Бази даних


Наукові реферативні огляди - результати пошуку


Архів наукових реферативних оглядів

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K= ТРАНСФОРМАЦІЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
Кузьменко О. І. Трансформація та розширення функцій бібліотек в сучасному цифровому просторі [Електронний ресурс] / О. І. Кузьменко, В. В. Загуменна // Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. – 2021. – № 3. – C. 38-44 (Шифр Ж24838/2021/3). - http://nbuv.gov.ua/UJRN/bdi_2021_3_7. - Назва з екрана.

трансформація -- функції бібліотек -- інформаційні потреби користувачів -- цифровізація -- громадянське суспільство

Мета роботи – окреслити процеси трансформації основних функцій сучасної бібліотеки у задоволенні постійно зростаючих інформаційних потреб користувачів та посилення ролі бібліотек в умовах цифровізації суспільства. Методологія дослідження ґрунтується на комплексі загальнонаукових методів (аналіз, синтез, абстрагування, узагальнення) та підходів (системний, соціокомунікативний та інноваційний), а також порівняння та взаємозв’язку теорії і практики. Наукова новизна роботи полягає в розширенні уявлень про роль та функції бібліотек та їх впливу на розвиток сучасного суспільства в умовах цифровізації. Висновки. Розширюючи свої функції, бібліотека все активніше запроваджує нові засоби доступу, створення та оброб ки інформації, використовуючи цифрові технології та сучасні засоби комунікації. Аналіз функцій бібліотек дозволив визначити сутнісні (базові) функції сучасної бібліотеки в умовах трансформаційних змін. Серед них: інформаційна, комунікаційна. Для наукових бібліотек характерне розширення(трансформація) традиційної інформаційної функції в інформаційно-аналітичну. Певне посилення в діяльності публічних бібліотек набувають такі похідні функції, як освітня, навчальна, дозвіллєва та ін. Також відбувається посилення інформаційної та комунікаційної функцій незалежно від типу бібліотек. Отже, сьогодні діяльність бібліотек збагачується змістом інформаційної, комунікаційної, культурної, освітньої, дозвіллєвої та інших функцій, що сприяє взаємодії із зовнішнім середовищем, утвердженні демократичних і гуманістичних принципів розвитку, забезпеченні вільного доступу до інформації.


Тема: ЦИФРОВІ РЕСУРСИ НАУКОВИХ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ВІЙНИ

 
Відділ технологій дистанційного обслуговування
Відділ програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського