Наукова періодика України Вісник Національної академії наук України


Ситник К. 
Перший президент Української академії наук : з нагоди 145-річчя від дня народження академіка В. І. Вернадського / К. Ситник // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 3. - С. 44-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2008_3_5
Зазначено, що ім'я Володимира Івановича Вернадського широковідоме не лише в науковому середовищі. Геніальний учений, мислитель, філософ, політик, громадський діяч, талановитий організатор науки, він устиг зробити надзвичайно багато як для сучасників, так і для нащадків. В. І. Вернадський заклав фундамент нових наук про Землю, як гідрогеологія, біогеохімія, космохімія, генетична мінералогія, радіогеологія. Він створив учення про біосферу, обгрунтувавши її перетворення на ноосферу, показавши місце і роль людини в складній системі "жива і нежива речовина в живій природі". Велич В. І. Вернадського, його геніальність полягають в умінні поєднати теоретичні знання з їх практичним застосуванням. Спираючись на досягнення науки, вчений заздалегідь указував на майбутні зміни в природному і людському середовищі, пов'язані зі стрімким розвитком цивілізації.
  Повний текст PDF - 164.074 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Ситник К.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Ситник К. Перший президент Української академії наук : з нагоди 145-річчя від дня народження академіка В. І. Вернадського / К. Ситник // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 3. - С. 44-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2008_3_5.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Ситник Катерина Сергіївна (біологічні науки)
 • Ситник Ксенія Олександрівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського