Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (722)Книжкові видання та компакт-диски (564)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=АВРАМЕНК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Авраменко Н.О. 
Асоційовані респіраторні хвороби свиней (клініко-епізоотологічні особливості, система терапії та профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Н.О. Авраменко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено спектр збудників асоційованих респіраторних хвороб свиней та їх розповсюдження, а також клінічні особливості перебігу цих хвороб. Визначено ефективність одночасного застосування емульгованої вакцини проти пастерельозу свиней та інактивованої вакцини "Респішур" з метою профілактики респіраторних хвороб асоційованої етіології. Запропоновано систему оздоровлення неблагополучних за зазначеними хворобами свиней господарств з урахуванням комплексного діагнозу та ступеня розповсюдженості захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.2-7 +
Шифр НБУВ: РА322424

Рубрики:

      
2.

Авраменко Н. В. 
Державне управління системою охорони здоров'я на регіональному рівні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. В. Авраменко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 36 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методологічні напрацювання в галузі державного управління соціальним розвитком, уточнено понятійний апарат і виділено відповідні державні механізми управління системою охорони здоров'я на регіональному рівні. Запропоновано концептуальну модель організаційно-економічного механізму державного управління ресурсним потенціалом системи охорони здоров'я на регіональному рівні. Обгрунтовано необхідність розробки Медичного кодексу України. Розроблено регіональну структурну модель управління інноваційним процесом у системі охорони здоров'я. Запропоновано системний підхід до реформування системи охорони здоров'я та механізму її фінансового забезпечення. Узагальнено науково-методологічні підходи до розробки Концепції розвитку системи охорони здоров'я в Україні. Виділено ресурсний потенціал системи охорони здоров'я. Обгрунтовано доцільність використання програмно-цільового підходу в управлінні системою охорони здоров'я. Запропоновано виділення цільових програм у галузі охорони здоров'я за класифікаційними ознаками. Розкрито взаємозв'язок вирішення медико-соціальних і регіональних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Р11(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА380566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Авраменко Н.Л. 
Еколого-економічна оцінка ефективності технології промислового водоочищення (на прикладі ЦПВ): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.Л. Авраменко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан способів оцінки ефективності технології промислового водоочищення. Установлено основні недоліки сучасної системи екологічного нормування впливу господарської діяльності на стан водних екосистем. Розроблено методологію еколого-економічної оцінки ефективності технології промислового водоочищення, яку можна застосовувати для аналізу впровадженої технології очищення стічних вод та визначення оптимальної технології водочищення у період реконструкції чи становлення виробництва. Уперше запропоновано визначення екологічної ефективності цієї технології шляхом установлення асимілюючої здатності водних об'єктів за полютантами фізико-хімічного складу стоків підприємств. Розроблено методику еколого-економічної оцінки ефективності технології промислового водоочищення для підприємств ЦПП. Визначено екологічну й економічну ефективність даної технології для Київського картонно-паперового комбінату (ККПК). Показано низьку ефективність установлення норм ГДС згідно з чинним законодавством. Розроблено пропозиції стосовно підвищення ефективності водоочисних заходів, зокрема технічні рішення (удосконалення технології очищення) та економічні методи (систему екологічного оподаткування). За результатами проведених досліджень показано, що використання радіальних відстійників на локальних очисних спорудах не забезпечує ефективного освітлення стоків ЦПВ. Доведено, що застосування флотації та фільтрування для доочищення стоків ЦПВ забезпечує повторне використання води, зниження втрати волокнистої сировини, що призводить до зниження водоємності виробництва, об'єму стоків і зменшення навантаження на загальнозаводські очисні споруди. На підставі результатів дослідження фракційного складу скопу доведено, що середньоволокниста фракція є суттєвішою, яку можна повертати у виробництво, не погіршуючи паперотвірні властивості макулатури. За даними моделювання екологічного стану р.Дніпро внаслідок скиду ПСВ, результатів досліджень процесів флотації, фільтрування та зневоложення осадів розроблено принципову технологічну схему ресурсоощадної технології очищенням зворотних вод ЦПВ на локальних очисних спорудах ККПК, що дозволяє підвищити її екологічну ефективність і є найбільш оптимальною для модернізації типових локальних очисних споруд ЦПВ. Розглянуто основні шляхи вдосконалення екологічного оподаткування на скиди у водні об'єкти як чинника стимулювання до охорони та раціонального використання водних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.220.4 +
Шифр НБУВ: РА339823

Рубрики:

      
4.

Авраменко Т.П. 
Земельно-ресурсний потенціал та його раціональне використання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Т.П. Авраменко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та методичні напрями раціонального використання земельно-ресурсного потенціалу. Доведено, що їх впровадження сприяє утвердженню збалансованої моделі використання продуктивності сільськогосподарських угідь в аграрних підприємствах, що забезпечує підвищення ефективності їх діяльності. На підставі концепції раціонального використання й охорони земельно-ресурсного потенціалу розроблено комплекс заходів, спрямованих на вирішення найважливіших проблем землекористування, які виникли в процесі здійснення земельної реформи на Чернігівщині. Зокрема, визначено напрями формування земельних відносин, проаналізовано стан виконання Програми земельної реформи, розроблено організаційно-економічний механізм впровадження її нереалізованих основних вимог та їх фінансового забезпечення за рахунок місцевих бюджетних коштів, коштів власників земель і землекористувачів. Наведено рекомендації щодо підвищення продуктивності земельних угідь у сільськогосподарських підприємствах. Запропоновано класифікацію принципів визначення узагальнюючого показника використання продуктивного потенціалу сільськогосподарських угідь, встановлено його зв'язок з частковими показниками. Розроблено моделі раціонального використання продуктивного потенціалу сільськогосподарських угідь для підприємств зони Полісся, перехідної зони та зони Лісостепу Чернігівщини з урахуванням досвіду передових підприємств області та природно-економічних умов даних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 +
Шифр НБУВ: РА357342

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Авраменко Д.С. 
Метод прогнозування тривалої міцності металевих матеріалів різних класів на великі строки служби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Д.С. Авраменко ; Ін-т пробл. міцності НАН України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Конкретизовано недоліки традиційного розвитку прогнозування тривалої міцності металевих матеріалів, який полягає в узагальненні та абсолютизації співвідношень, що встановлюються під час обробки зазделегідь обмежених результатів експериментальних досліджень. Обгрунтовано принципово важливі для розвитку прогнозування тривалої міцності прийняття одержаних узагальнених співвідношень як незмінних, або базових з наступним переходом до оперування відхиленнями від даних співвідношень. Встановлено взаємозв'язок між показниками тривалої міцності у різних температурно-силових областях навантаження металів, що спричиняє необхідність перегляду концепції про можливості прогнозування лише у межах однієї з таких областей. Доведено, що навіть тип зміцнення металів різних класів зумовлює кількісні значення показників тривалої міцності, використання яких за допомогою модифікованого методу базових діаграм призводить до прогнозування тривалої міцності за точністю на рівні можливостей кращих відомих методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204 + К206.25
Шифр НБУВ: РА320434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Авраменко О.А. 
Метод та засоби редокументування успадкованого програмного забезпечення: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / О.А. Авраменко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи розв'язання науково-практичної задачі редокументування успадкованого програмного забезпечення (ПЗ) з метою використання створюваної в результаті редокументування документації в реінженерії. Вперше розроблено метод редокументування успадкованого ПЗ, який, на відміну від існуючих, забезпечує створення документів ПЗ з урахуванням вимог технології розробки, яка застосовується під час прямої інженерії, що дозволяє здійснювати цілеспрямоване документальне забезпечення процесів прямої інженерії й уникнути зайвих витрат під час реінженерії, які необхідні для створення відповідної документації. Вперше побудовано моделі документу ПЗ в аспекті редокументування на рівнях загальної концепції документу, вимог технологій розробки ПЗ, а також особливостей певного документу обраної технології, що надає можливість реалізувати запропонований метод редокументування шляхом використання модельно-керованої розробки - Model Driven Development (MDD) і спростити редокументування за рахунок повторного використання нових моделей. На підставі побудованих моделей документів розроблено архітектуру засобів редокументування відповідно до запропонованого методу, які забезпечують шляхом застосування представлень успадкованого ПЗ автоматизоване створення документів успадкованого ПЗ для певної технології та фаз розробки ПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 +
Шифр НБУВ: РА358298

Рубрики:

      
7.

Авраменко К.Б. 
Методична підготовка вчителів початкових класів у педагогічних навчальних закладах України (1956 - 1996 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / К.Б. Авраменко ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше проаналізовано зміст та структуру методичної підготовки майбутніх учителів початкових класів у вищих педагогічних навчальних закладах України періоду 1956 - 1996 рр. Виявлено та науково обгрунтовано основні етапи (1956 - 1964, 1965 - 1984, 1985 - 1991, 1991 - 1996), визначено позитивні та негативні тенденції розвитку методичної підготовки вчителів початкових класів у вищих навчальних закладах України. Введено до широкого наукового обігу нові документи та факти - дані 107 архівних джерел. Удосконалено підходи до визначення методичної підготовки як складової професійної підготовки вчителів початкових класів. Розвинуто прогресивні ідеї національного досвіду підготовки вчителів даного профілю, визначено шляхи його творчого використання за сучасних умов реформування вищої педагогічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч489.514(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Авраменко Н. О. 
Оперна творчість Франца Шрекера: проблема цілісності стилю: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Н. О. Авраменко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості індивідуального композиторського стилю Ф. Шрекера на прикладі опер "Далекий дзвін", "Іграшка", "Христофорус, або Видіння опери". Центральною проблемою дослідження є проблема цілісності багатоскладового стилю композитора. Актуальність обраної теми зумовлена необхідністю перегляду усталених і часто неповних характеристик та оцінок творчості Ф. Шрекера. Проаналізовано вербальний та музично-інтонаційний ряди даних опер. Детальний аналіз лібрето різних за жанром опер дозволив розкрити своєрідність художнього методу Шрекера-лібретиста та виявити втілені у даних творах літературні та філософсько-естетичні тенденції на межі ХІХ - ХХ ст. Охарактеризовано особливості музичної мови та драматургії даних опер, проведено їх стильовий аналіз і зроблено висновок щодо природи індивідуального музичного стилю композитора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4АВС)6-81 Шрекер Ф. + Щ317.413(4АВС)-81 Шрекер Ф.
Шифр НБУВ: РА382618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Авраменко О. Л. 
Особливості початкового етапу розслідування викрадення людей, вчинених злочинними групами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / О. Л. Авраменко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Узагальнено результати дослідження викрадень людей, вчинених злочинними групами. Визначено їх сутність і характерні особливості. Розкрито зміст основних елементів криміналістичної характеристики, виявлено й описано їх взаємозв'язки. Досліджено особливості початкового етапу розслідування викрадень людей, вчинених злочинними групами, що зумовило розгляд проблем порушення кримінальної справи. Розглянуто типові слідчі ситуації та визначено особливості взаємодії слідчого з оперативними підрозділами, проведення слідчих дій тощо. Розроблено методичні рекомендації для правоохоронців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.017 + Х883.9(4УКР)2 + Х893.9(4УКР)722.07
Шифр НБУВ: РА381029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Авраменко А.О. 
Патогенез ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у хворих на хронічний гелікобактеріоз: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / А.О. Авраменко ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 48 с. — укp.

Досліджено роль Helicobacter pylori (HP) в етїології та патогенезі ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони шлунково-кишкового тракту в людини. Сформульовано положення теорії "їдкого лужного плювка". З'ясовано, що підставою утворення ерозивно-виразкових уражень цибулини дванадцятипалої кишки та вихідного відділу шлунка є горизонтальний шлях формування механізму ураження, який залежить від концентрації позаклітинних форм HP, діаметра та тонусу пілоричного стикача, а також від рівня внутрішньошлункового тиску. Підставою утворення медіогастральних виразок шлунка є вертикальний шлях формування механізму ураження, який залежить від концентрації, топографії розселення та локалізації активних форм HP (тіло шлунка з позаклітинним станом HP за в/кривиною та внутрішньоклітинним - за м/кривиною), а також від рівня внутрішньошлункового тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1 +
Шифр НБУВ: РА364763

Рубрики:

      
11.

Авраменко Т.В. 
Перинатальна патологія у вагітних, хворих на цукровий діабет (патогенез, клініка, прогнозування, удосконалення системи профілактики та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Авраменко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Уперше розроблено концепцію стосовно особливостей нейро-гормональної та метаболічної адаптації у системі мати - плацента - плід - новонароджений, а також ролі порушень у цій системі у розвитку перинатальної патології. Визначено фактори, що призводять до перинатальних втрат за цукрового діабету (ЦД). На підставі даних комплексного вивчення материнсько-плодових взаємовідносин і, базуючись на математичному аналізі, доведено патогенетичну роль ендотеліальної дисфункції, гормонально-метаболічних й імунологічних зрушень у виникненні діабетасоційованих і акушерських ускладнень, перинатальної патології та смертності. Одержано дані про стан систем, що приймають участь у становленні процесів адаптації у матері, плода і новонародженого, зокрема, гіпофізарно-наднирникової, симпато-адреналової, простаноідів, нейропептидів, циклічних нуклеотидів, ендотеліальної й імунологічної залежно від ступеня тяжкості та компенсації ЦД, рівня інсуліно-глюкагонового фону, наявності та поширеності ангіопатій і акушерських ускладнень. Математично доведено взаємозв'язок між рівнем функціонування цих систем і станом плода та новонародженого. Вивчено зміни матково-плацентарного і плодового кровообігу та гормональної функції плаценти. Запропоновано критерії ранньої діагностики порушень стану плода та розроблено тактику ведення вагітності залежно від їх характеристик. З застосуванням сучасних інформаційних технологій, базуючись на аналізі показників, що характеризують стан нейро-гормональної та метаболічної адаптації у системі мати - плацента - плід - новонароджений, створено математичну модель та розроблено алгоритм прогнозування перинатальних втрат за цукрового діабету (ЦД). Запропоновано принципово нові підходи до лікування хворих на ЦД у період гестації, ведення у них вагітності та вибору методу і терміну розродження. На підставі комплексної оцінки стану вагітної та плода, змін різних функціональних показників у материнсько-плодовому комплексі обгрунтовано та розроблено патогенетично орієнтовану диференційовану систему лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів у разі ЦД у вагітних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА337315

Рубрики:

      
12.

Авраменко С. В. 
Підвищення урожайності озимих та ярих зернових колосових культур за різних технологій вирощування в умовах східної частини Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / С. В. Авраменко ; УААН, Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено оптимальні для умов регіону строки сівби озимих зернових культур, що дозволяє одержати високий рівень урожайності й якості зерна за мінімальних витратах ресурсів. Надано всебічну оцінку кукурудзі на силос як попереднику для озимих та ярих зернових культур, що дозволяє удосконалити й підібрати найбільш раціональну структуру посівних площ у сівозмінах з кукурудзою. Встановлено оптимальні варіанти технологій вирощування для озимих та ярих зернових колосових культур після кукурудзи на силос для господарств з різним ресурсним забезпеченням за умов східної частини Лісостепу України. Визначено економічну й енергетичну ефективність різних варіантів технологій для озимих та ярих зернових культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.0-419
Шифр НБУВ: РА371001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Авраменко Н.В. 
Поезія українських символістів перших десятиліть ХХ століття в типологічних відповідностях з англо-американською символістською лірикою: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.В. Авраменко ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 18 с. — укp.

Узагальнено та систематизовано дані про творчу діяльність українських і англо-американських символістів, особливості розвитку символізму в Україні. Досліджено у зіставленні лірику поетів символістів на тематичному, образотворчому та міфопоетичному рівнях, розкрито особливості символістського моделювання дійсності. Висвітлено засоби текстуального вияву символістського дискурсу, особливості його функціонування в українській, англійській, американській літературах. Проаналізовано міфологеми, міфологічні сюжети, образи, мотиви в ліриці українських та англо-американських символістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.881 + Ш5(4ВЕЛ)-335 + Ш5(7СОЕ)-335
Шифр НБУВ: РА321368

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Авраменко А.М. 
Поліпшення теплонапруженого стану головок циліндрів форсованих дизелів шляхом локального охолодження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / А.М. Авраменко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено розрахунково-експериментальний аналіз шляхів покращання теплонапруженого та деформованого стану теплонапружених елементів головок циліндрів сучасних перспективних ДВЗ. Як основний засіб зниження складових теплонапруженого та деформованого стану головки циліндрів розглянуто локальне повітря охолодження зони вогневого днища головки, зокрема, перетенки між сідлами клапанів, а також охолодження випускних клапанів і спрямовувальних втулок. Проведено розрахунково-експериментальне дослідження елементів головок циліндрів двигуна 4ЧН 12/14 і тепловозного дизеля Д80. Обгрунтовано необхідність уточнення граничних умов задач теплопровідності та механіки під час розв'язання задач теплонапруженого стану елементів головок циліндрів з урахуванням можливостей сучасних програмних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З365-046 +
Шифр НБУВ: РА357055

Рубрики:

      
15.

Авраменко О.В. 
Поширення гідродинамічних хвиль у системах з неоднорідною структурою: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.05 / О.В. Авраменко ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Одержано найвище наближення еволюційних рівнянь для обвідної хвильового пакету на поверхні контакту гідродинамічних середовищ з різними властивостями з застосуванням методологічно обгрунтованого алгоритму методу багатомасштабних розвинень у вищих наближеннях за активного використання сучасних пакетів символьних обчислень. Досліджено основні класи задач стосовно гідропружних та гідродинамічних систем, одержано нові аналітичні розв'язки та дисперсійні співвідношення, проведено їх числовий аналіз. Виявлено нові властивості, закономірності та механічні ефекти, характерні для хвильових процесів, що вивчаються, та обумовлені наявністю фізичних і геометричних неоднорідностей. Зазначено, що одержані результати досліджень мають теоретичне та практичне значення у океанології, біомеханіці, гемодинаміці, гідравліці, гідроакустиці, машино- та суднобудуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.36в730,022 +
Шифр НБУВ: РА323443

      
16.

Авраменко М.М. 
Профільне навчання в середній школі Федеративної Республіки Німеччини: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.М. Авраменко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми профільного навчання в середній загальноосвітній школі Німеччини. Проаналізовано державну концепцію профільного навчання, а також розробки німецьких педагогів, покладені в її основу. Розкрито сутність сучасних педагогічних інновацій у галузі змісту, форм і методів профільного навчання. Узагальнено педагогічний досвід організації допрофільної підготовки учнів середніх загальноосвітніх закладів Німеччини. Охарактеризовано структуру профільного навчання учнів середньої школи ФРН. Розглянуто сучасні теоретичні та практичні засади профільного навчання учнів у німецьких землях Гессен і Баварія. Проаналізовано психолого-педагогічні проблеми профільного навчання учнів німецьких гімназій і педагогічні засади, які здійснюються з метою їх вирішення. Проведено порівняльно-педагогічне дослідження концепцій профільного навчання у старшій середній школі Німеччини й України. Наведено пропозиції щодо перспективного запозичення елементів німецького досвіду профільного навчання у вітчизняних школах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч424(4НІМ) +
Шифр НБУВ: РА349612

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Авраменко О.О. 
Розв'язання двовимірних задач статики ортотропних конічних оболонок в уточненій постановці на основі сплайн-апроксимації: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О.О. Авраменко ; НАН України; Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено ефективний підхід до розв'язання класу задач про напружений стан ортотропних нетонких замкнених і відкритих конічних оболонок під дією нерівномірно розподіленого навантаження, під час різних умов закріплення країв, що описуються системою диференціальних рівнянь в частинних похідних, який базується на сумісному використанні методу сплайн-колокації та стійкого чисельного методу дискретної ортогоналізації. На основі розробленого підходу проведено розрахунки нових задач про напружений стан конічних ортотропних оболонок за певних умов на краях оболонки в залежності від кута розхилу конуса, виду прикладеного навантаження, параметрів ортотропії матеріалу та змінної в одному чи двох координатних напрямкках товщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.1-01,022 +
Шифр НБУВ: РА366806

Рубрики:

      
18.

Авраменко В.І. 
Розвиток навчальної термінологічної лексики у процесі розбудови української системи освіти (кінець XIX - початок 1930-х рр. XX століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.І. Авраменко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Науково проаналізовано генезу навчальної термінологічної лексики в процесі розбудови української системи освіти (наприкінці XIX - на початку 1930-х рр.). Розкрито провідні етапи розвитку навчальної термінолексики (кінця XIX - початку XX ст., 1917 - 1920 р., 1920 - 1933 рр.) та виявлено основні тенденції розвитку навчальної термінологічної лексики в освітньому процесі зазначеного періоду. Висвітлено особливості становлення української термінолексики предметів гуманітарного та природничо-математичного циклів. Визначено роль і значення єдиної уніфікованої термінології у прогресивному поступі національної освіти, зроблено висновки про можливість використання набутого досвіду в практиці вітчизняної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч30 в3 + Ш141.4-34:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА327774

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Авраменко І.Ю. 
Роль дисфункції ендотелію при вроджених вадах серця у дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Ю. Авраменко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему виявлення дисфункції ендотелію на підставі визначення нітрит аніону й ендотеліну-1 в сироватці крові дітей з вродженими вадами серця. Установлено, що для новонароджених з такими вадами незалежно від стану легеневого кровообігу, характерним є підвищення концентрації нітрит аніону та зниження рівня ендотеліну-1. Виявлено, що ендотеліальна дисфункція у разі природжених вад серця виникає ще до прогресування легеневої гіпертензії та появи гістологічних ознак гладком'язової дисфункції. Відзначено, що маркери функціональної активності ендотелію - оксид азоту й ендотелін - мають діагностичне значення за наявності зазначених вад, що супроводжуються збагаченим легеневим кровообігом. Визначено концентрації нітрит аніону й ендотелін-1 у сироватці крові новонароджених, які можуть бути диференційною ознакою вроджених вад серця. Запропоновано й обгрунтовано доцільність врахування динаміки рівня нітрит аніону за цих вад зі збагаченим легеневим кровообігом у разі формування "груп ризику" швидкого прогресування легеневої гіпертензії, що дозволяє оптимізувати терміни хірургічного лікування. Установлено, що блокатор рецепторів до ангіотензину-1 лозартан є ефективніший у порівнянні з інгібітором ангіотензинперетворювального ферменту каптоприлом, сприяє стабілізації ознак недостатності кровообігу на фоні легеневої гіпертензії в дітей з вродженими вадами серця, що характеризуються збагаченим легеневим кровообігом, не впливаючи на показники функціонального стану ендотелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-4 +
Шифр НБУВ: РА358913

Рубрики:

      
20.

Авраменко Н.В. 
Стан репродуктивної функції у жінок з урогенітальною цитомегаловірусною інфекцією: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Авраменко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 21 с. — укp.

Виявлено головні патогенетичні чинники, що призводять до розитку безплідності в жінок з цитомегаловірусною інфекцією (ЦМВІ). Визначено вплив цитомегаловірусу (ЦМВ) на рівень неспецифічного імунологічного захисту організму, ендокринну функцію яєчників, гіпофіза у інфертильних жінок. Досліджено зміни фолікулогенезу, анатомічний стан і функціональну активність маткових труб, лапароскопічну картину маткових труб, особливості ураження матки і яєчників, ступінь вираження спайкового процесу у випадку ЦМВІ. Встановлено, що ступінь виразності патологічних змін зростає пропорційно тривалості безплідності. Зазначено, що традиційний метод лікування ЦМВІ левамізолом за схемою Фарбера недостатньо ефективний як у клінічному відношенні, так і за здатністю нормалізувати імунні й ендокринні порушення. Запропоновано комплексне етіопатогенетичне лікування ЦМВІ, що враховує клінічний перебіг захворювання, локалізацію ЦМВІ, ступінь активності процесу та включає специфічну і неспецифічну імунокоригувальну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну й загальнозміцнювальну терапію та фізіотерапію. Зроблено висновок, що використання запропонованого комплексного алгоритму обстеження інфертильних жінок з ЦМВІ та комплексного етіопатогенетичного лікування ЦМВІ забезпечує досягнення стійкого терапевтичного ефекту і значного поліпшення показників відновлення репродуктивної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3 +
Шифр НБУВ: РА327950

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського