Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (660)Книжкові видання та компакт-диски (525)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=КИСЛ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кислун О.А. 
Автоматизація розпізнавання тварин в технологічних процесах ферм великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Кислун ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розпізнавання тварин при комплексній автоматизації технологічних процесів тваринницьких ферм. Розроблено спосіб автоматичного розпізнавання коду номера тварин, який грунтується на виявленні коливальних контурів певних резонансних частот, розміщених на тварині під час знаходження останньої в зоні розпізнавання. Встановлено, що використання слідкуючого порога для інформативного параметра при виявленні контуру підвищує ймовірність правильного розпізнавання тварини. Запропоновано схемні рішення та конструкція системи автоматичного розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.999,022

Рубрики:

      
2.

Кислична Р.І. 
Безпігментні світлозабарвлені емалеві покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Р.І. Кислична ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 25 с. — укp.

Представлено результати експериментальних і теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних світлозабарвлених емалевих покриттів з використанням адсорбційних та іонообмінних процесів, які відбуваються на стадії приготування емалевих шлікерів та випалу склопокриттів. Синтезовано склади боросилікатних малотитанових емалей і визначено фізико-хімічні властивості фрит і склопокриттів. Запропоновано раціональні параметри удосконаленої ресурсо- та енергозберігальної технології одержання світлозабарвлених емалевих покриттів. Виявлено залежність оптичних і колірних характеристик покриттів від типу аніонних груп (сульфатів, хлоридів і нітратів) водорозчинних солей металів змінної валентності. Встановлено оптимальну кількість сполук хрому, кобальту, міді та механізм одержання заданого кольору. Доведено можливість використання вогнетривких глинистих матеріалів Положського родовища з недосконалою структурою мінералу кволініту для приготування шлікерів білих і світлозабарвлених емалевих покриттів. За допомогою математичної обробки експериментальних даних визначено зміну оптичних і колірних показників покриттів залежно від кількості та співвідношення забарвлюючих сполук. На підставі результатів промислових випробувань розроблених склоемалевих безпігментних покриттів доведено доцільність їх використання у процесі емалювання виробів господарчо-побутового призначення. Здійснено часткове впровадження удосконаленої технології одержання світлозабарвлених покриттів на Дніпропетровському заводі електро-газового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52 + Л436.2 +
Шифр НБУВ: РА344008

Рубрики:

      
3.

Кислюк В.В. 
Електродифузія іонів як спосіб керування концентрацією мілких донорів у сульфіді кадмію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Кислюк ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному та експериментальному вивченню розподілу мілких донорів міжвузлового кадмію у CdS під дією електричного поля різної природи. На основі розглянутих теоретичних моделей розроблено та експериментально реалізовано: а) методи очищення об'єму сульфіда кадмію від рухомих донорів; б) метод визначення коефіцієнта дифузії міжвузлових іонів кадмію у CdS. Досліджено особливості електродифузії іонів кадмію у низькоомних нелегованих монокристалах CdS, вивчено вплив електродифузії донорів на властивості гетеропереходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022 + В379.222,022

Рубрики:

      
4.

Кисла 
Жанрова семантика фемінних романів у художній системі українського постмодернізму: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Тетяна Миколаївна Кисла ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА359157

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кислиця Л. М. 
Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень на основі прогнозування часових рядів в умовах багатокритеріальності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Л. М. Кислиця ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано інформаційну технологію підтримки прийняття рішень за умов багатокритеріальності на основі прогнозування часових рядів з довгою та подвійною пам'яттю (ЧР ДПП), яка на відміну від існуючих дозволяє класифікувати ряди з ДПП. Вперше розроблено метод ідентифікації ЧР ДПП, який на відміну від існуючих використовує класифікатор на основі нечіткої бази знань, що дозволяє скоротити час та підвищити ефективність в класифікації ЧР ДПП. Удосконалено математичні моделі ЧР ДПП шляхом модифікації їх структури, що дозволило спростити процес моделювання та прогнозування рядів з ДПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.416 + З970.53
Шифр НБУВ: РА379932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кислова Л. А. 
Міжнародна економічна діяльність країн в умовах глобалізації ринку чорних металів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. А. Кислова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи й історичні аспекти розвитку глобалізації. Систематизовано характерні риси матеріально-сировинного сектору світового господарства за умов глобалізації, розглянуто міжнародну економічну діяльність як багатовекторну систему каналів впливу глобалізації на економічний розвиток країн світу. Охарактеризовано структурні мегатенденції розвитку ресурсного та виробничого потенціалу світового ринку чорних металів. Проведено аналіз структурних і кон'юнктурних чинників розвитку світового ринку чорних металів за умов циклічності економічного розвитку. Досліджено міжнародну економічну діяльності країн на світовому ринку чорних металів. Надано прогноз розвитку світового ринку чорних металів у контексті реалізації інтересів українських виробників. Обгрунтовано підходи щодо використання методу "витрати-випуск" для порівняльного аналізу міжнародної конкурентоспроможності чорної металургії в Україні та зарубіжних країнах. Визначено напрями державно-приватного партнерства в сфері розвитку міжнародних конкурентних переваг металургійної галузі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.555.1 + У584.352.6 + У9(4УКР)305.551-13
Шифр НБУВ: РА378157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Кислицина О. В. 
Міжнародна трудова міграція в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. В. Кислицина ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Уточнено сутність та узагальнено засади визначення рушійних сил міжнародної трудової міграції за умов глобалізації. Систематизовано теоретичні основи аналізу міжнародної трудової міграції за умов глобалізації. Виокремлено складові механізму регулювання міжнародної трудової міграції на глобальному та національному рівнях. Обгрунтовано закономірності розвитку міжнародної трудової міграції на сучасному етапі глобалізації та виділено напрями вдосконалення глобальної системи регулювання міжнародної трудової міграції. Визначено особливості міграційних процесів і основні риси міграційної політики розвинених країн світу. Проаналізовано розвиток міграційних процесів країн СНД, визначено особливості внутрішньорегіональної моделі міграційних зв'язків. Установлено тенденції розвитку міграційних зв'язків України за умов глобалізації й оцінено якість їх регулювання. Розроблено концепцію міграційної політики України та запропоновано модель стратегічного управління зовнішніми міграційними потоками за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.407 + У9(4УКР)824.07
Шифр НБУВ: РА381629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Кислиця О. М. 
Мікроплазмове напилення з використанням дротових матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.06 / О. М. Кислиця ; Ін-т електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено вплив технологічних параметрів на характер течії плазмового струменя. Ступінь впливу різних чинників процесу розпилення дроту на величину середнього розміру частинок для різних матеріалів за диспергування розплаву дроту плазмовим струменем, а також на КІМ визначено із застосуванням методу планування багатофакторного експерименту. Одержано лінійні регресійні моделі, що показують вплив найбільш істотних параметрів процесу (сили струму, витрати плазмотвірного газу, дистанції напилення, швидкості подачі дроту) на формування струменя частинок напилюваного матеріалу та комплексу характеристик покриттів з W, NiCr і Ti. Визначено швидкості частинок напилюваного матеріалу за мікроплазмового напилення (МПН), які залежать від сили струму та витрати плазмоутворюючого газу й обернено пропорційні питомій вазі розпиленого матеріалу. Проведено дослідження фігури металізації для МПН з використанням NiCr-дроту. Визначено розміри плями напилення та кута розкриття мікроплазмового струменя. Показано, що у зв'язку з можливістю скорочення дистанції напилення за дротового МПН досягається знижений вміст у покриттях оксидних і нітридних фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663-1
Шифр НБУВ: РА376890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кислий В.М. 
Організаційно-економічний розвиток систем зв'язку залізничного транспорту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / В.М. Кислий ; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Визначено місце інфраструктури залізничного зв'язку у виробничо-інфраструктурному комплексі економіки країни. Досліджено рушійні сили організаційно-економічного розвитку зв'язку на залізничному транспорті. Сформульовано загальні концептуальні підходи до формування організаційно-управлінських структур та розроблено відповідні науково-практичні рекомендації. Науково обгрунтовано застосування методів і способів комерціалізації виробничої діяльності в галузі зв'язку на залізничному транспорті. Наведено методичні підходи до визначення організаційної та соціально-економічної ефективності розвитку даної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372
Шифр НБУВ: РА320477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кислиця Н.В. 
Організаційно-правові основи діяльності криміналістичних підрозділів ОВС України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.В. Кислиця ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові проблеми діяльності криміналістичних підрозділів органів внутрішніх справ України, встановлено їх значення в організації розкриття, розслідування та проведенні профілактики злочинів. Розглянуто особливості становлення та розвитку експертної служби, з'ясовано її місце у системі експертних установ України. Особливу увагу приділено питанням правового регулювання діяльності криміналістичних підрозділів органів внутрішніх справ, визначено специфіку інформаційно-аналітичної роботи даних структур. Проаналізовано правові засади, принципи та форми взаємодії криміналістичних підрозділів з слідчим апаратом під час досудового слідства. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері організаційно-правової діяльності криміналістичних підрозділів органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013 + Х819(4УКР)112.011.013 + Х819(4УКР)112.011.013
Шифр НБУВ: РА332096

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кисла О.Ф. 
Особливості розвитку професійного самовизначення майбутніх учителів початкових класів в умовах ступеневої підготовки: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Ф. Кисла ; АПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну наукову проблему професійного самовизначення майбутніх учителів початкових класів в ситуації вибору освітньої траєкторії. Доведено, що підвищення рівня професійного самовизначення майбутніх учителів початкових класів залежить від наявності спеціальної технології розвитку професійного самовизначення студентів, розробленої з урахуванням цілісності професійної підготовки як єдності навчальної та виховної діяльності майбутніх фахівців, орієнтованої на об'єкт професійної діяльності вчителя, на підставі інтеграції змісту професійно-орієнтованих дисциплін, спрямованості професійної підготовки та діяльності викладачів ВНЗ на розвиток професійного самовизначення, формування у майбутніх учителів початкових класів потреби у професійному самовизначенні, оволодіння студентами навичками самопізнання, знаннями про ступеневу підготовку, наявність альтернатив вибору освітньої траєкотрії. Розкрито сутність професійного самовизначення майбутніх учителів початкових класів. Охарактеризовано компоненти даного феномену: мотиваційно-ціннісний, оцінно-змістовий, діяльнісний, запропоновано критерії та показники його визначеня. Розкрито функціональне значення освітньої траєкторії для професійного самовизначення майбутніх учителів початкових класів. Розроблено й експериментально перевірено модель професійного самовизначення майбутніх учителів початкових класів, запропоновано методики дослідження даного процесу, розроблено зміст експериментальних занять. Сформульовано рекомендації щодо успішного розвитку професійного самовизначення майбутніх учителів початкових класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ю952.2 +
Шифр НБУВ: РА362031

Рубрики:

      
12.

Кислий В.Д. 
Особливості соціально-психологічної адаптації офіцерів-випускників до діяльності в особливих умовах: Автореф. дис. канд. психол. наук: 19.00.09 / В.Д. Кислий ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено суть, закономірності і динаміку соціально-психологічної адаптації офіцерів-випускників до діяльності за особливих умов, висвітлено психологічні фактори цього процесу в різні періоди службової діяльності офіцерів. Охарактеризовано психічні стани офіцерів, зумовлені впливом стрес-факторів у процесі виконання ними службових завдань. Проведено системний аналіз теоретичних аспектів процесу соціально-психологічної адаптації. Запропоновано прийоми та методи психокорекційної роботи щодо оптимізації процесу адаптації офіцера-випускника. Виявлено основні стрес-фактори, що впливають на процес соціально-психологічної адаптації офіцерів-випускників до особливих умов, досліджено його динаміку. Проаналізовано залежність соціально-психологічної адаптації від індивідуально-психологічних особливостей офіцерів-випускників. Розроблено методику соціально-психологічної адаптації офіцерів-випускників до діяльності за особливих умов, наведено практичні рекомендації щодо оптимізації соціально-психологічної адаптації офіцерів-випускників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ю952.1 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА327871

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Кислицина Н.М. 
Прикметники зі значенням узагальненої позитивної оцінки як фрагмент мовної картини світу (на матеріалі російської, української та англійської мов): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Н.М. Кислицина ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

У контрастивному аспекті досліджено лексико-семантичні підгрупи загальнооцінних позитивних прикметників (ЗПП) у російській, англійській та українській мовах як фрагмент мовної картини світу (частина цілого, ієрархічно організованого системного утворення). Запропоновано формалізовану метамову - ієрархію сем - як основу для проведення синхронно-порівняльних досліджень, як tetrium comparationis. Внаслідок вивчення семантики ЗПП виявлено типологічні закономірності та наведено типологічну характеристику фрагментів мовної картини світу в російській, українській та англійських мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.156
Шифр НБУВ: РА319285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кислова Ю. О. 
Рання діагностика гіпоксично-ішемічного ушкодження центральної нервової системи у недоношених дітей та профілактика несприятливих наслідків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Ю. О. Кислова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено чинники ризику розвитку ушкодження нервової системи у недоношених дітей. Вивчено психомоторний розвиток недоношених дітей залежно від тяжкості гіпоксично-ішемічного ушкодження центральної нервовової системи (ЦНС). Досліджено структурні зміни головного мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) і встановлено їх розбіжність з результатами нейросонограм (НСГ). Встановлено діагностичні та прогностичні маркери тяжкості гіпоксично-ішемічного ушкодження головного мозку за показниками нейронспецифічної енолази, нейротрофічного фактора головного мозку в сироватці крові на 5 - 7-у та на 28-му добу життя. Визначено предиктори формування віддалених несприятливих наслідків патології нервової системи у недоношених дітей на підставі результатів оцінювання психомоторного розвитку (ПМР) за тестом Бейлі, показників нейроспецифічних білків і виявлених змін головного мозку на МРТ. Доведено ефективність застосування нейропротектору Цераксоно з 1-го тижня життя та стимулюючого масажу, починаючи з 10-ї доби життя та/або постконцептуального віку 32 тижні, для профілактики несприятливих наслідків гіпоксично-ішемічного ушкодження ЦНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34
Шифр НБУВ: РА376889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
15.

Кислий А.О. 
Релігійна освіта в Україні як чинник формування суспільної моралі: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / А.О. Кислий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив релігійної освіти в Україні на формування суспільної моралі. Розглянуто історичну ретроспективу, сучасний стан і тенденції розвитку даної освіти. Вивчено стан навчально-виховного процесу у духовних навчальних закладах різних конфесій (православ'я, католіцизму, протестантизму), спрямованого на моральне виховання учнів зазначених навчальних закладів згідно до морально-етичних норм, що базуються на християнстві та розкриваються у змісті богословських предметів і комплексі духовних практик, пов'язаних з культовою діяльністю Церкви. Її специфіка полягає у конфесійній підготовці високоосвічених та глибоковіруючих випускників на потребу Церкви як основної складової механізму поширення Слова Божого та зміцнення моралі парафіян. Визначено, що Церква домагається використовувати освіту як найбільш ефективний засіб морального виховання на основі християнської етики та поширенні віровчення. Узгодження світської та релігійної освітніх систем в Україні - закономірний процес розвитку демократичного суспільства, у якому релігії та Церкві відводиться поважне місце. Вмотивованими напрямками взаємовпливу світської ра релігійної освітніх систем в Україні є запровадження християнської етики як навчально-виховної дисципліни до змісту української школи та відкриття загальноосвітніх навчальних закладів під опікою Церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-67 + Э243 + Ю703 +
Шифр НБУВ: РА352324

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Кислицин В.О. 
Система управління якістю як основа стратегії конкурентоспроможності підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.О. Кислицин ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти вдосконалення системи управління якістю (СУЯ) як бази стратегії конкурентоспроможності підприємства. Виявлено суть стратегії конкурентних переваг за умов глобальної конкуренції. Досліджено якість як загальнонаукову й економічну категорії, а також як об'єкт управління. Проаналізовано основні дефініції. Виявлено нові парадигми якості. Розроблено модель якості й уточнено моделі її складових елементів, а саме: спіралі та петлі якості. З'ясовано суть і досліджено еволюцію концепцій якості. Розкрито зміст, структуру, функції та складові елементи СУЯ. Побудовано модель даної системи. Проаналізовано суть процесів стандартизації та сертифікації продукції та систем якості. Теоретично обгрунтовано механізм впровадження СУЯ на машинобудівному підприємстві. Розроблено механізм і стратегії вдосконалення СУЯ на підприємстві (СУЯП). Сформовано стратегію конкурентоспроможності підприємства на засадах СУЯП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-823.2-21 + У9(4УКР)290-13 +
Шифр НБУВ: РА354452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кислюк 
Словотвірний потенціал запозичень у сучасній українській літературній мові (на матеріалі англійських та німецьких запозичень): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Лариса Павлівна Кислюк ; НАН України, Інститут української мови. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-322 + Ш141.4-322
Шифр НБУВ: РА308256

      
18.

Кислюк К.В. 
Українська історіософія як феномен культурної пам'яті: автореф. дис... д-ра культурології: 26.00.04 / К.В. Кислюк ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2009. — 38 с. — укp.

У межах нового відгалуження культурологічного знання (меморіальної культурології) концептуалізовано українську історіософію як провідний депозитарій пам'яті в Україні. Українську історіософію визначено як систематизовані теорії щодо самобутності та самостійності української культури, народу, держави та Церкви у світовому історико-культурному контексті, яка розпочалася з виокремлення історії рідної "землі" від сакральної історії людства в давньоруській літературі XI ст., а на межі XX - XXI ст. завершилася переорієнтацією на інтеграцію національної культури до світового цивілізаційно-культурного мультиверсуму. Доведено, що еволюція української історіософії забезпечувала акумуляцію національно-культурної пам'яті, розширення ї просторово-часових обріїв, а також усталеність трансльованих нею уявлень. Завдяки цьому здійснювалося утворення модерного меморіального простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.1 + Т3(4УКР)0-7 +
Шифр НБУВ: РА366060

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Кисличенко В.С. 
Фармакогностичне вивчення представників родини агрусові, бруслинні, ранникові і розробка на їх основі лікарських засобів: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / В.С. Кисличенко ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням комплексного фітохімічного і морфолого-анатомічного вивчення вегетативних органів 30 представників родини агрусові, 7 - бруслинні і 1 - ранникові. В результаті експерименту було виділено в індивідуальному стані і встановлено структуру понад 110 речовин: 4 похідних фенолу, 7 похідних бензойної, 6 коричної та хінної кислот, 7 похідних кумарину, 22 флавоноїди, 2 катехіни, 1 фосфоліпід, 2 хлорофіли, 1 стерин, 6 кардіостероїдів, 7 жирних та 5 органічних кислот, 21 амінокислоту, 28 макро- та мікроелементів (МЕ). Встановлена динаміка накопичення МЕ в різні періоди вегетації, а також можливість залишатися у фармакологічних засобах після екстрагування лікарської рослинної сировини. Проведені морфолого-анатомічні і хемотаксономічні дослідження представників родин агрусові і бруслинні і встановлені діагностичні ознаки на рівні їх родів. Розроблено 5 проектів ТФС: "Листя смородини чорної", "Настойка листя смородини чорної 70%", "Глюкорібін", "Таблетки глюкорібіну 0,1 г", "Гранули глюкорібіну для дітей". Розроблені комплексні технології переробки листя смородини для отримання настойки і субстанції "Глюкорібін", а також використання шроту з листя наперстянки шерстистої після отримання препарату "Лантозид" і одержання лікарського засобу "Лантоглюкін". Виявлена біологічна активність глюкорібіну - протиалергічна; настойки з листя смородини чорної - гіпоазотемічна, діуретична, репаративна; лантоглюкіну та полісахаридного комплексу з листя бруслини бородавчастої - імуномодулююча та цитопротекторна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11

Рубрики:

      
20.

Кислюк К.В. 
Філософія історії в історії філософії: проблема "початку" та "кінця": Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / К.В. Кислюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації досліджується взаємна кореляція проблеми "початку" і "кінця" філософії історії як системи. Зазначається, що "початок" філософії є результатом саморефлективної систематизації філософської і історичної свідомості до рівня поняття "історія" як телеологічного, гомогенного, інтелігібельного в своїй раціональності процесу. Виділені перехідні форми становлення філософії історії: "передфілософія історії"; християнська теологія історії, або "протофілософія історії"; етап системного оформлення і його завершення в класичній філософії історії Гегеля. Висувається гіпотеза про "кінець" філософії історії як її структурно-епістемологічну диференціацію: одночасно "розчинення" філософії історії в єдиному для соціогуманітарних дисциплін епістемологічному просторі історії, покликаному визначати, що і як ми можемо знати про історію, та її розпад на окремі "розділи" досліджень. Обгрунтовується положення про відповідність "кінцю" філософії історії на теоретичному рівні історичного пізнання зміни парадигми "всесвітньої історії" парадигмою "загальної історії" на його емпіричному рівні історичної науки. "Загальна історія" не об'єднує всі історичні події, тенденції і процеси в лінійно-прогресивному ряді всесвітньої історії, а в системному аналізі історичних змін суспільства множить кількість подій і структур, а також зв'язків і відповідності між ними. Паралельно відбувається заміна великого синтезу історії людства у всесвітньому масштабі, малим, - як правило, цілісним образом людини у всьому різноманітті її виявів в конкретно-історичному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського