Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (62)Філософам - Віртуальна бібліографічна довідка (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=СУТНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   
Тип видання: наукове видання   
1.

Ніцше, Ф.
По той бік добра і зла [Електронний ресурс] : генеалогія моралі / Ф. Ніцше. - Л. : Літопис, 2002. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


По той бік добра" і "Генеалогія моралі" - популярні твори німецького філософа і поета Фрідріха Ніцше (1844-1900). У цих текстах порушуються проблеми добра і зла, "надлюдини", у містично-символічній, високопоетичній формі зроблено перегляд важливих людських вартостей, подано також цікаві сентенції та інтермедії.

Кл.слова:
філософія -- надлюдина -- мораль -- людська сутність


   
Тип видання: монографія   
2.

Хайрулліна, Ю. О.
Світоглядна культура особистості: структурно-функціональний аналіз [Електронний ресурс] / Ю. О. Хайрулліна. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2011. - 235 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У дослідженні запропоновано концепцію світоглядної культури особистості, що топологічно належить свідомості людини, позначає організаційні рівні, подає морфологічний устрій і наділяє її низкою оригінальних властивостей щодо світорозуміння і самовизначення людини у соціальному світі на основі отримання і переробки смислів як з підвалин Фізичного Всесвіту або психосфери, так і з глибин Семантичного Всесвіту або ноосфери, має властивість створювати й утримувати власне смислове поле. Визначено наукові підходи та методологічну базу щодо дослідження параметричних характеристик явища, проаналізовано його природу, сутність, зміст, форми буття, елементну базу, структуру та рівні, досліджено морфологію механізму збудження, продукти смислового і культурологічного простору смислової сфери особистості, виділено її механізми та функції, обґрунтовано критерій якості її сформованості, проведена перевірка стану та зрілості світоглядної культури особистості в умовах українського суспільства.

Кл.слова:
світорозуміння -- самовизначення людини


   
3.

Кривин, Феликс Д..
Несерьезные Архимеды [Електронний ресурс] / Ф. Д. Кривин. - М. : Молодая Гвардия, 1971. - 224 с. - (Эврика)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Постоянная серьезность — признак ограниченности. Не помню, кто высказал эту мысль, — если никто, то приходится сожалеть, ибо мысль эта справедлива. Несерьезность — истинно человеческий признак. Животные всегда серьезны. Даже тогда, когда они резвятся, они делают это всерьез, как самое важное, жизненно необходимое дело. Из этого, однако, не следует, что гении, в которых в высшей степени воплощено человеческое начало, — самые несерьезные люди. Потому что за внешней несерьезностью у них всегда скрывается самая серьезная мысль...

Кл.слова:
людина -- людська поведінка -- людська сутність


   
Тип видання: наукове видання   
4.

Фейербах, Л.
Сочинения [Електронний ресурс] : в 2 т. / Л. Фейербах. - М. : Наука, 1995. - (Памятники философской мысли)

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Настоящее издание включает основные произведения выдающегося немецкого мыслителя XIX в.: "К критике философии Гегеля", "Необходимость реформы философии", "Основные положения философии будущего", "Вопрос о бессмертии с точки зрения антропологии". "Сущность христианства" и др. Впервые на русском языке публикуется работа: «К критике "позитивной философии"», а также ряд писем. Выходившие ранее русские переводы сочинении Фейербаха заново сверены с немецкими оригиналами и существенно неправлены. Издание снабжено примечаниями и указателем имен. Для философов, читателей, интересующихся классическим наследием мировой философской мысли.

В том входят главное религиоведческое произведение Л. Фейербаха: "Сущность христианства" и другие сочинения. Впервые на русском языке публикуется работа "Сущность веры по Лютеру", являющаяся дополнением к "Сущности христианства". Публикуются также впервые письма Л. Фейербаха к А. Руге и наброски письма к К. Марксу.

Кл.слова:
філософія майбутнього -- сутність християнства


   
Тип видання: наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
5.

Тищенко, П. Д.
Био-власть в эпоху биотехнологий [Електронний ресурс] / П. Д. Тищенко. - М. : [б. в.], 2001. - 177 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Тема «био-власти» (М.Фуко) проигрывается в контексте современной ситуации в области биомедицинских технологий, которые радикально проблематизируют традиционно сложившиеся границы начала и конца человеческого существования, демаркации нормы и патологии, различения своего (собственного) и чужого, морального и аморального, легального и криминального. Специфические эффекты биовласти отслеживаются в зонах междисциплинарного конфликта биомедицинского и морального дискурса, группирующихся вокруг вопросов о «существовании», «сущности» и «числе» людей. Показывается формирование децентрированных институтов биовласти, пролифферирующих в современных сообществах не только с помощью научных дискурсов «истины», но и публичных дискурсов «метафор». Дается истолкование концептов «эпоха (как эпохé) и «биотехнологии».

Кл.слова:
існування -- сутність -- моральний дискурс


   
Тип видання: навчальний посібник   
6.


Філософія [Електронний ресурс] / за заг. ред. Ю.В. Осічнюка. - К. : Атіка, 2003. - 464 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У навчальному посібнику дається цілісне уявлення про специфіку філософського знання, пропонуються нові підходи до розкриття логіки побудови курсу філософії. У центрі уваги - проблема людини, її соціально-діяльна сутність. Філософія розглядається як методологічна основа осмислення цілей і сенсу життя. Розрахований на студентів вузів, а також тих, хто самостійно вивчає філософію.

Кл.слова:
пізнання -- свідомість -- людина


   
Тип видання: наукове видання   
7.

Гільдебранд, Дітріх фон.
Що таке філософія? [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Дітріх фон Гільдебранд. - Л. : Колесо, 2008. - 244 с. - (Антологія персоналістичної думки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Кожен, хто поціновує та розуміє, епістемологічну «кухню», без особливих труднощів переконається, що Дітріх фон Гільдебранд у своїй праці не оминає дослідницькою увагою переважної більшості визначальних для цієї ділянки тем, а тому навряд чи ця книга залишить байдужим як того, хто любить подібні головоломки, так і того, хто, випадково взявши її до рук, не буде приховувати своєї нетерплячості від втрати дорогоцінного часу на розгляд-пізнавальних аномалій. В наміри автора не входить дати вичерпні й остаточні відповіді на підняті питання, хай навіть через це знайдуться ті, хто осудить цю книгу «як наївну, ненаукову», чи навіть, як вираження застарілого реакційного способу мислення. Не про це йдеться. Ідеться про щось більше, що складає сутність і життєздатність самої філософії. Філософія існує тільки у філософуванні, у відкритому сократівському діалозі сумнівів і відповідей, і відмова від цього гірша для автора, ніж іронічні посмішки на обличчях потенційних опонентів. Як стверджує автор, ця книга замислена з метою реабілітувати філософію. Встановлення істинної природи філософського знання, істинних тем філософії, їхньої епістемологічної гідності й життєвої ваги — ось мета цієї книжки.

Кл.слова:
філософське вчення -- філософське пізнання


   
Тип видання: наукове видання   
8.

Забужко, Оксана.
Філософія української ідеї та європейський контекст: франківський період [Електронний ресурс] / Оксана Забужко. - К. : Факт, 1992. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Це перша праця, в якій філософія національної ідеї розглядається як самостійна інтелектуальна течія, що сягає далеко за межі політології — до питань про сутність і сенс національного буття. На широкому історико-культурному матеріалі автор досліджує місце цієї течії в європейській — і, спеціально, українській — свідомості новітнього часу (XIX — поч. XX ст.). Окремий розділ присвячено національно-екзистенційним пошукам І. Франка, в чиїй особі сконцентровано духовний досвід переломового для долі національної культури покоління української інтеліґенції.

Кл.слова:
українська інтелігенція -- національна культура


   
Тип видання: наукове видання   
9.

Забужко, Оксана.
Філософія української ідеї та європейський контекст [Електронний ресурс] : франківський період / Оксана Забужко. - К. : Основи, 1993. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Це перша праця, в якій філософія національної ідеї розглядається як самостійна інтелектуальна течія, що сягає далеко за межі політології — до питань про сутність і сенс національного буття. На широкому історико-культурному матеріалі, автор досліджує місце цієї течії в євпропейській — і, спеціально, українській — свідомості новітнього часу (ХІХ — поч. ХХ ст.). Окремий розділ присвячено національно-екзистенційним пошукам І. Франка, в чиїй особі сконцетровано духовний досвід переломового для долі національної культури покоління української інтелігенції.

Кл.слова:
національна ідея -- лібералізм -- західництво -- європоцентричність

 
Статистика
за 26.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського