Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (2674)Книжкові видання та компакт-диски (2280)Журнали та продовжувані видання (145)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУТ$<.>+<.>A=ПИЛИП$<.>+<.>A=ОМЕЛЬЯНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 160
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гутиряк О.І. 
Англійська термінологія маркетингу: структура та семантичні характеристики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.І. Гутиряк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасну англійську термінологію маркетингу і стратифікаційну та семантико-тематичну структури термінології, склад і структуру термінів маркетингу. Встановлено, що між семантичною продуктивністю і семантичною складністю термінів маркетингу та кількістю слів, основ, морфем, літер існує статистична залежність: із збільшенням семантичної продуктивності термінів їхня структурна складність і довжина зменшуються, а із збільшенням семантичної складності - збільшується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:У

Рубрики:

      
2.

Пилипенко В.М. 
Антитурецький дискурс в політичній думці Речі Посполитої середини ХVI - середини ХVII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Пилипенко ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено аналіз суспільно-політичної думки Речі Посполитої щодо питань, пов'язаних з турецько-татарською загрозою та спроб убезпечитись від неї. Проаналізовано понад 100 публіцистичних текстів середини XVI - середини XVII ст. та значну кількість сеймової та сеймикової документації, листування між найвищими урядниками. Це сприяло кращому розумінню ставлення еліти Речі Посполитої до загрози з півдня, яка була постійним фактором існування держави. У ході дослідження простежено залежність літератури від зовнішньо- та внутрішньополітичних факторів, визначено основні сюжети антитурецької літератури даного періоду, проаналізовано значення "турецького" питання в роботі воєводських сеймиків та вальних сеймів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)432-7 + Ф1(4ПОЛ)43 +
Шифр НБУВ: РА368139

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пилипенко М. О. 
Взаємодія та злиття деформованих, довільно орієнтованих, аксіально-симетричних ядер: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / М. О. Пилипенко ; НАН України, Ін-т ядер. дослідж. — К., 2011. — 23 с.: рис. — укp.

Одержано аналітичний вираз для розрахунку кулонівської енергії взаємодії деформованих ядер з точністю до квадратичних членів за параметрами квадроупольної деформації та лінійних за деформаціями вищих мультипольностей, що враховує всі відносні орієнтації взаємодіючих ядер. Запропоновано метод розрахунку ядерної частини потенціалу взаємодії деформованих ядер з використанням теореми близькості. Досліджено вплив деформації та відносної орієнтації ядер на потенціал ядерно-ядерної взаємодії. Показано можливість врахування гексадекапольної деформації та усереднення за всіма можливими орієнтаціями під час обчислення перерізу захоплення для важких ядерних систем. Теоретичні розрахунки перерізу захоплення/злиття, виконані в рамках запропонованого наближення, добре узгоджуються з наявними експериментальними даними для широкого діапазону ядер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.2, 022 + В383.5, 022
Шифр НБУВ: РА379027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гутнікова А.В. 
Віддієслівні іменники без словотворчих афіксів у середньоверхньонімецькій і сучасній німецькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Гутнікова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено структурні і семантичні типи безафіксних віддієслівних іменників у середньоверхньонімецькій та сучасній німецькій мові. Встановлено, що безафіксний віддієслівний словотвір іменників німецької мови охоплює дві моделі: субстантивацію інфінітива та субстантивацію дієслівної основи. Доведено, що до процесу субстантивації інфінітива залучаються майже усі морфологічні та структурні типи середньоверхньонімецьких дієслів, найбільш активними є слабкі перехідні кореневі лексими. Визначено, що у сучасній німецькій мові зростає активність слабких, модальних, неперехідних дієслів, а також дієслів з відокремлюваними префіксами. Досліджено, що у процес субстантивації дієслівної основи у середньоверхньонімецькій мові іменники чоловічого роду утворюються, як правило, від сильних дієслів та основ з відокремлюваними префіксами; середнього роду - від сильних дієслів та основ з невідокремлюваними префіксами; під час утворення іменників жіночого роду активними є слабкі дієслова та основи з відокремлюваними префіксами. Простежено, що на сучасному етапі зростає словотвірна активність сильних дієслів та мотивуючих основ з відокремлюваними префіксами у відношенні до дериватів чоловічого роду; слабкі кореневі дієслова та основи з відокремлюваними префіксами утворюють, частіше за все, іменники жіночого роду; слабкі та кореневі твірні основи - іменники середнього роду. Продуктивним засобом щодо утворення подібних іменників на обох зрізах виступає зміна голосного кореня, а саме аблаут. Встановлено, що у новій сучасній мові питома вага іменників з абстрактною семантикою нижча за середньоверхньонімецький показник, в той час як зростає частка імен з конкретним значенням, що характеризує дану модель як продуктивну у відношенні щодо абстрактних і конкретних іменників на обох зрізах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-20 +
Шифр НБУВ: РА322126

Рубрики:

      
5.

Пилипець І.В. 
Вплив анемії вагітних на еритропоез новонароджених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Пилипець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено вплив анемії вагітних жінок на еритропоез їх немовлят на базі вивчення показників червоної крові, вмісту еритропоетину та забезпеченості мікроелементами. Зіставлено вміст еритропоетину у крові вагітних з анемією різного ступеня та їх дітей протягом першого місяця життя. Встановлено, що анемія вагітних негативно впливає на еритропоез новонароджених і призводить до розвитку анемії немовлят вже у другій половині неонатального періоду. Визначено нормативні показники вмісту еритропоетину у здорових дітей, народжених від жінок з фізіологічним перебігом вагітності протягом неонатального періоду. Досліджено забезпеченість мікроелементами Fe, Cu, Zn, Mn здорових новонароджених і дітей від матерів, що хворіли на анемію. Вивчено за показниками феритину та церулоплазміну стан депо заліза та міді в неонатальному періоді у дітей від матерів із зазначеною хворобою. Висвітлено характерні риси патогенезу анемії у новонароджених. Обгрунтовано доцільність введення до лікувального комплексу новонароджених від матерів з анемією вагітних вітамінів A, C та E.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-3 + Р733.411.033.2-3
Шифр НБУВ: РА312994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гутинська Л.В. 
Вплив антиретровірусної терапії на клінічний перебіг та результати лікування хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Л.В. Гутинська ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Встановлено оптимальний період призначення антиретровірусної терапії (АРТ) залежно від рівня CD4+ лімфоцитів і фази проведення протитуберкульозної хіміотерапії та розроблено методи хіміопрофілактики рецидивів туберкульозу на початку АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії, що дозволило на 7,7 % зменшити летальні випадки серед хворих і в 8,0 % разів знизити кількість рецидивів захворювання під час проведення АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.81-52 + Р542-52 + Р514.0-52 +
Шифр НБУВ: РА368748

Рубрики:

      
7.

Пилипко О.М. 
Вплив екскрецій Alces alces (L.) на хімічні властивості лісових грунтів Степового Придніпров'я: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.М. Пилипко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

Оцінено вплив органічної речовини на прикладі екскреції Aices alces (L.) на хімічні показники різних за гранулометричним складом лісових грунтів, штучно забруднених металами-полютантами. Визначено роль екскрецій у динаміці хімічних показників. Виявлено нейтралізацію негативного впливу металів-забруднювальників на біотест за умов розкладання екскреторного опаду. Побудовано регресійні моделі стосовно динаміки хімічних показників грунту. Установлено взаємодію органічної речовини з металами, що сприяє умовам розвитку екологічної стійкості грунтів за умов техногенного пресингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.5 + П034-2 +
Шифр НБУВ: РА345229

Рубрики:

      
8.

Пилипенко М.М. 
Вплив легенево-протективної штучної вентиляції легень на частоту розвитку і тяжкість синдрому гострого пошкодження легень при тяжкій черепно-мозковій травмі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.М. Пилипенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Уперше проспективно досліджено частоту розвитку та ступінь тяжкості синдрому гострого пошкодження легень (СГПЛ) у хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою (ЧМТ). Уперше встановлено вплив різних режимів штучної вентиляції легень на розвиток СГПЛ у хворих з тяжкою ЧМТ. Оцінено безпечність та ефективність визначення показників механіки легень у моніторуванні перебігу СГПЛ у зазначених хворих, а також методу аналізу кривої тиск-об'єм та методу найвищого комплайнсу для визначення оптимального позитивного тиску у кінці видиху. Здійснено дослідження щодо використання кетаміну для синхронізації з респіратором, а також його впливу на внутрішньочерепний тиск та церебральний перфузійний тиск.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р457.365.230.8 +
Шифр НБУВ: РА335078

Рубрики:

      
9.

Гутий Б.В. 
Вплив нітратно-нітритного токсикозу на активність системи антиоксидантного захисту організму бичків та його корекція: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Б.В. Гутий ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито нові аспекти патогенезу нітратно-нітритного токсикозу у бичків, зокрема установлено, що токсична дія нітратів має прояв за двома взаємообумовленими напрямками. Науково обгрунтовано доцільність використання фенарону та метіфену для корекції АОС крові бичків за умов розвитку хронічного нітратно-нітритного токсикозу. Вони посилюють дезінтоксикаційну функцію печінки, пригнічують процеси ПОЛ й активізують АОС організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.31-911 +
Шифр НБУВ: РА349195

Рубрики:

      
10.

Пилипенко С.О. 
Вплив різних способів основного обробітку грунту на продуктивність цукрових буряків в Лівобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. Пилипенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив різних способів основного обробітку грунту під цукрові буряки у зерно-паро-просапній сівозміні за умов Лівобережного Лісостепу України на основні агрофізіологічні властивості грунту, динаміку запасів продуктивної вологи, поживний режим, біологічну активність, забур'яненість і продуктивність посівів цукрових бряків. Здійснено розрахунок економічної та енергетичної ефективності досліджених способів обробітку. Застосування безполицевого обробітку погіршувало деякі показники умов росту культури, підвищувало забур'яненість посівів і призводило до зниження врожайності, економічної та енергетичної ефективності. З урахуванням результатів досліджень рекомендовано як основий обробіток грунту під цукрові буряки на чорноземі типовому у Лівобережному Лісостепу України використовувати полицевий у системі комбінованого обробітку у сівозміні з урахуванням ефективності обробітків під інші культури. За цього краще знищуються бур'яни, забезпечується вищий баланс азоту у порівнянні з безполицевим обробітком, а також відсутня гетерогенність орного шару за вмістом поживних речовин та активізується мікробіологічна діяльність грунту, що створює кращі умови для росту та забезпечується одержання більшого врожаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гутянський Р. А. 
Врожайність і якість насіння сої при поєднанні хімічних і агротехнічних прийомів боротьби з бур'янами в східній частині Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Р. А. Гутянський ; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов східної частини Лісостепу України встановлено вплив широкого спектра гербіцидів у поєднанні з агротехнічними заходами боротьби з бур'янами на врожайність та якість насіння сої. Встановлено ефективність оптимізації кількості міжрядних обробітків під час догляду за посівами. Вперше виявлено толерантність рослин сої щодо фунтових гербіцидів і вплив препаратів на азотфіксувальні бульбочки. Визначено конкурентоспроможність сортів сої з різною тривалістю вегетаційного періоду відносно бур'янів. Вдосконалено елементи технології вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52 + П213.6-47
Шифр НБУВ: РА373281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
12.

Пилипчук С.М. 
"Галицько-руські народні приповідки" Івана Франка, пареміологічний та пареміографічний аспекти, поетика текстів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / С.М. Пилипчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження збірника "Галицько-руські народні приповідки". У контексті сучасних теоретичних досліджень висвітлено погляди І.Франка щодо питань видової диференціації та генези паремій, співвідношення інтернаціонального та національного елементів у межах жанру. Структуровано методологічні принципи фіксації й упорядкування паремійного матеріалу. Значну увагу приділено особливостям семантики (первинній і вторинній) паремійних одиниць, вивчено питання їх функціонування. Детально проаналізовано художньо-виражальну специфіку паремій з застосуванням текстів даного корпусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-4 Франко І. + Ш3(2=1УК)-651 +
Шифр НБУВ: РА336011

      
13.

Гуторова О.О. 
Господарський механізм функціонування та розвитку садівництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Гуторова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості формування та розвитку господарського механізму галузі садівництва за умов становлення багатоукладної економіки, виділено найбільш дієві шляхи підвищення економічної ефективності виробництва, переробки, зберігання й реалізації плодів і ягід. Відносно оптимальних агробіологічних вимог плодоягідних культур розроблено та економічно обгрунтовано новий методичний підхід щодо визначення мікрозон розміщення та розвитку промислового садівництва з урахуванням породно-сортового складу насаджень. На прикладі садівницьких господарств Харківської області вперше виявлено циклічну закономірність прояву врожайності плодово-ягідних культур, визначено середні розміри циклів, а також кількісний вплив кліматичних факторів на врожайність багаторічних насаджень. Обгрунтовано параметри економічно найбільш доцільної галузевої структури спеціалізованих садівницьких підприємств. Розглянуто проблеми інвестиційно-інноваційної діяльності в промисловому садівництві регіону, агропромислової інтеграції та організації безвідходної технології в садівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154 +
Шифр НБУВ: РА329983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пилипів В.І. 
Джерела з історії взаємовідносин Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.І. Пилипів ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз джерельної бази конкретно-історичних праць, які побудовані на комплексі документів і матеріалів, що відносяться до проблеми соборності України у період 1917 - 1920 рр. За допомогою методів джерелознавчої евристики виявлено близько сотні неактуалізованих джерел, які мають важливе значення для дослідження історії взаємовідносин Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Здійснено класифікацію виявлених джерел, установлено їх походження, авторство, достовірність, ступінь їх збереження, розкрито інформаційні можливості виявлення джерел і проведено нове прочитання уже відомих. На основі аналізу та синтезу комплексу джерел визначено їх якісний рівень, репрезентативність, що дозволило обгрунтувати періодизацію процесу розвитку взаємовідносин УНР і ЗУНР, їх співробітництва у політичній, військовій і дипломатичній сферах та формування джерельної бази. Наведено шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення соборності УНР і ЗУНР, її історичного досвіду та уроків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)61 + Т3(4УКР)61,01 +
Шифр НБУВ: РА324862

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Пилипенко Є. М. 
Діалектне джерело мови прозових творів Івана Нечуя-Левицького: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Є. М. Пилипенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено мову прозорових творів І. С. Нечуя-Левицького на тлі фонетичних, морфологічних, лексичних, синтаксичних елементів середньонаддніпрянського діалекту, здійснено ареалогічну інтерпретацію його мови. Набула розвитку теорія стратифікації національної мови та взаємодії стратів на різних часових зрізах, зокрема, проблеми структури та функцій діалектизмів у художніх текстах, поглиблено методики ареологічного прочитання мови художнього тексту. Уточнено характерології мовотворчості І. С. Нечуя-Левицького, визначальних рис його ідіолекту на тлі формування української літературної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-671 + Ш5(4УКР)5-4 Нечуй-Левицький І. С. 457
Шифр НБУВ: РА383842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Гут 
Дослідження експресії муцинових генів в кон'юнктиві ока людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / Ірина Йосифівна Гут ; НАН України, Інститут молекулярної біології і генетики. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*443.1,022
Шифр НБУВ: РА308241

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Пилипович О.В. 
Еколого-геоморфологічний моніторинг басейнових систем верхнього Дністра: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / О.В. Пилипович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади еколого-геоморфологічного моніторингу (ЕГМ) басейнових систем. Розроблено схему реалізації ЕГМ для різнорангових басейнів верхньої частини сточища Дністра. Здійснено аналіз і узагальнення результатів моніторингу атмосферних опадів, стоку води та наносів, лісогосподарської діяльності та землекористування, їх впливу на еколого-геоморфологічний стан басейнових систем. Розраховано показники інтенсивності денудації водозборів за багаторічний період. Виявлено тенденції їх змін під впливом природних і антропогенних чинників. За результатами польових досліджень оцінено вплив лісогосподарської та видобувної діяльності на розвиток і активізацію екзогенних процесів у межах модельних басейнів. З застосуванням ГІС одержано нові комп'ютерно-картографічні моделі досліджених басейнів. Створено інформаційну базу кількісних параметрів природних і антропогенних чинників рельєфоутворення. Обгрунтовано можливість використання результатів моніторингу для регулювання геоморфологічних процесів й оптимізації природокористування у басейні Дністра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.51 +
Шифр НБУВ: РА354454

Рубрики:

      
18.

Пилипчук В.В. 
Експериментальна фармакотерапія синдрому довготривалого здавлення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Пилипчук ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена експериментальному дослідженню фармакологічної ефективності актопротекторів, антиоксидантів і антигіпоксантів при синдромі довготривалого здавлення. Встановлено, що за допомогою вивчених засобів вдається нормалізувати морфофункціональний стан печінки та нирок при крашсиндромі. Найбільш терапевтичний ефект, при цьому, мають актопротектори бемітил і томерзол, а також антиоксидант альфа-токоферол в ліпосомах. Механізм дії актопротекторів полягає, в основному, в нормалізації метаболізму білка, а ліпосомального альфа-токоферолу - реакцій вільнорадикального окиснення і репарації мембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.8

Рубрики:

      
19.

Пилипенко Г.А. 
Електоральний процес у перехідних системах: технологічний аспект: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.А. Пилипенко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 17 с. — укp.

З викоританням комплексного підходу вивчено технологічні аспекти щодо електоральних процесів у перехідних системах. Визначено структуру, характер і зміст електорального процесу й електоральних технологій. Удосконалено методологічні підходи до дослідження відповідності електоральних технологій щодо критерію конструктивності або деструктивності. Обгрунтовано, що технології, використані за умов електорального процесу в перехідних системах, реалізуються за умов дефіциту правового забезпечення, більшість з них не відповідають критерію конструтивності. Зазначено, що основним призначенням технологій у електоральному процесі є здійснення оптимізації взаємодії політехнічних інститутів і суспільства. Показано, що змістовна сторона об'єкта виборчої кампанії реалізується шляхом його партиципації в електоральному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф024 + Ф024
Шифр НБУВ: РА365626

Рубрики:

      
20.

Гутьєва В.В. 
Емфітевзис у римському праві та його рецепція у праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Гутьєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено походження емфітевзису та обгрунтовано, що він був запозичений та введений до практики і права Стародавнього Риму з Стародавньої Греції. Установлено суть емфітевзису та виділено його характерні риси за давньогрецькими емфітевтичними договорами та передумови запровадження у Стародавньому Римі. Вивчено суть спадкової довгострокової оренди вектигальних (оброчних) земель та вічного права на чужу землю й обгрунтовано, що вони були ранніми формами емфітевзису. Уточнено визначення загального поняття за римським приватним правом і розкрито зміст емфітевзису як речового права (права та чужу річ) та визначено суть та обов'язків суб'єктів емфітевтичних правовідносин. Доповнено перелік способів набуття та припинення емфітевзису за римським приватним правом та розкрито їх зміст. Досліджено та проаналізовано право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб за пам'ятками права України на різних етапах його розвитку та визначено ступінь рецепції в них норм римського приватного права щодо емфітевзису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 + Х839(4УКР)211.321.2
Шифр НБУВ: РА326998

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського