Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Гільчук А. В. 
Дослідження механізму намагнічування магнітної рідини за деформацією краплі у магнітному полі / А. В. Гільчук, М. О. Голяткіна, А. О. Кришталь // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 2. - С. 56-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_2_11
Важливою особливістю магнітних рідин (МР) є топологічна нестабільність їх об'ємів, що мають вільну поверхню в магнітних полях (МП) (явище втрати їх цілісності за певних умов). Таке розщеплення краплини становить науковий та практичний інтерес. Розуміння механізму цього явища дозволить усунути або контролювати ці ефекти, що важливо для багатьох чутливих пристроїв. Мета дослідження - вирішення проблеми опису розщеплення краплини магнітної рідини, що лежить на горизонтальній твердій частково змочуваній гумовій підкладці, в магнітній області постійного магніту та експериментальне визначення типу залежності зміни висоти магнітної рідини в магнітному полі. В Україні дослідження магнітних рідин проводяться в таких наукових організаціях, як Інститут ядерних досліджень, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та ін. Основною причиною розширення краплини в магнітному полі є переорієнтація магнітних доменів всередині нього. Намагніченість рідини починає зростати. Це створює тиск по осях в краплині, що змушує краплину розтягуватися і потім розщеплюватися. Експеримент проведено з трьома магнітними рідинами з різними компонентами. Одержані частки найімовірнішого розміру від 5,8 +- 1,0 нм до 8,7 +- 1,0 нм. Проведено експеримент для визначення залежності геометричних параметрів крапель магнітної рідини від магнітної поля. Виміряно величину поля і висоту краплини. Експеримент проведено до досягнення максимального значення поля установки. Одержана залежність може характеризувати гістерезисну криву намагнічування магнітної рідини. Апроксимація проведена на основі арктангенціальних функцій. Досліджено умови розриву краплин магнітної рідини на твердій гумовій частинці немагнітної підложки в магнітному полі. Розглянуто кілька магнітних рідин різного складу. Запропоновано оптимальну фізико-математичну модель процесу. Одержано експериментальні залежності розриву напівобмеженої краплини магнітних рідин у магнітному полі, що відповідають моделі.
  Повний текст PDF - 2.471 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гільчук А.
  • Голяткіна М.
  • Кришталь А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гільчук А. В. Дослідження механізму намагнічування магнітної рідини за деформацією краплі у магнітному полі / А. В. Гільчук, М. О. Голяткіна, А. О. Кришталь // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 2. - С. 56-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_2_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кришталь Аліна Олександрівна (педагогічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського