Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Михайлюк О. Б. 
Моделювання електричної частини шестифазного асинхронного генератора в середовищі MATLAB SIMULINK / О. Б. Михайлюк // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 5. - С. 33-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_5_7
Відомо, що асинхронні генератори з конденсаторним збудженням знаходять широке застосування, зокрема на електростанціях відновлювальної енергетики. За постійної частоти обертання, наприклад на гідроелектростанціях, можна використовувати класичну модель асинхронної машини з конденсаторним самозбудженням. Обмотки статора цієї машини включаються паралельно з батареєю конденсаторів. Математичне моделювання на обчислювальній машині зводиться до числового розв'язання системи диференціальних рівнянь, що описують досліджуваний об'єкт. Як результат одержують залежності координат об'єкта, які цікавлять дослідника, у перехідних і усталених режимах його роботи, в функції часу або інших координат об'єкта. Формується повний математичний опис об'єкта: нелінійна залежність взаємної індуктивності від струму намагнічування, система лінійних рівнянь для визначення струмів через потокозчеплення та індуктивності. Використання сучасних програмних продуктів візуального блокового імітаційного моделювання для науково-технічних розрахунків в електротехніці і електроенергетиці, таких як MATLAB і його пакети розширення Simulink і SimPowerSystems, істотно підвищує ефективність досліджень за наявності відповідних стандартних блоків. Існуючий стандартний блок Asynchronous Machine з бібліотеки Machines пакета розширення SimPowerSystems не дозволяє повною мірою досліджувати процес конденсаторного самозбудження. Це пов'язано з тим, що з підключенням до стандартного блока Asynchronous Machine конденсаторів збудження і активізації опції Simulate saturation машину не вдається перевести в режим конденсаторного самозбудження. Також виводи обмоток в цьому блоці недоступні. Слід зазначити, що з відключеною опцією Simulate saturation самозбудження настає, але за відсутності нелінійності амплітуда коливань прямує до нескінченності, що є неприйнятним. Запропоновано математичну модель шестифазної асинхронної машини в режимі генератора. Виконано моделювання в середовищі Matlab Simulink та отримано значення напруги генератора за розрахункової потужності джерела реактивного струму. Перехід в генераторний режим відбувається у відповідності до розрахункового значення реактивної потужності конденсаторної батареї.
  Повний текст PDF - 485.844 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Михайлюк О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Михайлюк О. Б. Моделювання електричної частини шестифазного асинхронного генератора в середовищі MATLAB SIMULINK / О. Б. Михайлюк // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 5. - С. 33-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_5_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського