Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Остапенко О. 
Домашнє насильство та його адміністративно-деліктна характеристика / О. Остапенко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія : Юридичні науки. - 2019. - Вип. 22. - С. 154-162. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnulpurn_2019_22_23
Захист прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина, їх недоторканність закріплено в Конституції України. Дотримання та забезпечення недоторканності особи, захист її від фізичних, психологічних посягань, дотримання належних матеріальних умов передбачено Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", а також Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 173-2) та іншими нормативними актами. Це означає, що суспільний порядок як у різних соціальних групах населення, так і в сім'ї має правове забезпечення. Разом із тим, усі суспільства за сутністю передбачають сукупність індивідів, які колективно утверджують певні уявлення про поведінку особи залежно від суспільства, в якому вона проживає. Насильницька поведінка індивідів спостерігається у кожному суспільстві, жодне не вирішило проблему насильства, повністю ліквідувавши його. У сучасній Україні насильство, зокрема в домашніх умовах щодо членів сім'ї, не вдається стримати та підпорядкувати волі держави. Це пояснюється тим, що насильство має багато вимірів, проявляється у фізичних діях (погрози фізичної розправи), у психологічному тиску, переслідуванні особи (погрози, образи), у створенні матеріальних труднощів тощо. Пояснення функціонування суспільства, визначення рівня його розвитку повинно базуватися на результатах боротьби з цим асоціальним явищем, профілактиці насильства, здійсненні контролю з боку держави, громадських організацій за насильством у всіх його проявах. Неналежне здійснення боротьби з домашнім насильством, профілактики його спонукає до пошуку нових шляхів його локації та припинення. Успіх у боротьбі з домашнім насильством буде реальним за умови з'ясування впливу негативних умов і причин, які спричиняють вчинення насильницьких дій. Ці та інші питання стануть предметом з'ясування суспільної небезпеки та шкоди вчинення домашнього насильства.
  Повний текст PDF - 347.352 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Остапенко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Остапенко О. Домашнє насильство та його адміністративно-деліктна характеристика / О. Остапенко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія : Юридичні науки. - 2019. - Вип. 22. - С. 154-162. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnulpurn_2019_22_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Остапенко Олексій Іванович (1948–) (юридичні науки)
  • Остапенко Олександр Євгенович (юридичні науки)
  • Остапенко Олег Миколайович (юридичні науки)
  • Остапенко Олена Геннадіївна (юридичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського