ЕЛЕКТРОННА ВІТРИНА НОВИХ НАДХОДЖЕНЬ ДО ФОНДУ
НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСКОГО

Поточна виставка Електронний каталог НБУВ Архів виставок

Електронна виставка (0000125) від 18.04.2024  

 МАКФЕЙТ Ш. НОВІ ПРАВИЛА ВІЙНИ. ПЕРЕМОГА В ЕПОХУ ТРИВАЛОГО ХАОСУ, 2023. - 254, [1] С.

Сьогодні Україна пише нову сторінку у військовій історії, потребуючи не лише зброї, але й глибокої аналітики сучасних воєн. У цій блискучій книзі Шон Макфейт досліджує воєнні стратегії Сполучених Штатів, Росії та Китаю, порівнюючи їх з такими недержавними гравцями, як приватні військові компанії, наркокартелі, терористичні групи та транснаціональні корпорації, що подекуди вже мають власні армії чи користуються послугами найманців. Цей новий погляд на війну може допомогти українським воїнам здолати агресора сьогодні та підготуватися до воєн майбутнього.

Шифр НБУВ: ВА867208

 ПОСІВНИЧ М. Р. СТЕПАН БАНДЕРА. ПРОВІДНИК УКРАЇНСЬКОЇ ІДЕЇ, 2023. - 276, [47] С.

Степан Бандера – хто він насправді й чому ще довго не вщухатимуть дискусії навколо цієї яскравої особистості? Що ж робить його Символом українського визвольного руху? Чому його, в’язня гітлерівських концтаборів, із деяких трибун називають ворогом, а ми – Провідником і Героєм? Щоб зрозуміти це, варто почати з подолання стереотипів, які утвердилися в суспільстві завдяки потужній багаторічній радянській пропаганді. Базуючись на вірогідних фактах, цікавих і невідомих загалу матеріалах, автор розповідає про життя лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою був людиною. Видання є найновішим і найповнішим на сьогодні дослідженням про життя Провідника. Містить медіадодаток, де зібрано чи не всі відомі світлини зі Степаном Бандерою, а ще записи його голосу, відеоматеріали і живі портрети, зроблені штучним інтелектом.

Шифр НБУВ: ВА867209

 ТУРЯНСЬКИЙ О. ДУМА ПРАЛІСУ, 2023. - 157, [2] С.

«Дума пралісу» – алегорична повість з філософськими роздумами. ...У пралісі Лев скликав звірів на суд: Вовк образив Мавпу, назвавши її людиною. Чи винен Вовк? Розглядом цієї справи автор, свідок жахів світової війни, ніби пропонує людям – не вбивайте собі подібних задля розваги та збагачення й закликає: «Сину! Жий для Духа буття і для всіх сотворінь!» Оповідання «Курка», «Де сонце», «Ей, коб мене були вчили» – літературний дебют письменника. Крізь образи героїв творів – діда Герасима, Василя, Михайла та інших розкриваються стосунки між селянами, їхнє сприйняття буденних клопотів та ставлення до життя.

Шифр НБУВ: ВА867464

 ТУРЯНСЬКИЙ О. ПОЗА МЕЖАМИ БОЛЮ, 2023. - 315, [2] С.

В автобіографічній повісті «Поза межами болю» (1921), яка принесла письменникові світове визнання, автор порушує важливу моральну тему, стверджуючи, що слід залишатися людиною навіть у самих безжальних умовах, та висловлює протест проти жахливого злочину – війни. Роман «Син Землі» (1933) – красива казка про кохання лісовика – гімназиста Івана Куценка і мавки – граф’янки Олени Веронської. Молоді люди зустрілися і «покохалися, щоб жити і життя творити», проте трагічна доля розпорядилась інакше: жорстокі й заздрісні люди занапастили їх.

Шифр НБУВ: ВА867463

 РИМСЬКЕ ПРАВО КРІЗЬ ПРИЗМУ ТРАДИЦІЇ І СУДОВОЇ ПРАКТИКИ : МОНОГРАФІЯ, 2022. - 510, [1] С.

Монографія покликана сформувати в читачів зацікавленість у набутті знань із римської і сучасної цивілістики, продемонструвати універсальність значення категорій римського права як фундамента юридичної думки. В монографії проводяться паралелі між традиційними поняттями часів Давнього Риму і їх дієвістю при сучасному правозастосуванні і в судовій практиці. Серед авторів – знані науковці України та інших держав (Німеччини, Італії, Китаю, Японії, Польщі, Болгарії, Литви), судді Верховного Суду, адвокати. Монографія розрахована на науковців, адвокатів, суд дів, студентів і всіх, хто цікавиться римським правом.

Шифр НБУВ: ВА867501

 ЛИТВИН С. Х. МІЛІТАРНІ СПІЛЬНИКИ УКРАЇНЦІВ У БОРОТЬБІ ПРОТИ РОСІЙСЬКОГО ПОНЕВОЛЕННЯ, 1917-1921, 2021. - 493, [2] С.

Ця праця – погляд на Українську революцію 1917-1921 рр. через призму спільної боротьби віками уярмлених Російською імперією народів за своє визволення. їхня боротьба була недостатньо узгодженою, страждала різнобаченням, розбіжністю інтересів. Мали місце взаємні територіальні претензії, а то і збройні зіткнення, що відволікало матеріальні та людські ресурси від боротьби з головним ворогом – більшовицькою Росією. В кінцевому результаті потенціал спільної боротьби залишився нереалізованим. Книжка є набатним нагадуванням про історичні події, які мають бути повчальним уроком, закликом до спільності дій народів перед загрозою новітнього російського поневолення з огляду на нинішні агресивні посягання Росії стосовно України, анексії Криму та війни на Донбасі. Для всіх, хто цікавиться історією боротьби українського народу за свою державність.

Шифр НБУВ: ВС71202

 ЗАБУЖКО О. ЯК РУБАЛИ ВИШНЕВИЙ САД, АБО ДОВГА ДОРОГА З БАД-ЕМСУ, 2021. - 90, [1] С.

У новій книжці, присвяченій пам’яті архіваріуса Української Вільної Академії Наук у Нью-Йорку Оксани Міяковської-Радиш (1919-2020), Оксана Забужко звертається до свого улюбленого жанру – міксу мемуару, літературознавчої розвідки та інтелектуального детективу. Читачеві пропонується пройти захопливим маршрутом завдовжки в півтора століття, від сімейної світлини в нью-йоркській вітальні – до українського Таганрога і дитячих вистав «Москаля-чарівника» в домі Цехових, щоб знайти відповідь на одне з головних питань сьогодення: за які уроки історії, пропущені в ХІХ-му ст., Україна змушена розплачуватися ще і в ХХІ-му?

Шифр НБУВ: ВА867775

 ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВІРШОЗНАВЧИЙ СЕМІНАР "ВІД СИЛАБІКИ ДО ВЕРЛІБРУ. ШЛЯХИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ВІРШУВАННЯ" : ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖ. ГАЛИНИ СИДОРЕНКО. БЕРЕЗ.-КВІТ. 2021 Р., 2021. - 162 С.

У виданні зібрано статті учасників Всеукраїнського віршознавчого семінару «Бід силабіки до верлібру. Шляхи розвитку українського віршування», присвяченого 100-річчю від дня народження видатного українського літературознавця, фольклориста, дослідника історії та теорії української версифікації, доктора філологічних наук, професора Галини Сидоренко (1920-1987). Для літературознавців, викладачів, студентів-філологів і всіх, хто любить поезію.

Шифр НБУВ: ВА867833

 ЛУЦІВ Є. ГУЦУЛЬСЬКЕ МИСТЕЦТВО БОЮ, 2023. - 431 С.

Гуцули – найбільш загадкова, войовнича і волелюбна етнічна група українців, Витворений ними феномен – опришківство – партизанський рух, у середовищі якого виникло бойове мистецтво, що згодом лягло в основу розвитку бойових тактик вояків Українських Січових Стрільців, Української Повстанської Армії та інших українських військових формацій. На підставі вивчення численних історичних друкованих джерел, аналізу матеріалів народного фольклору автор розглядає незвичайні вміння загадкових волхвів і мольфарів, які стали творцями опришківського руху і наставниками його учасників, розробивши систему їхньої бойової підготовки; простежує історію участі гуцулів у різних українських військових формуваннях від княжих часів до Першої і Другої світових воєн включно; аналізує їхні дії у конкретних бойових операціях. Для широкого кола читачів.

Шифр НБУВ: ВА867937

 АКАДЕМІК ЛЮДМИЛА МІЛЯЄВА: ЖИТТЯ В МИСТЕЦТВІ, 2023. - 342 С.

Збірник спогадів про академіка НАМ України, заслуженого діяча мистецтв України, доктора мистецтвознавства, професора Людмилу Міляєву (1925-2022) складається з її власних спогадів про колег і друзів, з якими вона спілкувалась упродовж життя, а також її авторських лекцій про українське бароко, які вона читала студентам Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Книга цікава тим, що містить спогади учнів, які були слухачами її лекцій, завжди яскравих і неординарних, а також колег, друзів, які мали щастя безпосереднього спілкування, всіх тих, хто знав і працював поруч із Людмилою Семенівною. Книга розрахована на мистецтвознавців, художників, викладачів і студентів вузів, широке коло читачів – шанувальників мистецтва.

Шифр НБУВ: ВА867965

 СТРАТЕГІЧНІ КОМУНІКАЦІЇ ЄС: ПРОТИДІЯ ДЕСТРУКТИВНИМ ВПЛИВАМ : КОЛЕКТ. МОНОГРАФІЯ, 2023. - 307 С.

У монографії досліджено стратегічні комунікації Європейського Союзу, які є інструментом боротьби з деструктивними інформаційними впливами. Зокрема, проаналізовано інформаційний та безпековий виміри стратегічних комунікацій. Видання буде корисним студентам, аспірантам, викладачам вищих навчальних закладів, науковцям із міжнародних відносин і соціальних комунікацій, дослідникам комунікаційної діяльності ЄС й усім, хто цікавиться стратегічними комунікаціями.

Шифр НБУВ: ВА868106

 ВАСИЛЬ СТЕФАНИК - НАШ ЗЕМЛЯК. - ВИД. 2-ГЕ, 2023. - 455 С.

У книзі подані узагальнені відомості про Василя Стефаника, його творчий доробок, інформація про пам’ятники, пам’ятні знаки, встановлені на честь новеліста, про заклади його імені, екскурсійні маршрути по стефаниківських місцях, а також Стефаникіана у творчості митців. Видання призначене для широкого кола читачів.

Шифр НБУВ: ВА868114

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського