Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (153)Книжкові видання та компакт-диски (208)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУРК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ГЕННАДІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Гурков В.Г. 
Дослідження багатофазних імпульсних перетворювачів з силовими каналами резонансного типу і розробка методики їх проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / В.Г. Гурков ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено математичні моделі електричних процесів, що дозволяють здійснювати розрахунки електричних і конструктивних параметрів перетворювачів постійної напруги (ППН), зокрема, в окремо взятому силовому каналі (СК) резонансного типу й у ППН модульної структури, узагальнені щодо основних типів схем СК і щодо режимів роботи СК. Створено методики, алгоритми та програми розрахунку електричних процесів для автоматизованого дослідження резонансних ППН. Виконано дослідження основних параметрів резонансних ППН. Зроблено порівняльну оцінку показників їх якості з однофазним і багатофазним принципами функціонування. Виявлено їх специфічні особливості. Запропоновано методику автоматизованого проектування резонансних багатофазних імпульсних перетворювачів за критерієм мінімального обсягу за умов забезпечення заданої якості вихідної напруги, що сприяє практичній реалізації таких пристроїв з поліпшеними масогабаритними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5 +
Шифр НБУВ: РА345046

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гурко М.З. 
Категорія інтенсивності в сучасній німецькій фразеології (на матеріалі фразеологічних одиниць тематичної групи "інтелектуальні здібності людини"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.З. Гурко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено шляхи та механізми утворення та модифікації інтенсивності ознаки "інтелектуальні властивості людини" у фразеологічних одиницях сучасної німецької мови. У зв'язку з різним ступенем маркованості даної ознаки простежено способи її вербального відображення у процесі формування цілісного фразеологічного значення. Здійснено комплексний аналіз ступеневого ранжування інтенсивності досліджуваної ознаки в аспекті діалектичної взаємодії її кількісних і якісних параметрів. Доведено, що філософський закон про перехід кількості в якість є базою становлення та зміни інтенсивності ознаки "інтелектуальні здібності людини" (ІЗЛ), що реалізується у фразеологічних одиницях (ФО) в результаті дії лінгвальних і екстралінгвальних чинників. Встановлено, що категорія інтенсивності є явищем якісно-кількісного порядку, в якому кількісні зміни відображаються на шкалі градуальності у межах якісно нового виміру інтенсивності. Розглянуто кількісний і якісний різновиди інтенсивності ознаки ІЗЛ. На підставі результатів аналізу її фразеотематичного поля окреслено шляхи і способи становлення та трансформації інтенсивності за перевинного та вторинного фразеотворення. Виявлено, що у межах першого процесу мають чинність лексико-семантичні, фонетичні та лексико-граматичні засоби, а у межах другого - субституція, розширення та звуження компонентного складу ФО, контамінація. Доведено суттєву залежність первинного та вторинного фразеотворення від емоційного стану мовця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-33 +
Шифр НБУВ: РА342321

Рубрики:

      
4.

Гурко О.В. 
Лексика графічного дизайну в українській мові кінця ХХ - початку XXI століття: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Гурко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано лексику графічного дизайну в українській мові кінця XX - початку XXI ст. Розглянуто шляхи її формування та розвитку. Установлено основні закономірності поповнення термінологічного корпусу. З'ясовано, що більшість іншомовних термінів графічного дизайну - це нові запозичення з англійської мови, поява яких була спричинена безпосередньо потребою заповнення лакун для позначення графічних понять в українській мові. Виділено тематичні групи, що перебувають у певному лексико-семантичному взаємозв'язку та з'ясовано основні способи термінологізації загальновживаної лексики у терміносистемі графічного дизайну. Описано синонімічні й антонімічні відношення у дослідженій термінолексиці. Проаналізовано словотвірну структуру лексики графічного дизайну та досліджено найбільш активні словотвірні типи та способи її продукування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Щ129 + Щ129.053(4УКР) в4 +
Шифр НБУВ: РА361845

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Гурківський О.Б. 
Міцність, жорсткість та тріщиностійкість згинаних залізобетонних елементів при режимних навантаженнях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.Б. Гурківський ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

На основі реальних діаграм деформування бетону розроблено методику визначення міцності, жорсткості та тріщиностійкості згинаних залізобетонних елементів за умов тривалої дії навантаження та наступного довантаження до руйнування. Проведено експериментальні дослідження впливу тривалого навантаження на параметри діаграми деформування бетону за умов короткочасного стиску та тривалої дії навантаження. Вивчено вплив тривалого навантаження на роботу згинаних залізобетонних елементів. Розроблено розрахункові залежності з визначення параметрів діаграм деформування бетону, на основі яких створено методику оцінки напружено-деформованого стану згинаних залізобетонних елементів та визначення їх міцності, жорсткості та тріщиностійкості, створено алгоритм розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.01 + Н53-028.4
Шифр НБУВ: РА331096

Рубрики:

      
7.

Гуркова О. В. 
Організаційно-економічні складові впровадження контролінгу в управління оператора поштового зв'язку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Гуркова ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С. Попова. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено концептуальні основи щодо розвитку контролінгу в управлінні сучасним підприємством, особливості його впровадження в діяльність підприємств в різних країнах світу. Зазначено, що впровадження контролінгу в управління оператора поштового зв'язку є одним із перспективних напрямів підвищення його ефективності. Визначено економічний стан даної галузі й оператора поштового зв'язку. Виконано системний розгляд основних проблем, з якими стикається оператор у своїй діяльності. Розглянуто особливості управління оператора поштового зв'язку та визначено перелік основних проблемних питань залежно від загальних ознак, з якими стикається керівник під час здійснення управління. Вирішення проблемних питань в системі управління можливе за допомогою регламентації бізнес-процесів через регламент шляхом створення та впровадження контролінгу. Запропоновано організаційно-економічні засади щодо створення, впровадження, розвитку й оцінки ефективності функціонування контролінгу на підприємствах поштового зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)385.0-218
Шифр НБУВ: РА383234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гурковський В.І. 
Організаційно-правові питання взаємодії органів державної влади у сфері національної інформаційної безпеки: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.І. Гурковський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено теоретичні засади для вивчення проблем національної інформаційної безпеки України, обгрунтовано проблеми та тенденції у даній сфері в період інтеграції до глобального інформаційного суспільства, охарактеризовано стан нормативно-правової бази у сфері організації національної інформаційної безпеки України та концептуальних положень щодо її вдосконалення. Надано практичні рекомендації стосовно покращання взаємовідносин органів державної влади у сфері підтримки національної інформаційної безпеки на засадах законодавчого регулювання, зокрема щодо питань їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.12 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА328586

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Гурко О.Г. 
Просторово-часова орієнтація автотранспортних засобів в АСУ рухом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / О.Г. Гурко ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення транспортних систем за рахунок підвищення рівня інформативності, технологічності та економічності підсистеми просторово-часової орієнтації транспортних засобів (АТЗ) в автоматизованих системах управління (АСУ) рухом. Описано процес просторово-часової орієнтації АТЗ з використанням теорії операторів та побудовано його математичну модель. Розглянуто місце бортового інформаційно-обчислювального комплексу інтелектуального АТЗ у структурі сучасної АСУ рухом. Даний комплекс є основною ланкою АСУ рухом і відповідає за просторово-часову орієнтацію АТЗ на заданому маршруті та за вибір дії, яку необхідно виконати автомобілю в наступний момент. Визначено критерії реалізації вимірювального комплексу та запропоновано його архітектуру, що дозволяє вирішувати задачі просторово-часової орієнтації АТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О380.3
Шифр НБУВ: РА316612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гурковський М. П. 
Реєстраційна діяльність публічної адміністрації: організаційно-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. П. Гурковський ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше надано авторське тлумачення понять "принципи реєстраційної системи", "принципи реєстраційної діяльності", "предмет правового регулювання реєстраційної діяльності", які забезпечують їх використання в реєстраційній діяльності публічної адміністрації. З'ясовано ознаки реєстрації та реєстраційного провадження суб'єктами реєстраційної діяльності. Визначено види реєстраційної діяльності та здійснено їх класифікацію. Здійснено систематизацію принципів реєстраційної діяльності публічної адміністрації. Запропоновано більш ефективні критерії оцінювання якості реєстраційної діяльності з урахуванням дотримання європейських стандартів. Вдосконалено структуру та класифікацію стадій реєстраційного провадження. Наведено пропозиції щодо вдосконалення системи суб'єктів і напрями реформування реєстраційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014
Шифр НБУВ: РА369804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Дмитрук С. Ф. 
Механізми стратегування державного управління у сфері національної безпеки / С. Ф. Дмитрук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі запропоновано вирішення наукового завдання з теоретико-методологічного обґрунтування та розробки практичних рекомендацій щодо використання комплексу механізмів та процедур розробки і здійснення стратегій, які впливають на рівень національної безпеки і створюють певний стан для протидії сучасним загрозам. При цьому для врегулювання питань оновлення та забезпечення розвитку структури національної безпеки України з одного боку і своєчасності виявлення, відвернення і нейтралізації реальних і потенційних загроз національним інтересам України з іншого, пропонується застосування в державно-управлінській практиці критеріїв і методик стратегування.Проаналізовані загрози майбутнього безпекового середовища України – ключові небезпеки у воєнній сфері та реалізації національних інтересів (головною з яких залишається збройний конфлікт на Сході України) визначили доцільність використання методу сценарного аналізу за допомогою генерування можливих сценаріїв виникнення та розвитку кризових ситуацій для оцінки і прогнозування тенденцій їх впливу. При чому зазначена гібридність цих загроз, обґрунтовує необхідність запобігання їх впливу (зниження до безпечного рівня) тільки інтегрованими зусиллями усіх суб'єктів сектору безпеки і оборони України.Виявлені особливості довгострокового прогнозування безпекового середовища України на основі глобальних тенденцій розвитку міжнародної обстановки дозволяють проводити прогноз розвитку сценаріїв стратегічної обстановки і можливого характеру майбутніх воєн і воєнних конфліктів (зі врахуванням специфічності перелічених явищ за точністю повторюваності, місцем і часом, складом учасників, застосовуваним озброєнням та військовою технікою, політичною конфігурацією). Проведений аналіз можливостей сектору безпеки і оборони щодо забезпечення національної безпеки України показав суттєву обмеженість ресурсів для гарантованого реагування на актуальні загрози національній безпеці України з огляду на наявність низки нерозв'язаних питань (здебільше матеріально-фінансового, координаційного, управлінського характеру під час виникнення кризових ситуацій). У цьому контексті запропоновано формування інтегрованого потенціалу несилових і силових суб'єктів для усунення та нейтралізації виявлених (прогнозованих) загроз воєнній безпеці держави (загроз воєнного характеру). При використанні зазначеного підходу зміна рівня загроз воєнного характеру стає відповідною цільовою функцією СБО України, яка залежатиме від реалізації можливостей кожної із залучених до протидії складових у вибраному варіанті їх інтеграції. Це у свою чергу дає змогу раціональніше використовувати наявні сили та засоби, позбутися дублювання завдань і неекономного використання вкрай обмежених ресурсів, що виділяються в Україні для забезпечення її воєнної безпеки. Розглянуті джерела, передумови та закономірності виникнення й прояву загроз, які впливають на систему державного управління у сфері національної безпеки. Визначено основні етапи процесу їх систематизації. Виділено основні класифікаційні ознаки та розроблено багатокритеріальну класифікацію загроз системі державного управління на основі ієрархічного аналізу. У дисертаційній роботі уперше обґрунтовано науково-методичний апарат комплексного застосування механізмів та процедур розробки і здійснення стратегії забезпечення достатнього рівня національної безпеки держави в умовах сучасної геополітичної та воєнно-політичної обстановки, існуючих та прогнозованих на найближчу перспективу загроз, складовими якого є: методичний підхід до формалізації стратегування безпекового середовища України у сфері державного управління; комплексна методика визначення завдань суб'єктам системи забезпечення національної безпеки; науково-методичний апарат розподілу завдань та визначення можливостей СБО. Застосування зазначеного науково-методичного апарата дозволило розробити рекомендації щодо стратегування державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України.Слід зазначити, що у дисертації запропоновані шляхи оцінювання та прогнозування тенденцій впливу загроз на реалізацію національних інтересів (генерування можливих сценаріїв виникнення та розвитку кризових ситуацій, які можуть становити загрозу реалізації національних інтересів). Ключові слова: державне управління, національна безпека, стратегування, виклики, загрози.^UThe thesis provides the solution to the scientific problem of theoretical and methodological justification and development of practical recommendations for the use of a set of mechanisms and procedures for developing and implementing strategies that affect the level of national security and create a certain state to counter modern threats. At the same time, in order to regulate the issues of updating and ensuring the development of Ukraine's national security structure on the one hand and timely detection, prevention and neutralization of real and potential threats to Ukraine's national interests on the other, it is proposed to apply strategy criteria and methods in public administration practice.The studied conceptual and categorical apparatus of strategizing in the field of public management of the security environment of Ukraine allowed to determine the factors, to outline the time horizon and the frequency of forecasting the future security environment.The essence of the transformation of views on the security environment in the context of globalization has singled out the phenomenon of war as an effective basic tool of international relations, which increases the role of non-traditional weapons, a hybrid combination of which has a multiple increase in destructive influence. The analyzed threats to the future security environment of Ukraine - key dangers in the military sphere and the realization of national interests (the main of which remains the armed conflict in eastern Ukraine) determined the feasibility of using a scenario analysis by generating possible scenarios for crisis.The revealed features of long-term forecasting of the security environment of Ukraine on the basis of global tendencies of development of the international situation allow to carry out the forecast of development of scenarios of a strategic situation and possible character of the future wars and military conflicts (taking into account the specificity of the listed phenomena in terms of the accuracy of recurrence, place and time, composition of participants, used weapons and military equipment, political configuration). The analysis of the capabilities of the security and defense sector to ensure the national security of Ukraine showed a significant limited resources for a guaranteed response to current threats to national security of Ukraine given the number of unresolved issues (mostly material, financial, coordination, management in crisis situations). Using this approach, changing the level of military threats becomes an appropriate target function of the security and defense sector of Ukraine, which will depend on the implementation of the capabilities of each of the components involved in the fight in the selected version of their integration. This, in turn, makes it possible to make more rational use of available forces and means, to avoid duplication of tasks and uneconomical use of extremely limited resources allocated in Ukraine to ensure its military security. The sources, preconditions and regularities of occurrence and manifestation of threats that affect the system of public administration in the field of state security are considered. The main stages of the process of their systematization are determined. The main classification features are identified and a multi-criteria classification of threats to the public administration system based on hierarchical analysis is developed. The key threats to this system, which have an impact on all spheres of national security of Ukraine, which have a complex nature of threats to the system of public administration in the field of national security (information, cyber, corruption) are identified.For the first time, the thesis substantiates the scientific and methodical apparatus of complex application of mechanisms and procedures of development and realization of strategy of maintenance of a sufficient level of national security of the state in the conditions of a modern geopolitical and military-political situation, existing and forecasted threats is compiled. strategizing the security environment of Ukraine in the field of public administration; a comprehensive methodology for determining the tasks of the subjects of the national security system; scientific and methodological apparatus for the distribution of tasks and determining the capabilities of the security and defense sector. The application of this scientific and methodological apparatus allowed to develop recommendations for strategizing public administration in the field of national security of Ukraine.It should be noted that the dissertation proposes ways to assess and predict trends in the impact of threats to the realization of national interests (generating possible scenarios for the emergence and development of crisis situations that may threaten the realization of national interests). Keywords: public administration, national security, strategizing, challenges, threats.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Герман О. В. 
Адміністративно-правове забезпечення взаємодії суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства. / О. В. Герман. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні здійснено комплексну наукову розробку теоретичних та прикладних проблем адміністративно-правового забезпечення взаємодії суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства. У результаті проведеного дослідження сформульовано низку нових наукових положень, запропонованих особисто здобувачем.Запропоновано взаємодію суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства розглядати як діяльність кількох (не менше двох) суб'єктів протидії, які впливають один на одного та на бюджетну деліктність притаманними кожному із суб'єктів засобами і методами для досягнення спільної мети ‒ обмеження кількості проявів порушень бюджетного законодавства до фінансово безпечного, соціально-толерантного рівня.Наголошено, що протидія порушенням бюджетного законодавства передбачає діяльність уповноважених суб'єктів щодо формування державної політики у цій сфері (з визначенням координаційного механізму), попередження (виявлення і нейтралізація причин та умов), виявлення і припинення бюджетних деліктів, застосування заходів відповідальності та усунення негативних наслідків від їх учинення. Відповідно до цих видів діяльності суб'єктами протидії порушенням бюджетного законодавства слід вважати Верховну Раду України, Президента України, Кабінет Міністрів України, органи бюджетного контролю (Рахункова палата, Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи Державної казначейської служби України, органи Державної аудиторської служби України), правоохоронні органи (Національна поліція, Національне антикорупційне бюро України, Державне бюро розслідувань, Служба безпеки України, податкова міліція, прокуратура) та суди. Тобто система суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства складається з вищих органів державної влади, які формують державну політику у цій сфері, судів, які за допомогою здійснення правосуддя впливають на бюджетну деліктність та її детермінанти, органів бюджетного контролю та правоохоронних органів, які безпосередньо і цілеспрямовано протидіють правопорушенням у бюджетній сфері. Наявність у системі протидії порушенням бюджетного законодавства суб'єктів, які належать до різних гілок влади, мають різне спрямування функціонування та різні завдання актуалізує питання їх взаємодії. Відзначено, що аналіз завдань та повноважень органів бюджетного контролю дозволяє зробити висновок про наділення законодавцем цих органів адміністративно-правовим статусом суб'єкта взаємодії у сфері протидії порушенням бюджетного законодавства. Завдання та повноваження окремих органів бюджетного контролю отримали правове закріплення і на законодавчому, і на підзаконному рівнях (Рахункова палата, Державна аудиторська служба України), а інших ‒ лише на підзаконному (Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, Державна казначейська служба України). У зв'язку з цим доцільним є закріпити завдання взаємодіяти між собою та з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями в законодавчому акті, який має вищу юридичну силу у бюджетній сфері порівняно з іншими законами ‒ Бюджетному кодексі України. Для цього необхідно доповнити БК України ст. 115-1 «Взаємодія органів, уповноважених на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства» такого змісту: «Органи, уповноважені на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства у процесі своєї діяльності взаємодіють між собою, з правоохоронними органами та іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями відповідно до закону». Запропоновано завдання і повноваження органів бюджетного контролю класифікувати залежно від суб'єктів взаємодії ‒ регламентують їх узгоджену діяльність: 1) з вищими органами державної влади; 2) між собою; 3) з правоохоронними органами та судами; 4) з міжнародними та іноземними інституціями; 5) з іншими суб'єктами протидії порушенням бюджетного законодавства. Також виокремлюються нормативно-закріплені повноваження щодо інформаційної взаємодії та взаємодії під час проектно-консультативної роботи. Доведено, що серед органів фінансового контролю на нормативно-правовому рівні найбільш повно регламентовані повноваження щодо взаємодії у сфері протидії порушенням бюджетного законодавства Державної аудиторської служби України. Отримали певне нормативне закріплення форми її взаємодії і з вищими органами державної влади, і з органами місцевого самоврядування, і з іншими органами бюджетного контролю, і з правоохоронними органами та судами.^UThe dissertation deals with the comprehensive scientific development of theoretical and applied problems of administrative and legal provision for interaction of subjects of counteraction to violation of the budget legislation. A number of new scientific statements proposed by the author are formulated.The interaction of subjects of counteraction to infringements of the budget legislation is considered as activity of several (not less than two) subjects of counteraction influencing each other and budget delicts with specific means and methods for achievement of the general purpose – limiting the number of violations of the budget legislation to a financially secure, socially tolerant level.It is emphasized that counteraction to violations of the budget legislation involves the activities of authorized entities concerning formulation of public policy in this area (with the definition of coordinating mechanism), prevention (detection and neutralization of causes and conditions), detection and termination of budget delicts, application of responsibility measures and elimination of negative consequences of their commission. According to these activities, the subjects of counteraction to violations of the budget legislation are the Verkhovna Rada of Ukraine, the President of Ukraine, the Cabinet of Ministers of Ukraine, budget control bodies (the Accounting Chamber, the Ministry of Finance of Ukraine, local financial bodies, bodies of the State Treasury Service of Ukraine, bodies of the State Audit Service of Ukraine), law enforcement agencies (the National Police, the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine, the State Bureau of Investigation, the Security Service of Ukraine, tax police, prosecutor's office) and courts. Thus, the system of the subjects of counteraction to violations of the budget legislation consists of the highest bodies of the government forming the state policy in this sphere, courts influencing budget delicts and their determinants by means of justice, budget control bodies and law enforcement bodies counteracting offenses in the budget sphere directly and purposefully. The presence of entities in the system of counteracting violations of the budget legislation, which belong to different branches of government, have different directions of operation and different tasks, raises the issue of their interaction.It is noted that the analysis of the tasks and powers of the budget control bodies allows drawing a conclusion that the legislator has granted these bodies the administrative and legal status of the subject of interaction in the field of combating violations of the budget legislation. Tasks and powers of some budget control bodies are legally fixed at both the legislative and sublegislative levels (the Accounting Chamber, the State Audit Service of Ukraine), and others – only at the sublegislative level (the Ministry of Finance of Ukraine, local financial authorities, the State Treasury Service of Ukraine). Therefore, it is advisable to establish the task of interacting with each other and with other state bodies, local governments, and public associations in a legislative act that has higher legal force in the budget sphere compared to other laws – the Budget Code of Ukraine. It is necessary to supplement Article 115-1 “Interaction of bodies authorized to control over the compliance with budget legislation” to the Budget Code of Ukraine. It should be stated as follows, “Bodies authorized to control over the compliance with budget legislation in the process of their activities interact with each other, with law enforcement agencies and other public authorities, local governments, public associations in accordance with the law”. It is proposed to classify the tasks and powers of budget control bodies depending on the subjects of interaction – regulate their coordinating activities: 1) with the highest state authorities; 2) among themselves; 3) with law enforcement agencies and courts; 4) with international and foreign institutions; 5) with other subjects of counteraction to violations of the budget legislation. Statutory powers concerning information interaction and interaction during project-consulting work are also distinguished.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гуркало Ю. З. 
Ураження кишечника у хворих з цукровим діабетом 2-го типу: особливостірозвитку, перебігу та лікування: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Ю. З. Гуркало. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гурківська А. І. 
Політична дійсність в епоху постправди: змістовно-функціональні особливості: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / А. І. Гурківська. — Б.м., 2023 — укp.

За результатами дослідження змістовно-функціональних особливостей взаємодії політичної дійсності та постправди визначеноспецифічні теоретико-методологічні ознаки дослідження політичної дійсності та постправди: кожній зі складових діади «політична дійсність / постправда» притаманна кентаврична статусність: об’єктнопредметна – в дослідницькому сенсі та суб’єкт-об’єктна (з двосторонніми взаємодіями, в яких сторони можуть мінятися ролями) – на функціональному рівні.^UBased on the results of the study of the substantive and functional traits ofthe interaction between political reality and post-truth, specific theoretical andmethodological attributes of the study of political reality and post-truth areidentified. Each of the components of the dyad «political reality/post-truth» hasa centauric status: object-subject – in the research sense and subject-object (withbilateral interactions in which the parties can switch roles) – on the functionallevel.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського