Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (7)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=МОВЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   
Тип видання: монографія   
1.

Витгенштейн, Людвиг.
Логико-философский трактат [Електронний ресурс] / Л. Витгенштейн. - М. : АСТ, 2010. - 177 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Люлвиг Йозеф Иогамн фон Витгенштейн (1889—1951) — гениальный британский философ австрийского происхождения, ученик и друг Бертрана Рассела, осуществивший целых две революции в западной философии XX века — ведь на основе его работ были созданы, во-первых, теория логического позитивизма, а во-вторых — теория британской лингвистической философии, более известная как «философия обыденного языка». «Логико-философский трактат» — одно из важнейших произведений в творческом наследии Витгенштейна. Структурно подразделенное на семь тезисов-«афоризмов», сопровождаемых разветвленной системой комментариев, это произведение новаторски трактует само понятие взаимоотношений языка и мира — основной философской проблемы, занимавшей Витгенштейна. Идентификация логической структуры языка онтологической структуре мира приводит философ к представлению языка и мира как «зеркальной» пары, — от чего сталкивается и последующая философская теория, дерзко и парадоксально выдвигающая предположение о «языковой бессмысленности» положений этики, эстетики и метафизики.

Кл.слова:
світогляд -- мова -- мовлення


   
2.

Гайдеґґер, Мартін.
Дорогою до мови [Електронний ресурс] / М. Гайдеґґер ; пер. з нім. В. Кам`янця. - Л. : Літопис, 2007. - 232 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


До видання ввійшло шість прань відомого німецького філософа Мартіна Гаидеґґера про мову, які він написав та оприлюднив між 1950 і 1959 роками, коли знову повернувся до викладання й активної публічної діяльності. У цих текстах автор зосередився на різних аспект ах взаємозв'язку мови і буття, поезії та філософії, мови і мовлення. Для філософів, філологів, усіх, хто цікавиться проблемами Мови.

Кл.слова:
філософія -- мовознавство


   
3.

Попович, Мирослав.
Теорія смислу в гуманітарних дослідженнях та інтенсіональні моделі в точних науках [Електронний ресурс] / Мирослав Попович, Сергій Кримський, Петро Йолон. - Київ : Наукова думка, 2012. - 456 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У книзі представлені різнопланові дослідження з теорії смислу. У першій частині видання вміщено статті загального характеру, що характеризують процес смислоутворення і загальні проблеми, які виникають при побудові формальних аналогів - або моделей - смислових відношень у мові і мовленні. Друга частина присвячена різним і досить спеціальним проблемам сучасної, себто символічної логіки, пов'язаним із теорією смислу і значення в логічній семантиці. Третя частина включає декілька статей, сюжети яких належать до гуманітарної сфери і зазвичай не обговорюються в логічному контексті. Для науковців, викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів, студентів.

Кл.слова:
філософія -- символічна логіка -- сенсуалізм -- логічна семантика

 
Статистика
за 29.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського