Наукова періодика України Вища освіта України


Бойчук М. 
Теоретичні засади дослідження демократії як форми народовладдя / М. Бойчук // Вища освіта України. - 2011. - № 1. - С. 86-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vou_2011_1_15
Досліджено тлумачення ідеї демократії в працях філософів і політологів, починаючи від першої половини І тис. до н.е. до сучасності. Розглянуто демократичні засади у Стародавній Греції та інтерпретації ідеї демократії Платоном та Аристотелем, концепції та практику демократичного правління у США. Відзначено, що демократія не знайшла рішучих прихильників ні серед філософів часів античності, ні в Новий час аж до Руссо. Висвітлено полеміку щодо визначення терміну "демократія" та критику класичних доктрин демократії. Підсумовано, що, незважаючи на спільне тлумачення демократії як форми народовладдя, протягом історії людства демократія залишається ідеалом, а реальна демократія ніде і ніколи не була владою народу, у кращому випадку - владою більшості, що спрямована меншістю. Стверджено, що останнім часом з'явилися реальні можливості народовладдя завдяки інформаційно-комунікативним технологіям, причому елементи "електронної демократії" вже сьогодні впроваджуються в окремих країнах.Исследовано толкование идеи демократии в трудах философов и политологов, начиная с первой половины I тыс. до н.э. до современности. Рассмотрены демократические основы в Древней Греции и интерпретация идеи демократии Платоном и Аристотелем, концепции и практика демократического правления в США. Отмечено, что демократия не нашла решительных сторонников ни среди философов античности, ни в Новое время вплоть до Руссо. Освещена полемика относительно определения термина "демократия" и критика классических доктрин демократии. Подытожено, что, несмотря на общее толкование демократии как формы народовластия, на протяжении истории человечества демократия остается идеалом, а реальная демократия нигде и никогда не была властью народа, в лучшем случае - властью большинства, осуществленной меньшинством. Утверждается, что в последнее время появились реальные возможности народовластия благодаря ИКТ, причем элементы "электронной демократии" уже сегодня внедряются в отдельных странах.In the article Democracy is regarded as a form of popular government taking into account its interpretation in the works of prominent philosophers and political scientists.
  Повний текст PDF - 965.812 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бойчук М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бойчук М. Теоретичні засади дослідження демократії як форми народовладдя / М. Бойчук // Вища освіта України. - 2011. - № 1. - С. 86-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vou_2011_1_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського