Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛОВЕЦЬК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Головецький М.О. 
Тактика узнавання і впізнання під час досудового слідства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.О. Головецький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття, характеристику дізнавання та упізнання з точки зору психології, фізіології та криміналістики. Вперше обгрунтовано необхідність законодавчого закріплення оперативного дізнавання як засобу одержання доказової інформації та впровадження його у слідчу та оперативно-розшукову практику. Класифіковано ситуації оперативного дізнавання на початковому та подальшому етапах досудового слідства, запропоновано засоби фіксації результатів дізнавання та їх застосування у процесі доказування. Доведено необхідність розширення кола об'єктів, що пред'являються для упізнання. Проаналізовано психологічні, тактичні та процесуальні аспекти упізнання, розроблено тактику пред'явлення для упізнання людини за ходою та показано можливість упізнання за іншими функціональними ознаками. Удосконалено процесуальні та тактичні основи зустрічного та повторного упізнання, а також тактичні прийоми та криміналістичні засоби забезпечення безпеки свідків під час проведення упізнання та дізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х894.9(4УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА322317

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Головецький І.І. 
Удосконалення оцінки материнських сімей в технології виведення бджолиних маток: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / І.І. Головецький ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено експериментальне обгрунтування нового методу комплексної оцінки чистопородності та продуктивних якостей материнських сімей української породи бджіл у технології виведення маток. Вперше показано стабільнісь показників екстер'єру бджіл, одержаних від маток наступних поколінь, у порівнянні з сім'ями родоначальницями генеалогічних груп та виявлено їх міжсімену відмінність за рівнем активності інвертази гіпофарінгеальних залоз. Доповнено уявлення про ступінь чистопородності жіночих особин бджолиних сімей, одержаних від маток за умов вільного спаровування з трутнями, що сприяє збереженню їх продуктивних якостей у процесі репродукції у напівзакритій популяції. Досліджено екстер'єрні особливості бджіл материнських сімей різних генеалогічних груп новоутвореного хмельницького породного типу та встановлено їх відповідність загальним вимогам стандарту української породи (за довжиною хоботка, кубітальним індексом, дискоїдальним зміщенням, формою воскового дзеркальця п'ятого стерніту).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-3 +
Шифр НБУВ: РА339489

Рубрики:

      
4.

Головецький М.П. 
Формування високопродуктивних і біологічно стійких штучних насаджень сосни у свіжих борах Півночі Київського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / М.П. Головецький ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання ефективного відтворення та формування високопродуктивних біологічно стійких штучних соснових насаджень Півночі Київського Полісся за умов свіжих борів, в яких природне поновлення послаблене, відбувається повільно, може бути успішним у разі застосування складних способів головних рубок. Установлено, що у сосново-березових культурах значна частка фізіологічно активного коріння сосни витісняється коренями берези у нижній малородючій горизонт грунту, що погіршує продуктивність і товарність змішаних насаджень. Виявлено, що ці показники нижчі у порівнянні з чистими сосновими деревостанами та з культурами сосни з уведеними рядами аморфи. Виявлено, що стан і продуктивність штучних деревостанів сосни істотно погіршуються внаслідок інтесивного рекреаційного навантаження, до втрат запасу та товарності деревини призводить застосування лінійної технології рубок. За результатами дослідження запропоновано агротехнічні й лісівничі прийоми формування високопродуктивних соснових насаджень, які доцільно рекомендувати виробництву на півночі Київського та Чернігівського Полісся України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА326021

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського