РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753141<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Болонний В. Т. 
Оцінка величини втрат нафти при розгерметизації лінійної частини трубопроводу / В. Т. Болонний // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2020. - № 1. - С. 142-150. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено характеристику нафтотранспортної системи України, встановлено ризики виникнення аварійних ситуацій вітчизняних нафтотранспортних трубопровідних систем. Проведено аналіз аварійності трубопровідного транспорту нафти в Україні. Розроблено методику оцінки аварійних витоків нафти в магістральному нафтопроводі залежно від енергетичних характеристик потоку рідини та зміни її рівня у поперечному перерізі, що надасть змогу встановити, яка кількість нафти витікає в навколишнє середовище з моменту виявлення падіння тиску до встановлення стаціонарних умов роботи трубопроводу та його остаточної зупинки з метою проведення ремонтних робіт. За результатами проведених розрахунків побудовано графіки, які демонструють характер формування ареалу забруднення грунту витоком із нафтопроводу. Лінійна частина магістральних нафтопроводів є найбільш небезпечним об'єктом, оскільки всі аварійні ситуації пов'язані з аварійними процесами різної інтенсивності у вигляді витікань нафти в навколишнє середовище і є небезпечними щодо виникнення відмов системи. Залежно від величини витоку, його інтенсивності залежить процес і термін формування зони екологічної небезпеки. Аварійні витоки нафти та нафтопродуктів із трубопроводів потрапляють у навколишнє середовище (найчастіше грунт), утворюючи ареал забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.03 + Б

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського