РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724730<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Oseyko M. 
Justification of the amino acid composition of sunflower proteins for dietary and functional products = Обгрунтування амінокислотного складу соняшникових білків для дієтичних і функціональних продуктів / M. Oseyko, T. Romanovska, V. Shevchyk // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 2. - С. 394-403. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Проведено дослідження зразків переробки насіння соняшнику з метою обгрунтування амінокислотного складу білків для дієтичних і функціональних продуктів. Досліджено зразки макухи, макухи знежиреної (шрот), борошна, отриманого з очищеного ядра соняшнику, амінокислотний склад і фізико- хімічні показники продуктів очищеної фракції ядра соняшнику, борошна, макухи, жирної макухи. Амінокислотний склад зразків визначено на рідинному хроматографії Dionex ICS-3000 з електрохімічним детектором. У зразках досліджено співвідношення гідрофобних і гідрофільних амінокислот. Встановлено, що борошно з соняшникового ядра на 22,0 % має більший вміст щодо загального білка. Вміст незамінних амінокислот на 31,1 % є більшим ніж у макусі, з якої вони виділені. Збільшення вмісту білка в соняшниковому борошні пояснюється збагаченням дрібної фракції під час фракціонування. Поряд із збільшенням загального вмісту білка борошно збагачується незамінними гідрофобними амінокислотами, зокрема лейцином (14,2 %), ізолейцином (6,7 %), метіоніном (11,2 %), а також заміним гідрофобним проліном (10,5 %). Обмеженою амінокислотою у борошні є лізин (скор 78 %), вміст інших незамінних амінокислот значно перевищує їхній вміст в ідеальному білку (скор лейцину - 153 %, ізолейцину - 143 %, метіоніну - 213 %, метіоніну разом із цистином - 258 %, фенілаланіну разом з тирозином - 177 %). Вміст лейцину та ізолейцину в соняшнику класичних сортів є обмеженим. У борошні з соняшникового ядра їхній вміст перевищено в 1,5 разу. Для збалансованості отриманого соняшникового борошна за вмістом лізину раціональним є використання його композицій з іншими лізиновмісними видами борошна з насіння олійних культур і/або з використанням харчового мікробіологічного лізину. Встановлено, що використання збалансованих білково-ліпідних екопродуктів і препаратів на основі комплексної переробки насіння соняшнику покращує функціональні-технологічні властивості та сприяє профілактиці захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-3 + Л996.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського