РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000732172<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павельчук І. 
На перехресті модерну. Федір Кричевський на шляху до постімпресіонізму : [навч. посіб. для студентів мистец. та мистецтвознав. спец. ВНЗ] / І. Павельчук; Пер.: І. В Гарнік; Львів. нац. акад. мистецтв. - Київ : Києво-Могилян. акад., 2018. - 98, [20] c. - Бібліогр.: с. 69-81 - укp.

Розглянуто творчий досвід видатного українського колориста першої третини XX ст. Ф. Г. Кричевського, який акумулював інноваційні практики європейського модерну 1870 - 1910-х рр. через засвоєння особливостей французького ар-нуво та віденського сецесіона. Імпресіонізм, символізм і постімпресіонізм, започатковані на тлі загальноєвропейської кризи позитивізму та натуралізму, презентували альтернативні антиакадемічні тенденції, що впровадили новий ірраціонально-суб'єктивний погляд на мистецтво. Ці передові тенденції межі ХІХ - ХХ ст. виявилися світоглядним "перехрестям" майбутніх шукань Ф. Кричевського на шляху опанування природи синтезу, що стала невід'ємною складовою його постімпресіоністичної практики кінця 1920 - початку 1930-х рр. Основну увагу акцентовано на проблемі синтезу мистецтв у практиці Ф. Кричевського 1913 - 1928 рр., усвідомлення якого дозволило українському колористові віднайти власний живописно-пластичний код синтетизму та впровадити його в постімпресіоністичні шукання 1930-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(4УКР)5/6 + Щ143(4УКР)5/6-8 Кричевський Ф.Г. я6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА826028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського