Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Чередніченко О. Ю. 
Аналіз компонентно-орієнтованих методів розробки програмного забезпечення для електронного бізнесу / О. Ю. Чередніченко, Ю. М. Гонтар, О. В. Іващенко, М. А. Вовк // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 2. - С. 80-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_2_15
Компонентно-орієнтована розробка - це шлях до розробки програмного забезпечення, де переваги повторного використання мають велике значення. Швидка адаптація до змін на ринку має вирішальне значення для електронного бізнесу. А компонентно-орієнтована розробка здатна забезпечити швидкий термін реалізації, гнучкість та масштабованість. З точки зору придатності до використання в контексті інженерії електронного бізнесу розглянуто п'ять популярних методів: CADA, Catalysis, Comet, Rational Unified Process і Select Perspective. Для кожного із зазначених методів досліджено поняття, процедури, методи та рівень інструментальної підтримки. Оцінка проведена на основі схеми для розробки електронного бізнесу та переліку об'єктивних критеріїв: передумови походження, використання методології, функціональна підтримка процесу, повторне використання, використання сучасних технік моделювання, інструментальна підтримка, платформа впровадження. Щодо процесу підтримки Select Perspective пропонує дуже строгий процес з чіткими результатами та діями. Catalysis обмежується прикладами того, як використовувати метод у деяких конкретних ситуаціях. CADA, COMET, і RUP - пропонують щось середнє між цими крайнощами. Відносно повторного використання Select Perspective є найпривабливішим методом з точки зору наявності компонентного менеджера, механізму зберігання та пошуку компонентів, а решта досліджуваних методик покладаються на досвід розробників у пошуку компонентів. CADA, Catalysis, Comet не забезпечують спеціальну підтримку інструментів, але це стосується стандартних UML-інструментів, лише Select Perspective та Rational Unified Process, що походять від промислових методів, забезпечують велику інструментальну підтримку. Усі методи залежать від платформи. Встановлено, що основні елементи компонентно-орієнтованої розробки, компоненти та повторне використання наразі ще не зрілі, а діапазон інструментів для компонентно-орієнтованої розробки недостатній. Всі розглянуті методи акцентують увагу на окремих аспектах компонентно-орієнтованої розробки, але поки що жоден з них не пропонує повного вирішення.
  Повний текст PDF - 651.534 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чередніченко О.
  • Гонтар Ю.
  • Іващенко О.
  • Вовк М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чередніченко О. Ю. Аналіз компонентно-орієнтованих методів розробки програмного забезпечення для електронного бізнесу / О. Ю. Чередніченко, Ю. М. Гонтар, О. В. Іващенко, М. А. Вовк // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 2. - С. 80-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_2_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чередніченко Ольга Юріївна (технічні науки)
  • Іващенко Ольга Віталіївна (педагогічні науки)
  • Іващенко Олександра Валеріївна (економічні науки)
  • Іващенко Ольга Василівна (філософські науки)
  • Іващенко Олена Вікторівна (педагогічні науки)
  • Іващенко Олексій Віталійович (національна безпека)
  • Вовк Марина Анатоліївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського