Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (745)Книжкові видання та компакт-диски (494)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=БОБРОВ$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Боброва О.Г. 
Відтворення основних засобів аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Г. Боброва ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки методичних і методологічних засад формування механізму відтворення основних засобів (ОЗ), спрямованого на забезпечення оптимального рівня виробничих витрат. Теоретично обгрунтувано концептуальні підходи щодо відтворення ОЗ аграрних підприємств на сучасному етапі. Охарактеризовано систему показників відтворювального процесу та запропоновано введення коефіцієнта сукупного відтворення ОЗ. Сформульовано основні принципи вибору методу нарахування амортизації залежно від особливостей використання ОЗ та потреб підприємства у ході їх оновлення. Запропоновано напрями подальшого вдосконалення механізму відстворення ОЗ, які є складовою майнових паїв колишніх членів колективних сільськогосподарських підприємств. Розроблено методичні підходи до вибору форм використання ОЗ за критерієм мінімізації витрат на їх утримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321-571-96
Шифр НБУВ: РА318838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Боброва О.М. 
Вплив кріопротекторів і низьких температур на термодинамічні параметри та структурний стан компонентів кордової крові і плаценти людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.М. Боброва ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив 1,2-пропандіолу (1,2-ПД), гліцерону (Гл) та диметилсульфоксиду (ДМСО) на фазові переходи та склування плаценти кріопротекторами, а також впливу режимів еквілібрації з кріопротекторами та заморожування - відтавання на структурний стан еритроцитів кордової крові (КК). З використанням методу диференційної сканувальної калориметрії (ДСК) установлено, що за присутності 1,2-ПД, Гл і ДМСО за однакових концентрацій склуються різні кінетичні одиниці, за цього стабільність аморфного стану найбільш висока за присутності 1,2-ПД, висока щільність клітин сприяє утворенню склоподібних фаз за умов охолодження, призводить до процесу кристалізації з аморфної фази під час нагрівання та пригнічує процес кристалізації евтектичних складів. Виявлено, що зростання концентрації Гл та 1,2-ПД зумовлює набрякання еритроцитів, а ДМСО - кренування. З застосування методу електронного парамагнітного резонансу показано порушення бар'єрних функцій мембран еритроцитів кордової крові за присутності 30 % ДМСО та 40 % Гл і 1,2-ПД. Вивчено динаміку насичення плаценти кріопротекторами та показано, що процес насичення тканини кріопротекторами має двофазний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.533.3 + Р716.110.2 с +
Шифр НБУВ: РА348525

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Боброва Н.О. 
Вплив основних медіаторних систем організму на експресію поверхневих глікопротеїдів лейкоцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.О. Боброва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив основних медіаторних систем організму на манозомісні мембранні структури (МММС) лейкоцитів. Розглянуто дію синтетичного антиоксиданту мексидолу та інсуліну, як ростового фактора, на експресію МММС лейкоцитів. Встановлено, що лімфоцити та поліморфноядерні лейкоцити реагують на дію інсуліну посиленням експресії їх МММС. Доведено, що за умов зміни медіаторних систем організму за експериментальних патологій (гострий стрес, інтоксикація тетрахлорметаном, фенілгідразинова анемія, аутоімунний нефрит) органні пептидні комплекси та пептидні фрагменти гемоглобіну регулюють функціональний стан клітин імунної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242*725.111.331
Шифр НБУВ: РА320045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Боброва О.В. 
Гомеостаз магнію при есенціальній гіпертензії (клініко-фізіологічна характеристика, патофізіологія, гормональна регуляція, корекція порушень, обгрунтування вибору антигіпертензивної терапії): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.В. Боброва ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження патофізіології метаболізму магнію при есенціальній гіпертензії (ЕГ), для якої є характерне зниження дієтичного споживання, кишкової абсорбції магнію, магнійуретичної фукнції нирок і внутрішньоеритроцитарної концентрації, порушення кісткового транспорту магнію з переваженням резорбції, зниження толерантності до магнієвих навантажень, порушення гормональної регуляції з підвищенням продукції паратгормона, кальцитоніна і зниженням утворення 1,25-дігідроксіхолекальциферола, зниження чутливості органів-мішеней до впливу гормонів. Запропоновано метод адекватної оцінки стану метаболізму магнію, придатний для використання в клініці. Встановлено патогенетичне значення порушень метаболізму магнію в патогенезі ЕГ. Доведено доцільність дослідження метаболізму магнію для оптимізації вибору найбільш ефективних препаратів для лікування ЕГ. Запропоновано, обгрунтовано теоретично та апробовано метод зниження реактивності серцево-судинної системи до вазопресорних впливів і підвищення ефективності лікування хворих ЕГ антигіпертензивними фармакопрепаратами, заснований на корекції порушень метаболізму магнію шляхом його додаткового прийому. У роботі розвивається новий напрямок у профілактиці ЕГ, заснований на концепції патогенетичної ролі порушень метаболізму магнію в розвитку ЕГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

      
5.

Боброва В.І. 
Клінічна значущість вивчення біоценозу товстої кишки при хронічних гелікобактер-асоційованих захворюваннях органів гастродуоденальної зони у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.І. Боброва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Виявлено, що частота інфікованості Hp унаслідок хронічної гастродуоденальної патології (ХГДП) у дітей складає 82,1%; високий ступінь інфікованості частіше відзначається на фоні деструктивних змін слизової оболонки шлунка (СОШ) та дванадцятипалої кишки (ДПК), зростає пропорційно тривалості гастроентерологічного анамнезу, віку дитини. Діагностику Hp-інфекції проводили за допомогою уреазного тесту, бактеріологічного дослідження та реакції аглютинації (РА). У педіатричній практиці можна обмежитися використанням одного з методів, вибір якого зумовлено ступенем інвазивності та спроможністю лікувального закладу. ХГДП у 100% випадків супроводжувалася дисбіотичними порушеннями товстої кишки, які характеризувалися дефіцитом анаеробних мікроорганізмів. У випадках ХГДП, асоційованої з Hp, у 62,3% дітей діагностовано дисбактеріоз товстої кишки, який протікав у субкомпенсованій формі та супроводжувався вираженими клінічними проявами. Ступінь тяжкості дисбіотичних порушень залежав від наявності гелікобактерної інфекції, характеру ендоскопічних змін слизової оболонки гастродуоденальної зони ХГДП, асоційованої з Hp, у 80,4% випадків супроводжувався запаленням слизової оболонки товстої кишки. Частота та виразність дисбіотичних порушень товстої кишки під час ХГДП, асоційованої з Hp, у дітей визначала необхідність поєднаної терапії гелікобактеріозу та дисбактеріозу. Комплексна терапія гелікобактеріозу з використанням антибактеріальних препаратів і пробіотичної терапії не тільки не призводила до санації СОШ від Hp, але і благотворно впливала на характер біоценозу товстої кишки, що доведено результатами спостережень в динаміці. Рецидив ХГДП і гелікобактерної інфекції супроводжувався погіршенням показників біоценозу кишечника, на що необхідно звернути увагу під час проведення ерадикаційної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА308267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Боброва Л.В. 
Контрастивний аналіз відображень стандартних референтних ситуацій в різноструктурних мовах (англо-україно-російськомовні паралелі): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Л.В. Боброва ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено контрастивному аналізу ізоморфізмів та аломорфізмів в описах (мовних інтерпретаціях) стандартних референтних сутуацій на матеріалі сучасної англійської, української та російської мов у межах "другого рівня перекладацької еквівалентності". Визначено ряд рис інтерпретаційного компонента значень англомовних висловлювань у зіставленні з україно- та російськомовними. Ітерпретаційний компонент розглянуто з погляду мовленнєвомовної ментальності, яка базується на взаємодії універсальних та ідіоетнічних чинників, що формуються мовною картиною світу за допомогою "інформаційних фільтрів". Доведено, що у зіставлюваних мовах діють селективний і фокусовий інформаційні фільтри. Точно та конкретно виділено ряд чинників, що визначають розбіжності у різномовних описах стандартних референтних ситуацій. Проведене дослідження виявило компарабельність нових констант контрастивно-типологічних вимірів для англійської та російської мов, а також специфіку організації комунікативно-прагматичної та семантико-рольової сторін англо-, україно- та російськомовних висловлювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.751
Шифр НБУВ: РА307927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бобров Є.А. 
Кредитування розвитку малого підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Є.А. Бобров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Виявлено особливості та систематизовано загальні підходи до розуміння кредиту та системи фінансово-кредитного забезпечення розвитку малого підприємництва. Розглянуто теоретичні та методологічні засади його кредитування , економічну природу кредитування підприємницької діяльності, економіко-правові засади та зарубіжний досвід кредитування розвитку малого підприємництва. Здійснено аналіз стану кредитування даного підприємництва України за умов трансформації економіки. Аналіз здійснено за напрямами: система державної підтримки малого підприємництва, роль банківських і небанківських установ у кредитуванні суб'єктів малого підприємництва, кредитування малого підприємництва іноземними фінансовими інститутами. Запропоновано й обгрунтовано основні напрями вдосконалення кредитування його розвитку на базі імітаційного моделювання. Розроблено методику оцінки кредитоспроможності позичальників у комерційному банку. Показано роль механізмів фінансової підтримки у вдосконаленні кредитування малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)0-131.1 +
Шифр НБУВ: РА343634

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бобровська О.В. 
Намисто та підвіски у вбранні населення черняхівської культури: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / О.В. Бобровська ; НАН України; Ін-т археол.. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено старожитності черняхівської культури - намисто та підвіски, на основі даних про майже 10 тисяч прикрас та 2283 поховальних комплекси. Прикраси систематизовано: складено каталог знахідок, розроблено їх класифікацію та періодизацію. Значно доповнено список хронологічних індикаторів за рахунок окремих типів прикрас. Визначено стійкі поєднання певних модифікацій, які виступають самостійними хронологічними показниками. Запропоновано власні реконструкції моделей вбрання різних статево-вікових, соціальних та етнічних груп черняхівської культури. Виділено функції намиста та підвісок у черняхівському вбранні, зокрема, виділено модифікації прикрас, які можуть служити допоміжними визначниками статі, соціального статусу та етнічного походження похованих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.123.01-51 + Т495
Шифр НБУВ: РА310565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Боброва А.Г. 
Основні форми сучасного політичного насилля: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.Г. Боброва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення сучасних наукових підходів щодо визначення сутності політичного насилля сформульовано визначення даного поняття як засобу влади, що полягає в обмеженні чи узурпації волі соціального суб'єкта (або групи соціальних суб'єктів), яке здійснюється за допомогою зовнішнього примусу, наслідком якого є нанесення шкоди матеріального та духовного (психологічного, емоційного) характеру. Відзначено, що політичне насилля необов'язково передбачає використання фізичного примусу. Доведено, що за сучасних умов для його реалізації активно використовуються засоби психологічного, ідеологічного або інших видів духовного примусу. Обгрунтовано необхідність впровадження нового критерію типологізації політичного насилля, яким є характер примусу, що використовується під час його здійснення. На підставі даної ознаки виділено традиційне та нетрадиційне насилля, розглянуто сучасні форми їх прояву, визначено причини виникнення та наслідки застосування. Проведено дослідження тероризму та етнічних війн як домінуючих форм традиційного політичного насилля. Встановлено транснаціональний характер тероризму, виникнення якого обумовлене процесами загальної глобалізації. З'ясовано, що етнічні війни як форма політичного насилля є наслідком опору культурній гомогенізації світу, виявом захисту власних ідентичностей від нав'язування однорідного способу життя. Вперше досліджено феномен нетрадиційного політичного насилля. Розглянуто його основні форми (символічне насилля, інформаційні, психологічні та консцієнтальні війни, характерною особливістю яких є використання інформаційних технологій та ведення бойових дій без фізичної участі людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф061 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА340084

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Бобровська О. А. 
Особливості зв'язків антропометричних показників з параметрами центральної гемодинаміки у підлітків різних соматотипів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.01 / О. А. Бобровська ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено кореляційні зв'язки між антропометричними показниками та параметрами центральної гемодинаміки у практично здорових дітей екто-, мезо- та екто-мезоморфного соматотипів. Виявлено відмінності показників центральної гемодинаміки, що встановлені між підлітками однієї статі з різними соматотипами та зафіксовано статеві розбіжності показників центральної гемодинаміки в межах однакових соматотипів. Вперше побудовано достовірні математичні моделі параметрів центральної гемодинаміки для міських дітей з різним соматотипам і вказано виражені статеві відмінності точності опису ознак (параметрів) гемодинаміки та параметрів (показників) тіла для даного контингенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*732.13*05
Шифр НБУВ: РА380374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бобровська О.Ю. 
Регулювання економічних процесів розвитку підприємств промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.Ю. Бобровська ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено складові елементи та висвітлено функціональний зміст етапів процесу регулювання економічного розвитку підприємств промисловості. Проаналізовано методичне забезпечення та організаційні засади процесу регулювання економічного розвитку, визначено напрямки удосконалення інформаційно-аналітичного й організаційного забезпечення процесу регулювання. Обгрунтовано показники та критерії ефективності виробництва, які є провідними елементами оцінки економічного розвитку підприємства. Удосконалено методику аналізу й оцінки ефективності використання ресурсів і витрат на промислових підприємствах. Розроблено моделі економічної взаємодії показників ефективності виробництва та його податкомісткості. Запропоновано розрахунково-логічні алгоритми розвитку сценаріїв управлінського впливу на підвищення ефективності виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301.0-21
Шифр НБУВ: РА315970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бобров О.Є. 
Релапаротомія в комплексному лікуванні ускладнень після операцій на органах черевної порожнини: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.Є. Бобров ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2001. — 41 с. — укp.

Розроблено принципи клініко-лабораторно-інструментального моніторингу, а також доведено доцільність активного способу діагностики післяопераційних внутрішньочеревних ускладнень. Визначено показання з метою використання консервативних і хірургічних способів лікування. Показано переваги малоінвазивних технологій, а також нових технічних прийомів під час виконання релапаротомії. Значну увагу приділено принципам профілактики післяопераційних внутрішньочеревних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465
Шифр НБУВ: РА314251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бобров В.О. 
Розробка способів раціонального відбору та використання фракцій дистиляту при виробництві коньячного спирту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / В.О. Бобров ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено поводження високомолекулярних ефірів, альдегідів, спиртів і летких кислот вина в процесі перегонки, їх перехід у окремі фракції дистиляту та коньячний спирт. Визначено вплив швидкості згону спирту, який міститься в перегінному середовищі та концентрації домішок на характер переходу домішок у дистилянт. Установлено кореляційний зв'язок між складом летких домішок вина або спирту-сирцю з оптимальним об'ємом головної фракції. Вивчено особливості впливу духмяних вод на склад та якість коньяків. Запропоновано новий спосіб одержання духмяних вод на базі ефективного використання головної та хвостової фракцій. Створено пристрій для фракціонування дистилянту та визначено основні параметри його роботи. Розроблено, випробувано та впроваджено удосконалену технологічну схему перегонки коньячних виноматеріалів, що базується на застосуванні розрахункового способу визначення оптимального об'єму головної фракції, раціональному використанні головної та хвостової фракцій в процесі виробництва духмяних вод, застосуванні даного пристрою для фракціонування дистилянту. Оптимізовано основні технологічні параметри процесу перегонки для апарата ПУ-500, що працює за схемою подвійної перегонки. Зазначено, що схема пройшла виробничі та приймальні випробування та впроваджена з фактичним економічним ефектом 7,9 тис.грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.6 +
Шифр НБУВ: РА325582

Рубрики:

      
14.

Боброва С.Ю. 
Розробка технології в'язання еластичних виробів заданої форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / С.Ю. Боброва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі результатів аналізу асортименту еластичних виробів заданої форми розроблено класифікацію виробів даної групи за функціональним призначенням і конструкцією окремих ділянок. Наведено математичну модель заданої конфігурації даних виробів, що дозволяє проектувати лінійні розміри та тиск на окремих ділянках, а також забезпечити постійний тиск на поверхні колінної чашечки або ліктьового суглоба. Запропоновано методику, що дозволяє проектувати параметри структури еластичних медичних виробів, зважаючи на тиск, величина якого обгрунтована та відповідає медико-технічним вимогам. Встановлено багатофакторні лінійні залежності між величинами технологічних параметрів роботи обладнання - лінійних густин армованої утокової еластомірної та армованої еластомірної нитки, що пров'язуються у петлі, текстурованої капронової нитки еластик, швидкістю їх подачі у зону в'язання, глибини кулірування ниток у одно- та двопетлетвірних системах і параметрами еластичних медичних виробів заданої форми. Розроблено алгоритм, на основі якого складено програму автоматизованого проектування, оптимізації технологічних параметрів роботи в'язального обладнання та основних показників якості еластичних в'язаних виробів медичного призначення для виготовлення виробів із заздалегідь заданими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М387.202 +
Шифр НБУВ: РА323430

Рубрики:

      
15.

Бобровський А.С. 
Соціальна політика радянської держави та її реалізація в Донбасі у 1943 - середини 1960-х років: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.С. Бобровський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено соціальну політику радянської держави та її реалізації в Донбасі у 1943 - середині 1960-х рр. Проаналізовано територіальні та хронологічні межі, методи дослідження та основні групи використаних джерел. Розглянуто питання стосовно рівня прибутків керівного складу органів влади, робітників і службовців, селян. Висвітлено зміни структури споживання та купівельної спроможності населення. Вивчено проблему пенсійного забезпечення населення регіону, реабілітації інвалідів, охорони материнства та дитинства. Досліджено стан житлового будівництва побутового облуговування. Зроблено висновок стосовно взаємов'язку досліджених проблем з сучаснимими суспільними й економічними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)63-2 +
Шифр НБУВ: РА353517

Рубрики:

      
16.

Бобровнік Ю. В. 
Суспільно-політична діяльність громадських організацій молоді в Україні (1985 - 1996 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. В. Бобровнік ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано суспільно-політичну діяльність громадських організацій молоді за умов розгортання українського національно-демократичного руху та розбудови незалежної України. Розглянуто передумови виникнення об'єднань молоді, їх участь у розбудові громадських інституцій суспільства й вплив на формування державної молодіжної політики. Висвітлено умови виникнення нових громадських організацій молоді в роки перебудови, проведено їх класифікацію, з'ясовано особливості становлення. Розкрито причини виникнення молодіжних громадських організацій. Визначено внесок молодіжних громадських об'єднань у розвиток суспільно-політичного життя незалежної України. Проаналізовано участь громадських об'єднань молоді у процесі становлення державної молодіжної політики в незалежній Україні та відтворено умови їх виникнення. Встановлено ставлення органів влади незалежної України щодо суспільно-політичної діяльності громадських об'єднань молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-297 + Ф75(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бобровська 
Теоретико-метологічні засади запровадження корпоративних відносин в управлінні розвитком муніципальних утворень: автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.04 / Олена Юріївна Бобровська ; Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2009. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91в + Х819(4УКР)011.2-91в
Шифр НБУВ: РА366029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Бобровський В.І. 
Теоретичні основи удосконалення конструкції та технології роботи залізничних станцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.20 / В.І. Бобровський ; Дніпропетр. нац. ун-т залізнич. трансп. ім. В.Лазаряна. — Д., 2002. — 33 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему удосконалення конструкції та технології роботи залізничних стацій на базі математичного моделювання. Розроблено інтегровану систему геометричних і функціональних моделей для аналізу та синтезу станцій. Геометричні моделі відображають конструкцію колійного розвитку станцій та використовуються для його синтезу. Функціональні моделі використовуються для аналізу станцій та дозволяють одержати оцінку їх ефективності, необхідну для пошуку шляхів покращання конструкції та технології станції. Розроблено теоретичні засади та створено функціональні моделі основних станційних підсистем: парків станцій та підходів до них, сортувальних гірок і районів формування. Функціональні моделі, які здійснюють імітаційне моделювання підсистем, побудовано з використанням системного підходу та мають ієрархічну структуру. Розроблену сукупність моделей можна використовувати як базову в автоматизованій системі прийняття рішень для оцінки та вибору раціонального комплексу заходів щодо підвищення ефективності експлуатації станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О280.25 +
Шифр НБУВ: РА323167

Рубрики:

      
19.

Бобровник В.М. 
Трансформація організаційних структур управління підприємствами (на прикладі автотранспортних послуг): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.М. Бобровник ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

На підставі результатів досліджень теоретико-методологічного характеру сформульовано основні ознаки новітньої моделі управління підприємствами, визначено зміст і напрямки трансформації організаційних структур управління з урахуванням впливу факторів зовнішнього та внутрішнього середовища, а також обгрунтовано принципи та системи комплексної оцінки ефективності організаційних структур управління. На базі структурології дослідження ринку автотранспортних послуг встановлено зовнішні та внутрішні критерії, які формують схему та структуру управління автотранспортними підприємствами, а також визначають рівень її адаптивності стосовно вимог ринкового середовища. Зазначено, що результати дослідження основних параметрів функціонування ринку автотранспортних послуг шляхом використання маркетингових технологій дозволяють виявити реальний стан розвитку продуцентів автотранспортних послуг, а також можуть слугувати об'єктивною передумовою формування нової системи управління автотранспортною галуззю. Запропоновано організаційний механізм регулювання ринку автотранспортних послуг. Визначено концептуальні засади удосконалення системи внутрішньофірмового управління автотранспортними підприємствами, підгрунтям яких є створення інтегрованої системи та організаційної структури управління, що орієнтована на реалізацію основних бізнес-процесів. Доведено, що дана методика формування організаційної структури управління автотранспортними підприємствами забезпечує ефективність здійснення загальної реорганізації, проектування нової організаційної структури управління будь-якого автотранспортного підприємства незалежно від форми власності та виду перевезення. Регламентовано процедури управління основними бізнес-процесами та здійснено їх автоматизацію. Розроблено регресійні моделі, які визначають рівень впливу факторів технологічного імперативу на результативні показники діяльності автотранспортних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.3-21 +
Шифр НБУВ: РА323531

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бобровник О.В. 
Треті особи в цивільному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Бобровник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено найбільш складні та дискусійні питання теорії та практики участі третіх осіб у цивільному процесі та зроблено відповідні пропозиції щодо удосконалення теоретичного сприйняття такого статусу та закріплення відповідних положень у законодавстві. Запропоновано сприймати третіх осіб у контексті захисту їх суб'єктивних прав та інтересів, а також позитивного впливу на об'єктивність наступного судового рішення, тому третім особам, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, є допущені судом до участі у справі суб'єкти, інтереси яких зумовлені нормами матеріального права, що спонукають їх до в вступу у справу з метою захисту власних інтересів і активного користування наданими їм законом процесуальними правами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА367922

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського