернозбирального комбайна з урахуванням їх технічного стану, тобто ступеня зношення за термін попередньої експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.831-9 +
Шифр НБУВ: РА353045

Рубрики:

      
18.

Демид А.Є. 
Використання властивостей діетилдитіокарбамінату натрію в амперометричному аналізі катіонних сумішей: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / А.Є. Демид ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Зазначено, що під час роботи з індикаторним графітовим електродом за даних умов ДДТК є електродно-активним. Досліджено процеси комплексоутворення в системах купрум (І, ІІ) - галогеніди, склад і міцність утворених галогенокупратів, їх електрохімічну поведінку та хімічну взаємодію з ДДТК вольтамперо- та потенціометричним методами. Розроблено методики амперометричного визначення катіонів у сумішах природного та штучного походження без поділу, що допомагає прискорити та спростити аналіз, без зниження його точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-4 +
Шифр НБУВ: РА368018

Рубрики:

      
19.

Демчук Н.М. 
Використання рослинних білково-жирових добавок в годівлі ремонтних теличок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.М. Демчук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено поживну цінність та ефективність використання нових білкових та білково-жирових домішок, виготовлених на основі місцевих екологічно чистих сортів кормових бобів та безерукового зерна озимого ріпаку, з включенням їх до стандартних комбікормів замість дорогих та енергоємних шротів, трав'яного борошна та меляси з використанням у годівлі ремонтних теличок старше 6-місячного віку. Встановлено особливості росту, легеневої вентиляції, газообміну, теплопродукції та балансу енергії, окремі гематологічні показники в організмі теличок української чорно-рябої молочної породи страше 6-місячного віку під час згодовування їм комбікормів з запропонованими добавками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 +
Шифр НБУВ: РА328448

Рубрики:

      
20.

Демчина Л.І. 
Вища бібліотечно-інформаційна освіта в сучасній Україні: формування документологічної складової: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / Л.І. Демчина ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто документологічну складову вищої бібліотечно-інформаційної освіти як системне явище, що формується під впливом змін у соціально-комунікаційному середовищі за умов інформатизації та ступеневої освіти у сучасній Україні. Визначено основні стадії розвитку наукових і навчальних дисциплін документально-комунікаційного циклу, що дозволило виявити передумови трансформації книгитивно-документознавчої у документологічну підготовку вітчизняних бібліотечно-інформаційних кадрів, орієнтовану на вивчення широкого кола традиційних і технотронних (електронних) соціально значущих документів, створених для передавання інформації у часі та просторі, що базується на документивній парадигмі змісту навчання. Доведено провідну роль документальної комунікації як домінанти змісту вищої бібліотечно-інформаційної освіти. Здійснено порівняльний аналіз сучасного стану підготовки фахівців в Україні та інших країнах світу щодо пошуку, відбору, кумуляції, аналітико-синтетичної обробки документів різних типів і видів через сучасні бібліотеки. Розроблено концептуальну та конкретно-дисциплінарну моделі документологічної складової підготовки молодших спеціалістів, бакалаврів і магістрів, яка базується на книгитивно-документивній, документивно-інформаційній і документивно-когнітивної парадигмах галузевої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360094

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського