Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (14)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ВІДНОШЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   
Тип видання: монографія   
1.

Бойчук, М. А.
Влада і громадянське суспільство: механізми взаємодії [Електронний ресурс] / М. А. Бойчук. - К. : НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2007. - 211 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Монографія присвячена філософсько-політологічному аналізу влади з метою обґрунтування її як самодостатнього соціального інституту, до якого рівною мірою мають відношення як держава, так і громадянське суспільство. При цьому у горизонті громадянського суспільства влада розглядається як атрактор самоорганізації родового життя людини, а у вимірі держави – як інструмент організації соціальних процесів. У ході дослідження діалектики самоорганізаційних і організаційних впливів на формування громадянського суспільства доведено, що влада дійсно є параметром управління у самовідтворенні соціального організму України. Монографія призначена для науковців, викладачів, аспірантів, магістрів, студентів, а також для усіх, хто займаються дослідженнями в галузі політології.

Кл.слова:
держава -- самоорганізація


   
Тип видання: наукове видання   
2.


Після філософії: кінець чи трансформація? [Електронний ресурс] : пер. с англ. / уклад. К. Байнес. - К. : Четверта хвиля, 2000. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Чи здатна філософія розвинути "ненадлишкову" теорію істини? Якими є відношення між істиною та значенням? Чи існують сьогодні достатньо чіткі критерії демаркації теоретичної і практичної філософії? Чи розумно сьогодні продовжувати філософію шляхом трансформації або в першій, або в другій формі, або ж відразу в обох формах? Якщо це так. то ж якою є роль наук про людину у процесі здійснення подібної трансформації?

Кл.слова:
теорія істини -- трансформація філософії


   
Тип видання: наукове видання   
3.

Ивин, А. А.
Импликации и модальности [Електронний ресурс] / А. А. Ивин. - М. : ИФ РАН, 2004. - 126 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Два ключевых понятия современной логики - импликация и модальность - истолковываются предельно широко. К импликациям относятся не только материальная, строгая, релевантная и другие стандартные импликации, но и такие нестандартные импликативные отношения, как каузальная и коннексивная импликации, отношения предшествования, предпочтения и т.п. Модальными понятиями являются как логические, так и онтологические, аксиологические, деонтические и другие модальности. Понятия импликации и модальности иногда удается определить в терминах друг друга, но в общем случае они не сводимы одно к другому и представляют собой два разных, взаимодополнительных видения логического пространства.

Кл.слова:
логіка -- відношення -- наслідок


   
Тип видання: хрестоматія   
4.


Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 книгах. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж.-П. Сартр, К. Юнг, К. Леві- Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.

Кл.слова:
онтологія -- феноменологія -- екзистенціалізм


   
Тип видання: хрестоматія   
5.

Волинка, Г. І.
Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 кн. / Г. І. Волинка. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж. -П. Сартр, К. Юнг, К. Леві-Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.

Кл.слова:
історія філософії -- логіка -- саморозвиток

 
Статистика
за 30.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського