Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (44)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=СВІТОГЛЯДНІ$<.>+<.>K=РОЗБІЖНОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   
Тип видання: наукове видання   
1.

Ділі, Джон.
Основи семіотики [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Джон Ділі. - 2-е вид. - Л. : Арсенал, 2000. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Увазі читача пропонується системна і цілісна праця в галузі теорії знакових систем. Їі підготував провідний фахівець названого напряму сучасний американський філософ професор Джон Ділі. Читач може скласти належне уявлення про доробок професора Ділі, ознайомившись з доданою в кінці книги бібліографією з теорії та історії семіотики взагалі. Значне місце серед названих тематичних джерел належить працям самого Дж. Ділі, деякі з них написані у співавторстві з відомими Томасом Сібоком та Умберто Еко. Книга «Основи семіотики›› за своїм задумом, підходом до проблематики і стилем викладу матеріалу претендує на переусвідомлення парадиґм, пануючих у науковому мисленні, засвідчуючи певним чином важливі методологічні і світоглядні парадокси, з якими зіштовхнулася сучасна теоретична наука. У своїй праці Дж. Ділі, застосовуючи поняття Томаса Куна, окреслює вузлові пункти інтелектуальної інтерпретації людини і світу у той спосіб, що робить, з одного боку, явною світоглядно-методологічну кризу, а з другого - революціонує наукове мислення у таких напрямах, що стосуються загальних філософсько-теоретичних підходів.

Кл.слова:
семіологія -- знак -- знакова система


   
Тип видання: наукове видання   
Тип видання: життєпис   
2.

Рудинеско, Елізабет.
Філософи в обіймах бурі [Електронний ресурс] / Елізабет Рудинеско. - К. : Ніка-Центр, 2007. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У книжці знаного французького психолога, історика та філософа Елізабет Рудинеско наведено буремні шляхи й суперечливі погляди шести французьких філософів: Кангієма, Сартра, Фуко, Альтюссера, Дельоза та Дерида. Їхні твори стали відомими й свого часу викликали резонанс у всьому світі. Попри всі розбіжності та дискусії між ними, їх поєднує один спільний момент: усі вони спромоглися виробити критичний підхід до питання політичної заангажованості (тобто до філософії свободи) і до фройдівської концепції позасвідомого (тобто до філософії структури). Окрім того, усі вони були чудовими стилістами й гарячими прихильниками мистецтва та літератури. Авторка показує, намагаючись осмислити думку одних у світлі думки інших і виділивши кілька блискучих моментів інтелектуального життя Франції другої половини XX ст., що лише критичне сприйняття спадщини торує шлях до самостійного мислення та формування контурів думки майбутнього, думки, що готує кращі часи, нескореної думки.

Кл.слова:
французька філософія -- біографістика -- інтелектуали


   
Тип видання: наукове видання   
3.

Родзинский, Дмитрий Леонидович.
Небытие и бытие сознания в ранних формах индийской, китайской и греческой философии [Електронний ресурс] / Д. Л. Родзинский ; Российская академия образования, Московский психолого-социальный институт. - М. : [б. в.], 2006. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга посвящена почти забытому, а потому редко употребляемому в современной философии понятию "Небытие", или "ничто". А между тем, именно оно играло фундаментальную роль в древних формах философии. На примере некоторых выдающихся школ Древней Индии, Китая и Греции в книге продемонстрирована трансформация понимания Небытия. Автор объясняет, как и почему Небытие превращается в универсальные формы бытия, а они, в свою очередь, становятся бессознательной частью психики, преобразующейся в специфические свойства сознания, каждое из которых рождает тот или иной тип мировоззрения. В итоге автор создает "периодическую систему мировоззрений", отражающую все возможные взгляды на мир. Книга предназначена преподавателям и студентам философских факультетов, а также читателям, которые интересуются исследованиями современных философов.

Кл.слова:
філософське бачення -- світоглядні розбіжності -- орієнталізм -- буття


   
Тип видання: зб. статей   
4.


Ціннісні орієнтації та світоглядні позиції людини у контексті сьогодення [Електронний ресурс] : восьмі Шинкаруківські читання : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції / Національна академія наук України, Відділення історії, філософії та права, Національна академія педагогічних наук України, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, Товариство "Знання" України, Університет сучасних знань ; під ред. Л. В. Губерського. - Київ : [б. в.], 2013. - 459 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Звернення до філософської спадщини І.Шинкарука в контексті реалій сучасного глобалізованого світу та тих суспільних трансформацій, що мали місце у ХХІ столітті, змушує нас значно уважніше ставитися до тих фундаментальних категоріально-філософських антропологічно- екзистенційних новацій, що були запропоновані цим непересічним філософом та видатним вітчизняним мислителем в частині осмислення та переосмислення соціального буття індивіда. У цьому контексті, особливий інтерес становить аналіз специфіки ідеологічного дискурсу, запропонований І.Шинкаруком у ході вивчення та теоретичного виявлення основних закономірностей і властивостей суспільного буття. З цього погляду, філософія І.Шинкарука апелює не лише до «вічних цінностей істини, добра і краси» та вічних філософських проблем, але й до сучасності, до тих актуальних і нагальних питань існування людини у світі (враховуючи те, що світ, який оточує людину є соціальним світом та є носієм антропологічних та екзистенцій них сенсів), які постають у другій половині ХХ століття і зберігають свою актуальність до сьогоднішнього дня. Одним з таких питань, яке визначає складний та багатовимірний пласт існування людини у світі та у соціумі, є проблематика ідеології. Причому, сьогодні вона пов’язана не лише з проясненням базових філософських понять і категорій, а з виявленням її фундаментальних зв’язків з сучасними глобалізаційними викликами.

Кл.слова:
аксіологія -- філософська антропологія -- екзистенціалізм -- комунікативний простір


   
5.

Тит, Кар Луций.
О природе вещей [Електронний ресурс] / Кар Луций Тит. - Москва : Художественная литература, 1983. - 383 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Кар Тит "О природе вещей" Более двух тысяч лет люди читают поэму «О природе вещей», созданную человеком, сумевшим так много увидеть и понять в этом мире, так полно и вдохновенно высказать все самые трудные вопросы и самые бескомпромиссные ответы в извечном диалоге между индивидуальной человеческой личностью и всеобъемлющим мирозданием природы, но не сумевшим или не пожелавшим оставить в историческом предании память о себе самом, о своем происхождении и внешнем облике, об обстоятельствах своей жизни, о своих привязанностях, поступках, жизненно важных решениях. «Проживи незаметно!» — говорил восторженно прославленный в этой поэме греческий философ Эпикур. Если считать, что римский поэт всерьез последовал завету своего учителя, то остается только сожалеть о том, насколько он в этом преуспел. Даже имя поэта известно нам не вполне достоверно.

Кл.слова:
антична філософія -- світоглядні дилеми -- індивідуалізм -- матеріалізм

 
Статистика
за 28.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського