Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Лисяк Г. М. 
Особливості розпізнавання аварійних ситуацій ліній електропередач / Г. М. Лисяк, І. І. Островка, І. О. Сабадаш // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 2. - С. 38-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_2_8
Наведено результати досліджень струмів трифазних коротких замикань та пуску асинхронних двигунів в електричній мережі 10 кВ. Досліджено традиційні способи захисту ліній електропередач мереж 6 - 35 кВ. Для розпізнавання перехідних режимів трифазних коротких замикань та пусків асинхронних двигунів запропоновано різницево-інтегральний метод, який базується на неперервному формуванні різницево-інтегральних характеристик фаз, як функції НS(t), шляхом обчислення для кожного моменту часу t різниці інтегралів НS(t), НS(t - T) квадратичних функцій миттєвих значень фазних струмів is(t), is(t - T), зсунутих в часі, зазвичай, на період T коливань змінного струму основної частоти. Обчислено міжфазний коефіцієнт різницево-інтегральних характеристик фаз та здійснено приведення його до еталонних міжфазних коефіцієнтів. Встановлено, що впродовж 3,3 мс з моменту виникнення збурення характери коефіцієнтів розпізнавання є подібними та меншими за 1 як для трифазного короткого замикання, так і для пуску асинхронних двигунів, що не дозволяє розпізнати режим. Впродовж наступних 11 - 12 мс характер коефіцієнтів розпізнавання змінюється та відрізняється для згаданих режимів між собою. При цьому коефіцієнти розпізнавання за трифазних коротких замикань монотонно зростають і практично стають рівними одиниці впродовж 5 - 6 мс. А характер зростання коефіцієнтів розпізнавання за пуску асинхронних двигунів залежить від моменту пуску і в усіх випадках їх значення в декілька разів перевищують одиницю через 11 - 12 мс. Аналіз результатів дослідження показав, що для розглянутої мережі значення запропонованих критеріїв розпізнавання режиму трифазного короткого замикання не залежать від місця замикання, оскільки значення коефіцієнта розпізнавання kр(t) стає близьким до 1 через час розпізнавання Tp 14 - 15 мс від моменту виникнення збурення. Застосування різницево-інтегрального методу дозволяє чітко відрізнити режим трифазного короткого замикання від режиму пуску асинхронних двигунів через 15 мс з моменту виникнення замикання.
  Повний текст PDF - 749.79 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лисяк Г.
  • Островка І.
  • Сабадаш І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лисяк Г. М. Особливості розпізнавання аварійних ситуацій ліній електропередач / Г. М. Лисяк, І. І. Островка, І. О. Сабадаш // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 2. - С. 38-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_2_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського