Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (18)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ЕКОНОМІЧНА$<.>+<.>K=АКСІОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   
1.

Хайлбронер, Р. Л.
Философы от мира сего [Електронний ресурс] : великие экономические мыслители : их жизнь, эпоха и идеи : пер. с англ. / Р. Л. Хайлбронер. - М. : КоЛибри, 2008. - 432 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"




Кл.слова:
економіка -- економічна революція

   
Тип видання: наукове видання   
2.

Фуко, Мишель.
Рождение биополитики [Електронний ресурс] : курс лекций, прочитанных в Коллежд де Франс в 1978-1979 учебном году : пер. с фр. / М. Фуко. - СПб. : Наука, 2010. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Лекционный курс Мишеля Фуко «Рождение биополитики» был прочитан в Коллеж де Франс в 1978—1979 учебном году. Фуко в первый и последний раз избирает объектом своего анализа историю мысли XX века. В центре его внимания оказывается становление неолиберализма как определяющей современное состояние западного мира политико-экономической доктрины. Фуко с присущими ему скрупулёзностью и изяществом анализирует две основных ветви неолиберализма — германский ордолиберализм и американский анархо-либерализм, предлагая оригинальную версию событий, отличную от принятой в англо-саксонском мире. Эта исследовательская стратегия позволяет ему подойти к теме биополитики — тотального властного инвестирования всех жизненных процессов, в которое оказалось включено всё западное человечество. В этом отношении публикуемый курс оказывается продолжением лекционного курса 1977—1978 учебного года «Безопасность, территория, население». Издание адресовано историкам, философам, экономистам и всем, кто интересуется современным состоянием западноевропейской мысли.

Кл.слова:
політико-економічна доктрина -- біополітика -- неолібералізм


   
Тип видання: зб. статей   
3.

Ингарден, Роман.
Книжечка о человеке [Електронний ресурс] / Роман Ингарден. - М. : Издательство Московского университета, 2010. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В сборник работ польского философа Романа Ингардена, ученика Гуссерля, феноменолога, основоположника рецептивной эстетики, вошли изданная посмертно "Книжечка о человеке" (1972), в центре которой проблема взаимоначал человеческой природы и звериной, а также статьи "Об ответственности и ее оптических основах" (впервые опубликована на немецком языке в 1970), "Чего мы не знаем о ценностях" (1970) и др. Автор демонстрирует мастерство методологии, органично соединив метафизику, экзистенциализм, онтологию, эпистемологию, аксиологию, эстетику и т.п., виртуозно работая на пограничье наук.

Кл.слова:
онтологія -- метафізика -- екзистенціалізм -- аксіологія -- рецептивна естетика


   
Тип видання: зб. статей   
4.


Ціннісні орієнтації та світоглядні позиції людини у контексті сьогодення [Електронний ресурс] : восьмі Шинкаруківські читання : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції / Національна академія наук України, Відділення історії, філософії та права, Національна академія педагогічних наук України, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, Товариство "Знання" України, Університет сучасних знань ; під ред. Л. В. Губерського. - Київ : [б. в.], 2013. - 459 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Звернення до філософської спадщини І.Шинкарука в контексті реалій сучасного глобалізованого світу та тих суспільних трансформацій, що мали місце у ХХІ столітті, змушує нас значно уважніше ставитися до тих фундаментальних категоріально-філософських антропологічно- екзистенційних новацій, що були запропоновані цим непересічним філософом та видатним вітчизняним мислителем в частині осмислення та переосмислення соціального буття індивіда. У цьому контексті, особливий інтерес становить аналіз специфіки ідеологічного дискурсу, запропонований І.Шинкаруком у ході вивчення та теоретичного виявлення основних закономірностей і властивостей суспільного буття. З цього погляду, філософія І.Шинкарука апелює не лише до «вічних цінностей істини, добра і краси» та вічних філософських проблем, але й до сучасності, до тих актуальних і нагальних питань існування людини у світі (враховуючи те, що світ, який оточує людину є соціальним світом та є носієм антропологічних та екзистенцій них сенсів), які постають у другій половині ХХ століття і зберігають свою актуальність до сьогоднішнього дня. Одним з таких питань, яке визначає складний та багатовимірний пласт існування людини у світі та у соціумі, є проблематика ідеології. Причому, сьогодні вона пов’язана не лише з проясненням базових філософських понять і категорій, а з виявленням її фундаментальних зв’язків з сучасними глобалізаційними викликами.

Кл.слова:
аксіологія -- філософська антропологія -- екзистенціалізм -- комунікативний простір


   
Тип видання: монографія   
5.

Бєломєсяцев, Андрій.
Філософські основи архітектури [Електронний ресурс] / Андрій Бєломєсяцев. - Київ : ІПСМ АМУ, 2005. - 488 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В книзі послідовно, з різних сторін розглядається феномен архітектури та її явища. В колі питань монографії: феноменологія поняття «архітектура», віртуальна реальність, онтологія і гносеологія архітектури, антропологія суб’єкту архітектури, аксіологія, естетика, етика і соціологія архітектури, архітектурна теологія. В розділі «Історіографія» міститься огляд філософських концепцій архітектури протягом її історичного розвитку. Монографія розрахована на студентів архітектурних вузів і факультетів, які вивчають філософські дисципліни, архітектурознавців і мистецтвознавців, а також буде цікавою широкому загалу читачів, які не байдужі до абстрактних проблем архітектури.

Кл.слова:
філософія творчості -- архітектурознавство -- мистецтвознавство


   
Тип видання: монографія   
6.

Базилевич, В. Д.
Метафізика економіки [Електронний ресурс] / В. Д. Базилевич, В. В. Ільїн. - Київ : Знання, 2007. - 718 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У монографії вперше в історії вітчизняної суспільної думки здійснено аналіз метафізичної сутності економічного знання. Автори показують, що зміст економічного не вичерпується тимчасовими формами, оскільки за явищами та їх зовнішніми маніфестаціями завжди містяться численні смисли. Розкриття співвідношення економічної теорії, філософії економіки, філософії, етичної економії, філософії господарства дало змогу виокремити предмет і метод метафізики економіки. Досліджено "дух" і "душу" економіки, її феноменологічний статус, раціональний, ірраціональний, трансцендентний рівні осягнення економічного буття. Показано нові горизонти й перспективи розвитку вітчизняної науки в дослідженні трансформацій свідомості людини та її світогляду в епоху тотальної економічної раціоналізації соціокультурної реальності. Книга розрахована на викладачів, науковців, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, усіх, кого цікавлять проблеми філософського і економічного осмислення буття людини.

Кл.слова:
економічна онтологія -- ірраціональність -- інновативність -- філософія економіки


   
Тип видання: монографія   
7.

Базилевич, В. Д.
Экономико-философская мысль современного мира [Електронний ресурс] / В. Д. Базилевич, В. В. Ильин ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Знання, 2015. - 821 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.80 Мб


У монографії досліджуються основні напрями розвитку економіко-філософської думки сучасного світу. Розглянуті стратегії економіко-філософського мислення в методологічному, теоретичному та пізнавальному контекстах.

Кл.слова:
постпозитивізм -- прагматизм -- економічна аксіологія -- філософія грошей

 
Статистика
за 31.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського