Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (388)Філософам - Віртуальна бібліографічна довідка (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ФІЛОСОФСЬКІ$<.>+<.>K=ПОНЯТТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: дисертація   
1.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Досвід і філософія: еволюція поняття досвіду в західній філософії ХІХ-ХХ ст. [Електронний ресурс] : дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / М. А. Мінаков ; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2007. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Дисертацію присвячено визначенню основних характеристик еволюції поняття досвіду в західних філософських системах, що під впливом перетворення філософської думки у німецькому ідеалізмі постали у ХІХ–ХХ століттях. На основі історико-філософського топологічного аналізу ключових положень про досвід, висунутих у межах західної філософії від Античності до ХХ століття, відтворено цілісну картину передісторії та історії філософського поняття досвіду. Докладно проаналізовано особливості філософського аналізу досвіду у Канта та Геґеля, що заклали рамки подальшої еволюції змісту поняття досвіду, визначені напруженням між епістемологічним та герменевтичним підходами. Було встановлено, що еволюція поняття досвіду відбувалася як діалектичний процес визначення досвіду в термінах фактичності та історичності в основних течіях філософії Заходу ХІХ–ХХ ст. На основі аналізу основних рис історії поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст. в дисертації в систематичному вигляді було представлено цілісну концепцію еволюції поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст., яка узагальнює специфіку підходів до аналізу досвіду в філософських позиціях неокантіанства, прагматизму, аналітичної філософії мови, феноменології і герменевтики, та особливості впливу цих підходів на формуванням завдань сучасної епістемології, філософії мови та філософії науки.

Кл.слова:
неокантіанство -- прагматизм -- феноменологія -- герменевтика


   
2.

Лєвашов, Н. В.
Неоднорідний Всесвіт [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / Н. В. Лєвашов. - Архангельск : [б. в.], 2006. - 396 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У книзі автор викладає свою теорію простору. Ця теорія дозволяє пояснити практично всі явища живої і неживої природи. Розглядаючи взаємодію безперервно мінливого неоднорідного простору з матерією, яка має конкретні властивості і якості, автор вводить поняття «квантування простору за матеріями». Подібний підхід дозволяє звести всі природні явища в одну гармонійну, не суперечливу систему. І, як наслідок, вперше з’являється можливість пояснити природу гравітаційного, магнітного та електричного полів, як результат взаємодії неоднорідного простору з неоднорідно розподіленою в ньому матерією. Використовуючи принцип неоднорідності, автор показує єдність законів природи на рівні макро- і мікрокосмосу. Уперше сформульовані необхідні та достатні умови для виникнення життя не лише на нашій планеті, але і на мільярдах інших планет із моменту їх виникнення. Книга буде цікавою як для учених і філософів, фахівців, викладачів, так і для широкого кола читачів, кому небайдужі проблеми пізнання життя на Землі і досягнення вищого рівня свідомості розумної матерії.

Кл.слова:
теорія простору


   
Тип видання: методичний посібник   
3.

Горський, В. С.
Історія української філософії [Електронний ресурс] : курс лекцій / В. С. Горський. - К. : Наукова думка, 1997. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Цей навчальний посібник створено на основі курсу лекцій, прочитаного у 1993 — 1995 роках студентам Національного університету «Києво-Могилянська Академія». В ньому характеризуються головні етапи розвитку філософської думки України від часу її зародження й до кінця XX століття, грунтовно розглядаються філософські погляди значних представників української культури. Після кожної лекції подано список рекомендованої літератури та питання для дискусії, осмислення яких сприятиме засвоєнню матеріалу.

Кл.слова:
етап розвитку -- філософська культура


   
Тип видання: навчальний посібник   
4.

Кирилюк, Ф. М.
Філософія політичної ідеології [Електронний ресурс] / Ф. М. Кирилюк ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 520 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В навчально-науковому виданні досліджуються філософські проблеми політичної ідеології. Зокрема, широко висвітлюються її базові засади та закономірності формування і розвитку. Також викладено авторське бачення структури та складових частин кожної із існуючих ідеологічних концепцій. В книзі широко висвітлюється спільне і особливе політичних ідеологій та перспективи їх розвитку. Автором всебічно проаналізовано та використано широке коло праць вітчизняних і зарубіжних авторів з проблем становлення та формування політичної ідеології. Видання може бути використано студентами, аспірантами, професорсько-викладацьким складом, дослідниками та політиками-практиками, а також усіма тими хто цікавиться теорією та практикою політичної науки.

Кл.слова:
ідеологія


   
Тип видання: наукове видання   
5.

Хайдеггер, М.
Бытие и время [Електронний ресурс] / М. Хайдеггер. - М. : Ad Marginem, 1997. - 461 с.

Рубрики:
 Час 

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Данное издание предлагает вниманию читателей главное произведение выдающегося немецкого философа Мартина Хайдеггера (1889—1976) «Бытие и время». Эта работа оказала решающее влияние на развитие европейской философской традиции и западного гуманизма в ХХ веке

Кл.слова:
деструкція -- поняття логос -- буття


   
Тип видання: підручник   
6.

Пятигорский, А. М.
Мифологические размышления [Електронний ресурс] : лекции по феноменологии мифа / А. М. Пятигорский. - М. : Языки русской культуры, 1996. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Предмет этих лекций — сравнительная мифология. Сравнительная в том смысле, что любое размышление о мифе сравнительно по определению. Ибо думая о чем то как о мифе или о мифе как о чем то, мы уже предполагаем существование, по крайней мере, еще одного мифа или еще одной вещи, кроме мифа или вещи, с которых мы начинаем думать.

Кл.слова:
поняття міфу -- міф знання


   
Тип видання: методичний посібник   
7.

Шадрин, Д. А.
Логика [Електронний ресурс] : шпаргалка / Д. А. Шадрин. - М. : Эксмо, 2007. - 32 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Информативные ответы на все вопросы курса «Логика» в соответствии с Госу-дарственным образовательным стандартом.

Кл.слова:
аналогія -- гіпотеза -- поняття


   
Тип видання: монографія   
8.

Кірюхін, Д. І.
Вступ до філософії релігії Геґеля. Філософія як спекулятивна теологія [Електронний ресурс] : монографія / Д. І. Кірюхін. - К. : Парапан, 2009. - 204 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У монографії детально розглянуто еволюцію геґелівських поглядів на релігію та місце філософії релігії як окремої філософської дисципліни у системі філософії Геґеля. Основну увагу приділено аналізу розуміння Геґелем релігійної свідомості, поняттю віри, проблемі особистості і геґелівській «етиці визнання». Також відслідковується розвиток теми "смерті Бога”, починаючи з Геґеля і закінчуючи сучасною європейською філософією та теологією. Книга розрахована на фахівців з історії філософії, філософії релігії, етики, а також на викладачів та студентів гуманітарних факультетів.

Кл.слова:
Геґель -- філософське бачення -- релігійна свідомість


   
Тип видання: монографія   
9.

Поппер , К.
Відкрите суспільство та його вороги [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с англ. / К. Поппер . - К. : Основи, 1994

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Цей твір, за словами Бертрана Рассела, - праця надзвичайної ваги, яку варто читати за її блискучу критику ворогів демократії - як давніх, так і сучасних. Автор досліджує в ній не лише стародавню грецьку філософію і новітні філософські течії від Канта до наших днів, але й розглядає мистецтво урядування, історію розвитку і занепаду грецьких демократій, подає зразок наукової логіки і критичного аналізу. Карл Поппер спиняється на завданні суспільних наук, аналізує історію фашизму і комунізму, критикує історицизм Платона, Гегеля й Маркса.

Кл.слова:
філософія -- демократія


   
Тип видання: підручник   
10.

Вітгенштайн, Л.
Філософські дослідження [Електронний ресурс] / Л. Вітгенштайн. - К. : Основи, 1995. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


До книжки ввійшли дві головні праці видатного австрійського філософа Людвіга Вітгенштайна (1889—1951). Перша з них, «Tractatus Logico-Philosophicus», дає нове поняття філософії як відмови від будь-якої форми системної побудови і визначає її мету як логічне пояснення думок. Вихідний пункт цих ідей — міркування, що сучасний світ є вже не світом речей, а світом фактів у логічному просторі. У другій праці «Філософські дослідження» стисло викладено думки про філософію мови, багатство і оригінальність яких справили великий вплив на сучасне західноєвропейське мислення і визначили нові напрямки в модерній лінгвістиці. Ще більше значення має ця праця як модель філософського методу.

Кл.слова:
філософія мови -- сучасна лінгвістика


   
Тип видання: підручник   
Категорія:    
11.

Янарас, Х.
Нерозривна філософія [Електронний ресурс] : нариси вступу до філософії / Х. Янарас. - К. : Основи, 2000. - 308 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Сучасний грецький філософ і теолог, автор широковідомих на Заході праць "Ерос та особистість", "Свобода моралі", "Метафізика тіла", "Криза пророцтва" та ін., у своїй книжці "Нерозривна філософія" концептуально розглядає основні етапи розвитку європейської філософської думки від прадвніх міфів до новітніх учень. Крізь призму опозиції "спільний логос - особистий логос" Янарас показує нерозривність європейської філософії, ті глухі кути та трагічні наслідки, до яких призводило порушення гармонії цих двох логосів. Виняткова цінність книжки полягає в тому, що автор навчає читача філософському мисленню та філософській творчості.

Кл.слова:
логос -- знання -- вчення


   
12.

Кобяков, О. М.
Вступ до метафізики [Електронний ресурс] : короткий нарис буття / О. М. Кобяков. - Суми : Изд-во СумДУ, 2009. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У нарисі дається популярний виклад серцевини класичної філософії – метафізики. На історико-філософському матеріалі простежена еволюція розуміння вищого акту субстанційного буття – існування, показане ставлення до нього ряду мислителів – від Парменіда до Хр. Вольфа. Аналізуються надкатегорійні поняття метафізики – трансценденталії; досліджені композиція, причинна детермінованість і аналогія похідного буття, а також коротко розглянуті деякі засади метафізики Абсолюту. Нарис призначений для студентів і аспірантів, а також для усіх тих, хто цікавиться сучасною релігійною філософією взагалі і томізмом, зокрема.

Кл.слова:
класична філософія


   
Тип видання: наукове видання   
13.

Вітгенштайн, Л.
Tractatus Logiko-Philosophicus [Електронний ресурс] / Л. Вітгенштайн. - К. : [б. в.], 1995. - 66 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Цю книжку, мабуть, зрозуміє тільки той, хто вже сам колись передумав висловлені у ній чи принаймні подібні до них думки Отже, це не підручник. Мети книжки було б досягнуто, якби хтось, із зрозумінням читаючи її, отримав задоволення Книжка розглядає певні філософські проблеми і, здається мені, показує, що поява цих проблем зумовлена нерозумінням логіки нашої мови Весь її зміст уклався б у такі слова: все, що взагалі можна висловити, можна висловити ясно, а про те, про що не можна говорити, треба мовчати Отже, ця книжка хоче провести межу думці, чи, радше, не думці, а висловлюванню думки,— бо, щоб провести межу думці, ми повинні були б мати змогу сягати думкою по обидва боки тієї межі (тобто мати змогу думати те, що неможливо думати) Тож межу можна провести тільки в мові, а те, що лежить поза межею, буде просто нісенітницею Не хочу оцінювати, наскільки мої намагання збігаються з намаганнями інших філософів Навіть більше — те, що я написав, у своїх подробицях не претендує взагалі на визнання його чимось новим, а тому я й не подаю жодних джерел, бо мені байдуже, чи те, що я думав, до мене вже думав хтось інший

Кл.слова:
мова -- спілкування -- невербальне спілкування


   
Тип видання: монографія   
14.

Miller, S.
The moral foundations of social institutions: a philosophical study [Electronic resource] / S. Miller. - Cambridge : Cambridge university press, 2010. - 383 p.
Переклад назви: Моральні основи соціальних інститутів: філософські дослідження

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


In this book, Seumas Miller examines the moral foundations of contemporary social institutions. Offering an original general theory of social institutions, he posits that all social institutions exist to realize various collective ends, indeed, to produce collective goods. He analyzes key concepts such as collective responsibility and institutional corruption. Miller also provides distinctive special theories of particular institutions, including governments, welfare agencies, universities, police organizations, business corporations, and communications and information technology entities. These theories are philosophical and, thus, foundational and synoptic in character. They are normative accounts of a sampling of contemporary social institutions, not descriptive accounts of all social institutions, both past and present. Miller also addresses various ethical challenges confronting contemporary institutional designers and policy makers, including the renovation of the international financial system, the “dumbing down” of the media, the challenge of world poverty, and human rights infringements by security agencies combating global terrorism.

Кл.слова:
соціологія -- соціальна філософія


   
Тип видання: хрестоматія   
15.

Сковорода, Г. С.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / Г. С. Сковорода. - К. : Обереги, 1994. - (Гарвард. бібліотека давнього укр. письменства)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


До двотомнка творів Григорія Сковороди (1722-1794) увійшли поезії, байки, притчі, філософські трактати й діалоги, переклади й листи видатного українського письменника гуманіста, філософа і мислителя, просвітителя і педагога, предтечі нового українського письменства. Написані книжною староукраїнською мовою і вперше повністю перекладені на нову українську літературну мову, вони відкривають сучасному читачеві дивосвіт думок і образів великого народного любомудра.

Кл.слова:
поезія -- байка -- філософський трактат


   
Тип видання: підручник   
16.


Філософія [Електронний ресурс] / за ред. О. П. Сидоренка. - 2-е вид., перероб. і доп. - К. : Знання, 2010. - 414 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Це новаторський підручник. Його зміст руйнує стереотипи сприйняття філософії як сукупності готових істин, які необхідно тільки завчити. Автори переконливо показують прогресивний рух філософії, її безцінне теоретичне та методологічне багатство і намагаються допомогти студентам оволодіти ним. Відповідно до програми навчальної дисципліни "Філософія" у підручнику систематизовано висвітлено основні філософські проблеми розуміння природи, суспільства і мислення, історичне становлення світової філософської думки, органічний взаємозв'язок розвитку філософії, науки і соціальної практики. Підручник містить запитання і завдання, тести, структурно-логічні схеми, які допоможуть студентам глибше засвоїти курс філософії. Для студентів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів, широкого кола читачів, які цікавляться філософією.

Кл.слова:
свідомість -- історія філософії -- пізнання


   
Тип видання: наукове видання   
17.

Malyshev, Alexander Victorovych.
Philosophical reflections at the beginning of XXI century [Electronic resource] / Alexander Victorovych Malyshev. - К. : Prometey, 2006. - 84 p.
Переклад назви: Філософські роздуми на початку XXI століття

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.89 Мб


In his work, the author makes one more attempt to answer the main question of philosophy – what is primary the spirit or the matter. Analysis of frost patterns shows that the life in the Universe is typical and appears in line with the rule “Everything or Nothing”. A human being was formed initially by another human being as well as other forms of life. The nature of female and male physhology is explained in a different way. Male is the external being of the Universe, while female is internal. The kind of difference of humanity’s ability to explore the nature, where the main role is played by existence of the full range of chemical elements in the area, where people have been developed, is explained in another way. The philosophy of the state is described from another point of view. Contradicting the theory of communism by Marx, the study on family and priority is offered to the public. The structure of the society in the frames of synergetics finds its reflection in the rule “Everything or Nothing”. While considering the issue of the role of the Church in life of the society “Sacramental study on atheism” is offered.

Кл.слова:
проблеми філософії -- сучасна філософія -- ідеалізм -- постмодернізм


   
Тип видання: наукове видання   
18.

Ділі, Джон.
Основи семіотики [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Джон Ділі. - 2-е вид. - Л. : Арсенал, 2000. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Увазі читача пропонується системна і цілісна праця в галузі теорії знакових систем. Їі підготував провідний фахівець названого напряму сучасний американський філософ професор Джон Ділі. Читач може скласти належне уявлення про доробок професора Ділі, ознайомившись з доданою в кінці книги бібліографією з теорії та історії семіотики взагалі. Значне місце серед названих тематичних джерел належить працям самого Дж. Ділі, деякі з них написані у співавторстві з відомими Томасом Сібоком та Умберто Еко. Книга «Основи семіотики›› за своїм задумом, підходом до проблематики і стилем викладу матеріалу претендує на переусвідомлення парадиґм, пануючих у науковому мисленні, засвідчуючи певним чином важливі методологічні і світоглядні парадокси, з якими зіштовхнулася сучасна теоретична наука. У своїй праці Дж. Ділі, застосовуючи поняття Томаса Куна, окреслює вузлові пункти інтелектуальної інтерпретації людини і світу у той спосіб, що робить, з одного боку, явною світоглядно-методологічну кризу, а з другого - революціонує наукове мислення у таких напрямах, що стосуються загальних філософсько-теоретичних підходів.

Кл.слова:
семіологія -- знак -- знакова система


   
Тип видання: монографія   
19.


Філософські абриси сучасної освіти [Електронний ресурс] : монографія / за ред. І. Предборської. - Суми : Університетська книга, 2006. - 226 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У колективній монографії розглядаються філософські засади освітнього дискурсу, показуються можливості застосування постнекласичної методології (нелінійного, гендерного, ціннісно-смислового, діалогічного підходів), розкриваються філософські проблеми інформатизації та управління сучасною освітою. Монографія розрахована на науковців, педагогів, магістрантів та студентів вищих навчальних закладів, які цікавляться філософією освіти.

Кл.слова:
база знать -- начання


   
Тип видання: навчальний посібник   
20.


Філософія [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / за заг. ред. С. П. Щерби ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : В-во МАУП, 2004. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У колективній монографії розглядаються філософські засади освітнього дискурсу, показуються можливості застосування постнекласичної методології

Кл.слова:
світова філософія -- філософська думка

...
 
Статистика
за 14.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського