Наукова періодика України Збірник наукових праць Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна


Вернигора Р. В. 
Розробка оперативного плану роботи локомотивного парку на основі багатокритеріальної задачі про призначення / Р. В. Вернигора, Л. О. Єльнікова // Збірник наукових праць Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. Транспортні системи та технології перевезень. - 2015. - Вип. 10. - С. 23-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpdnu_tstp_2015_10_6
Наведено методику розрахунку плану роботи локомотивного парку на основі даних, одержаних з імітаційної моделі роботи сортувальної станції та моделі локомотивного депо, що входять до складу прогнозної моделі поїзної роботи залізничного напрямку. Задача взаємного ув'язування локомотивів, бригад та составів у поїзди з подальшим плануванням їх відправлення розв'язується методом декомпозиції послідовно в два етапи: на I-му етапі призначаються бригади на локомотиви, на II-му - локомотиви з бригадами призначаються для обслуговування поїздів, враховуючи очікування вільної нитки графіка руху. Призначення бригад на локомотиви вирішується за допомогою класичної задачі про призначення. Призначення локомотивів з бригадами на поїзди є більш складною задачею, ніж призначення бригад на локомотиви тож, на другому етапі розробки плану роботи локомотивного парку застосовується математичний апарат багатокритеріальної задачі про призначення. При цьому, за допомогою експертних оцінок виділено шість найбільш значимих критеріїв, які впливають на якість оперативного плану роботи локомотивного парку: відповідність напрямку відправлення поїздів плечам обслуговування бригад, пріоритети поїздів, тривалість простою локомотивів, бригад та поїздів, а також вартість простою рухомого складу та бригад. В результаті розв'язування задачі може бути одержано кілька рівнозначних планів, в кожному з яких відсутні заборонені перевезення, враховуються пріоритети відправлення поїздів, забезпечується періодичність виконання технічного обслуговування і ремонтів локомотивів, а також дотримуються норми тривалості праці та відпочинку локомотивних бригад. Остаточне рішення щодо вибору плану роботи локомотивного парку приймає оперативний диспетчерський персонал.
  Повний текст PDF - 357.177 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вернигора Р.
  • Єльнікова Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вернигора Р. В. Розробка оперативного плану роботи локомотивного парку на основі багатокритеріальної задачі про призначення / Р. В. Вернигора, Л. О. Єльнікова // Збірник наукових праць Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. Транспортні системи та технології перевезень. - 2015. - Вип. 10. - С. 23-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpdnu_tstp_2015_10_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вернигора Роман Віталійович (технічні науки)
  • Єльнікова Лідія Олегівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського