Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (156)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕВАД$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Левадна Л.О. 
Клініко-лабораторна характеристика дітей з спадковою алергічною схильністю, корекція порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.О. Левадна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання профілактики розвитку алергічних захворювань у дітей зі спадковою алергічною схильністю. Вивчено патогенетину роль мікроелеметів у регуляції алегічного запалення. Досліджено особливості імунного статусу та роль інтерлейкіну-4 (ІЛ-4) у маніфестації алергічних захворювань. Проаналізовано взаємозв'язки між рівнем мікроелементів та імунологічними показниками на донозологічному етапі та у разі розвитку алергічного захворювання. Виявлено вірогідне зниження рівня магнію сироватки крові та підвищення рівня фосфору в дітей зі спадковою атопією на донозологічному етапі. Запропоновано визначати рівень ІЛ-4 у дітей зі спадковою атопією, використовувати його як маркер трансформації спадкової алергічної схильності до алергічного захворювання. Розроблено й апробовано реабілітаційно-профілактичні заходи для дітей з такою схильністю, спрямовані на запобігання трансформації алергічної схильності до захворювання. Для проведення лікування запропоновано застосовувати препарати магнію, ентеросорбенти, пробіотики, мембраностабілізатори та ферментні препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2-5 +
Шифр НБУВ: РА358006

Рубрики:

      
3.

Левадна А.В. 
Клініко-нейропсихологічна характеристика, особливості церебральної гемодинаміки і функції судинного ендотелію у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію на фоні стенозу внутрішньої сонної артерії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.В. Левадна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-доплерографічні особливості, когнітивні порушення, функціональний стан судинного ендотелію у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію (ДЕ) I та II стадій на фоні стенозу внутрішньої сонної артерії (ВСА) (менше 70 %). Вірогідно більш виражені когнітивні порушення виявлено у хворих на ДЕ зі стенозуючим ураженням лівої ВСА. Не виявлено кореляційного зв'язку між показниками когнітивних функцій і ступенем стенозу ВСА, а також товщиною комплексу інтима-медіа сонних артерій. За результатами дослідження визначено прямий зв'язок активності у периферійній крові оксиду з прогресуванням ДЕ. На підставі вивчення рівня нейрон-специфічної енолази у крові хворих на ДЕ з'ясовано, що її не можна розглядати як маркер ранніх стадій хронічної ішемії мозку. Доведено доцільність застосування аторвастатину та танакану у лікуванні хворих на ДЕ на фоні стенозуючого ураження ВСА з синдромом когнітивних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА363832

Рубрики:

      
4.

Левада І.М. 
Клініко-патогенетичне значення порушень реології сечі у хворих на хронічний гломерулонефрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.М. Левада ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику хронічного гломерулонефриту з використанням результатів дослідження реологічних властивостей сечі. З'ясовано, що захворювання характеризується підвищенням модуля в'язкоеластичності та показників поверхневого натягу в зоні коротких і середніх часів існування поверхні на тлі зниження статичного поверхневого натягу та співвідношення кутів нахилу кривих тензіореограм. Морфологічний варіант гломерулонефриту має свої особливості змін параметрів міжфазної тензіометрії сечі. Відзначено, що тяжкість тубулоінтерстиціальних змін відображає критерій ступеня порушень динамічного поверхневого натягу, а судин - співвідношення рівноважного поверхневого натягу сечі та крові. Визначено вплив параметрів статичного поверхневого натягу сечі та білок-сурфактантного коефіцієнта щодо ефективності лікування хворих з нефротичним синдромом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.7-3
Шифр НБУВ: РА319938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
6.

Левадна Т.І. 
Розробка технології макаронних виробів з добавками поліфункціональної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Т.І. Левадна ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л839-3
Шифр НБУВ: РА312721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Левадна Л.Й. 
Соціально-економічні аспекти формування регіонального продовольчого ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.Й. Левадна ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Виявлено особливості та запропоновано систему критеріїв функціонування регіонального продовольчого ринку. Розвинуто методичні підходи щодо дослідження процесу функціонування даного ринку, виявлено тенденцію динаміки, а також оцінено ефективність виробництва продовольства в Запорізькій області за умов трансформації АПК. Розроблено механізми адаптації регіонального продовольчого ринку до нових умов господарювання. Надано прогноз розвитку продовольчого ринку Запоріжжя та його впливу на рівень життя населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51 + У9(4УКР-4ЗАП)421.51 +
Шифр НБУВ: РА330164

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Левада О.М. 
Суспільно-географічні основи формування та функціонування регіонального ринку праці сільської місцевості (на прикладі Запорізької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.М. Левада ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації обгрунтовані теоретико-методологічні основи та методика оцінки і вдосконалення ринку праці у сільській місцевості адміністративної області. Здійснений всебічний аналіз структури, територіальної організації, тенденцій розвитку ринку праці у сільській місцевості Запорізької області та обгрунтовані напрями та заходи підвищення рівня зайнятості на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАП)320-640.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Левадна С. В. 
Кобальтвмісний глиноземистий цемент на основі відходів хімічної промисловості / С. В. Левадна. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження - процеси фазоутворення клінкеру глиноземистого цементу на основі кобальтвмісних відходів в системі CaO – CoO – Al2O3 – MoO3. Метою дисертаційної роботи є розробка складів глиноземистих цементів з підвищеними експлуатаційними характеристиками з використанням відходів хімічної галузі промисловості на основі композицій чотирикомпонентної оксидної системи CaO – СoO – Al2O3 – MoO3.Методи дослідження та апаратура: термодинамічний, рентгенофазний, диференційно-термічний, електронно-мікроскопічний, петрографічний та статистичні методи планування експерименту з використанням програмних пакетів Office Excel та Triangle 1.0. Фізико-механічні та технічні властивості розроблених матеріалів визначалися у відповідності до ДСТУ. Теоретичні і практичні результати: на основі сформульованих наукових положень і отриманих експериментальних даних розроблено ефективні вогнетривкі в'яжучі матеріали з комплексом заданих експлуатаційних характеристик на основі композицій чотирикомпонентної оксидної системи CaO – СoO – Al2O3 – MoO3 з використанням як вихідних сировинних матеріалів відходів водоочищення та відпрацьованих каталізаторів ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот". Новизна: за результатами термодинамічних прогнозів встановлені фізико-хімічні та кінетичні закономірності формування мікроструктури високоміцних глиноземистих цементів на основі композицій чотирикомпонентної системи CaO – СoO – Al2O3 – MoO3, що забезпечує комплекс заданих експлуатаційних характеристик. Ступінь упровадження: проведено промислові випробування розроблених глиноземистих цементів у ТОВ НВП “Домінанта” та розроблених бетонів у ТОВ «Сервісний центр “Вогнетривсервіс”»(м. Дніпро), а наукові результати роботи впроваджено в навчальний процес НТУ"ХПІ". Галузь використання: результати роботи можуть бути використані для вирішення нових завдань та перспективних напрямків розвитку вогнетривких в'яжучих матеріалів, жаростійких і вогнетривких бетонів на підприємствах при виготовленні монолітних футеровок складних конфігурацій із підвищеними фізико-механічними та технічними властивостями, а також можуть бути використані у вищих навчальних закладах при підготовці фахівців з технології тугоплавких неметалевих та силікатних матеріалів.^UThe object of research - the processes of clinker phase formation of alumina cement based on cobalt-containing waste in the system CaO-CoO-Al2O3-MoO3. The aim of the dissertation is to develop compositions of aluminous cements with high performance using waste from the chemical industry based on the compositions of the four-component oxide system CaO-CoO-Al2O3-MoO3. Research methods and equipment: thermodynamic, X-ray phase, differential thermal, electron microscopic, petrographic and statistical methods of experiment planning using Office Excel and Triangle 1.0 software packages. Physico-mechanical and technical properties of the developed materials were determined in accordance with DSTU. Theoretical and practical results: on the basis of the formulated scientific positions and the received experimental data effective refractory binders with a complex of the set operational characteristics on the basis of compositions of four-component oxide system CaO-CoO-Al2O3-MoO3 with use as starting raw materials of wastewater treatment PJSC "Severodonetsk Association of Nitrogen". Novelty: according to the results of thermodynamic forecasts, physicochemical and kinetic regularities of formation of microstructure of high-strength alumina cements on the basis of compositions of four-component system CaO-CoO-Al2O3-MoO3 are established, which provides a set of specified operational characteristics. Degree of implementation: industrial tests of developed aluminous cements in LLC SPE "Dominant" and developed concretes in LLC "Service Center" Vognetryvservis "(Dnipro), and scientific results of work in the educational process of NTU" KhPI ". Field of application: the results of work can be used to solve new problems and promising areas of development of refractory binders, heat-resistant and refractory concrete in enterprises in the manufacture of monolithic linings of complex configurations with high physical and mechanical and technical properties, and can be used in higher educational institutions in the training of specialists in the technology of refractory non-metallic and silicate materials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Троян О. С. 
Когнітивні порушення у пацієнтів з великим депресивним розладом: клініко-нейробіологічні аспекти діагностики та лікування / О. С. Троян. — Б.м., 2021 — укp.

Вперше запропонована інтегративна концепція діагностики когнітивних порушень при ВДР (алгоритм, критерії та тести), що поєднує нейропсихологічні параметри і зміни біологічних маркерів. Отримали подальший розвиток уяви про роль когнітивних порушень як структурної складової ВДР. Показано, що вплив когнітивної дисфункції на тяжкість депресивного епізоду та ступінь порушень функціонування пацієнтів не поступається впливу його ключових характеристик. Вперше описано особливості динаміки розладів у різних когнітивних доменах в залежності від загальної тяжкості епізоду депресії. Так, розлади уваги закономірно поглиблюються зі збільшенням виразності депресивного епізоду; порушення оперативної пам'яті достовірно наростають лише в пацієнтів з тяжким депресивним епізодом; тяжкість виконавчої дисфункції однакова на всіх рівнях вираженості депресивного епізоду. Вперше показано, що когнітивні порушення в активній фазі ВДР представлені патогенетично пов'язаними розладами оперативної пам'яті, довільної уваги та виконавчих функцій, які разом з гіпотимією, ангедонією, тривожними проявами та негативними когнітивними дисторсіями формують єдиний когнітивно-емоційний синдромокомплекс. Вперше оцінено значення та специфіку когнітивних порушень поряд з іншими симптомами депресії на різні аспекти функціонування в українській популяції пацієнтів з ВДР. Встановлено, що нейрокогнітивні порушення є основним предиктором зниження робочого функціонування, а також поряд з ключовими симптомами депресивного епізоду визначають рівень загального та соціального функціонування. Головним когнітивним синдромом, що негативно впливає на робоче, соціальне, сімейне та загальне функціонування пацієнтів з ВДР, є погіршення оперативної пам'яті. Зниження виконавчих функцій робить додатковий внесок у порушення робочого функціонування. Вперше досліджено діагностичну значимість підвищення сироваткового рівня IGF-1 для відокремлення пацієнтів з активним депресивним епізоом від здорових осіб як в загальній популяції, так і в окремих вікових когортах. Вперше показано, що кореляції периферичної гіперекспресії IGF-1 з розладами когніцій порівняні або переважають взаємозв'язки цього нейротрофіну з ключовими клінічними проявами депресивного епізоду. Отримали подальший розвиток уяви про маркерну роль сироваткових рівнів BDNF для діагностики загострення ВДР та тяжкості когнітивних порушень у його клінічній структурі. Встановлено, що достовірне зниження концентрації BDNF сироватки є маркером активної фази ВДР, а нормалізація цього показника вказує на ефективність лікувальних впливів. Ступінь зниження BDNF переважно пов'язаний з тяжкістю та тривалістю депресивного епізоду, а також виразністю порушень доменів уваги та оперативної пам'яті. Вперше встановлено, що поєднане використання показників BDNF та IGF-1 сироватки забезпечує більш точну диференціацію пацієнтів з депресивним епізодом від здорових осіб, ніж BDNF та IGF-1 нарізно. Отримали подальший розвиток уяви про ефективність антидепресантної терапії на когнітивні функції при ВДР. Показано, що когнітивні розлади та функціональні порушення в осіб з ВДР достовірно покращуються, поряд із регресом загальної тяжкості депресивного епізоду, на тлі фармакотерапії вортіоксетином та есциталопрамом. В той же час, продемонстровано, що застосування вортіоксетину приводить до статистично суттєвішого підвищення когнітивних та функціональних показників у порівнянні з прийомом есциталопраму. Вперше показано, що позитивна динаміка когнітивних порушень на тлі лікування в пацієнтів з ВДР має ключовий вплив на відновлення загального функціонування та є одним з найважливіших факторів відновлення функціонування на робочому місці. Вперше продемонстровано, що прийом вортіоксетину та есциталопраму впродовж восьми тижнів нормалізує сироваткові рівні IGF-1 та BDNF.^UFor the first time, an integrative concept for the diagnosis of cognitive impairment in MDD (algorithm, criteria and tests) was proposed, which combines neuropsychological parameters and changes in biological markers. The idea of the role of cognitive disorders as a structural component of MDD was further developed. It was shown that the influence of cognitive impairment on the severity of the depressive episode and the degree of dysfunction of patients is not inferior to the influence of its key characteristics. For the first time, the features of the dynamics of disorders in different cognitive domains depending on the overall severity of the episode of depression were described. Thus, attention disorders deepen with the increasing severity of a depressive episode; memory impairment increases significantly only in patients with a severe depressive episode; the severity of executive dysfunction is the same at all levels of depressive episode. It was shown for the first time that cognitive impairment in the active phase of MDD is represented by pathogenetically related disorders of working memory, voluntary attention and executive functions, which together with hypothymia, anhedonia, anxiety, and negative cognitive distortions form a single cognitive-emotional syndrome. For the first time, the significance and specificity of cognitive impairments, along with other symptoms of depression, were assessed for various aspects of functioning in the Ukrainian population of patients with MDD. It was established that neurocognitive impairments are the main predictor of decreased work functioning, and along with the key symptoms of a depressive episode determine the level of general and social functioning. The main cognitive syndrome that negatively affects the work, social, family and general functioning of patients with MDD is the deterioration of working memory. The reduction of executive functions makes an additional contribution to the disruption of work functioning. For the first time, the diagnostic significance of elevated serum IGF-1 levels for the separation of patients with active depressive episodes from healthy individuals in both the general population and different age cohorts was investigated. For the first time, the correlations of peripheral hyperexpression of IGF-1 with cognitive dysfunction was shown to be comparable to or predominant in the relationship of this neurotrophin with key clinical manifestations of a depressive episode. The idea of the marker role of serum BDNF levels for the diagnosis of exacerbation of MDD and the severity of cognitive impairment in its clinical structure was further developed. It was found that a significant decrease in the concentration of BDNF serum is a marker of the active phase of MDD, and the normalization of BDNF indicates the effectiveness of treatment. The degree of BDNF reduction is mainly related to the severity and duration of depressive episode, as well as the severity of attention deficit and memory problems. For the first time, the combination of serum BDNF and IGF-1 has been shown to provide a more accurate differentiation of patients with a depressive episode from healthy individuals than BDNF and IGF-1 separately. The idea of the effectiveness of antidepressant therapy on cognitive functions in MDD was further developed. Cognitive and functional impairments in individuals with MDD were significantly improved, along with regression of the overall severity of the depressive episode, with pharmacotherapy with vortioxetine and escitalopram. At the same time, it was obtained that the use of vortioxetine leads to a statistically significant higher increase in cognitive and functional parameters compared with escitalopram. For the first time, it was shown that the positive dynamics of cognitive impairment during treatment in patients with MDD has a key impact on the restoration of overall functioning and is one of the most important factors in the restoration of functioning in the workplace. For the first time, it was demonstrated that both treatments with vortioxetine and escitalopram (for eight weeks) normalize serum IGF-1 and BDNF levels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Левадна К. Ю. 
Педагогічні умови формування крос-культурної компетентності майбутніх менеджерів готельного бізнесу / К. Ю. Левадна. — Б.м., 2021 — укp.

Мета дослідження полягає у виокремленні, науковому обґрунтуванні та експериментальній перевірці ефективності педагогічних умов формування крос-культурної компетентності майбутніх менеджерів готельного бізнесу.Новизну положень дисертаційного дослідження складають: вперше науково обґрунтовані та експериментально перевірені педагогічні умови формування крос-культурної компетентності майбутніх менеджерів готельного бізнесу; розроблено модель формування крос-культурної компетентності майбутніх менеджерів готельного бізнесу зі складовими її структури: цільовою, теоретико-методологічною, процесуальною, результативною; визначено критерії (ціннісно-мотиваційний, когнітивно-усвідомлюваний, професійно-діяльнісний), показники та рівні (елементарний, достатній і творчий) сформованості крос-культурної компетентності майбутніх менеджерів готельного бізнесу і розкрито діагностичний інструментарій їх вимірювання; уточнено сутність понять «трансверсальна компетентність», «крос–культурна компетентність майбутніх менеджерів готельного бізнесу» та «формування крос-культурної компетентності майбутніх менеджерів готельного бізнесу»; теоретично обґрунтовано структурні компоненти (емоційно-мотиваційний, фасилітаційний, комунікативно-діяльнісний) крос-культурної компетентності майбутніх менеджерів готельного бізнесу; удосконалено зміст дисциплін циклу соціально-гуманітарної, професійної та практичної підготовки, авторської програми дисципліни «Технологія і організація готельного бізнесу», термінологічного словника, програм практик за підготовкою бакалаврського рівня вищої освіти, спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» галузі знань 24 «Сфера обслуговування»; форми (лекція, семінар, лабораторна робота, онлайн-курси, онлайн-тренінги, онлайн-воркшопи, хакатони, вебінари, соціальні мережі, платформи спілкування за науковими інтересами, міжнародні онлайн-конкурси та конференції та ін.); методи (інтерактивні методи, ділові ігри, проектні технології, методи візуалізації, освітня робота з веб-ресурсами), засоби формування крос-культурної компетентності майбутніх менеджерів готельного бізнесу; подальшого розвитку набули наукові положення про організацію забезпечення якості формування крос-культурної компетентності майбутніх менеджерів готельного бізнесу.Практичне значення одержаних результатів полягає у розробці змістового супроводу формування крос-культурної компетентності за підготовкою здобувачів освіти бакалаврського рівня вищої освіти галузі знань 24 «Сфера обслуговування», спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа»: фахових дисциплін («Готельна індустрія», «Технологія і організація готельного бізнесу», «Основи сервісу», «Поведінка споживача», «Управління якістю продукції та послуг у готельному-ресторанному господарстві», «Соціологія», «Історія культурної спадщини України», «Українська мова за професійним спрямуванням», «Психологія міжособистого спілкування», «Менеджмент готельно-ресторанного господарства», «Міжнародний туристський бізнес»); програм практик (навчальної (вступ до фаху), виробничої (технологічної та організаційної) та комплексної (бакалаврської)); навчально-методичного забезпечення дисципліни «Технологія та організація готельного бізнесу» (авторську програму, методичні рекомендації та термінологічний словник).^UThe objective of the study is to identify, scientifically substantiate, and experimentally test the efficiency of pedagogical conditions for cross-cultural competence formation in future managers of the hotel industry.The novelty of thesis research provisions are: for the first time pedagogical conditions for cross-cultural competence formation in future hotel industry managers were scientifically substantiated and experimentally tested; the model of cross-cultural competence formation in future hotel industry managers with constituents of its structure was developed: target, theoretical and methodological, procedural, effective; criteria (value-motivational, cognitive and conscious, professional and activity), indices, and levels (elementary, sufficient, and creative) of cross-cultural competence formedness of future hotel industry managers were defined and diagnostic tools of their measurement were revealed; the essence of the concepts "transversal competence", "cross-cultural competence of future hotel industry managers", and "cross-cultural competence formation in future hotel industry managers" was specified; structural components (emotional and motivational, facilitative, communicative and activity) of cross-cultural competence of future hotel industry managers were theoretically substantiated; the content of the disciplines of socio-humanitarian, professional, and practical preparation cycle, the author's program of the discipline "Technology and organization of hotel business", terminological dictionary, programs of practices for preparation of bachelor's degree in higher education, in specialty 241 "Hotel and catering business" of subject area 24 “Service industry” was improved; forms (lecture, seminar, laboratory work, online courses, online trainings, online workshops, hackathons, webinars, social networks, communication platforms according to scientific interests, international online competitions and conferences, etc.); methods (interactive methods, business games, project technologies, visualization methods, educational work with web resources), means of cross-cultural competence formation of future hotel industry managers; scientific provisions on the organization of quality assurance of cross-cultural competence formation of future hotel industry managers were further developed.The practical significance of the findings consists in the development of content support for cross-cultural competence formation in the preparation of bachelors of higher education in subject area 24 "Service sector", specialty 241 "Hotel and catering business": vocational subjects ("Hotel Industry", "Technology and organization of hotel business", "Service fundamentals","Consumer behavior","Quality management of products and services in hospitality industry","Sociology","History of cultural heritage of Ukraine","Ukrainian language for professional purposes","Psychology of interpersonal communication","Management of hospitality industry","International tourism business"); internship programmes (educational (introduction to the specialty), productive (technological and organizational), and complex (bachelor's)); educational and methodological support of the discipline "Technology and organization of hotel industry" (author's program, methodical recommendations, and terminological dictionary).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського