Наукова періодика України Відновлювана енергетика


Морозов Ю. П. 
Експериментальне дослідження добового акумулювання холоду шляхом використання води підземних горизонтів м. Києва / Ю. П. Морозов, Д. М. Чалаєв, В. Г. Олійніченко, В. В. Величко // Відновлювана енергетика. - 2019. - № 3. - С. 67-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vien_2019_3_11
Викладено результати експериментального дослідження ефективності використання добового акумулятора холодної води для забезпечення роботи серійного фанкойлу з метою забезпечення кондиціювання повітря в окремому приміщенні. Натурна експериментальна установка містить видобувну свердловину, поглинальну свердловину, баки-акумулятори, витратомір, термометр холодної води, термометр повітря в приміщенні, мережевий насос, термометр відпрацьованої води, приміщення для охолодження, фанкойл. Вода з температурою 12 <$E symbol Р>С з видобувної свердловини подається свердловинним насосом в групу накопичувальних баків, які є акумулятором холоду. Після накопичення води в баках вмикається мережевий насос, який подає воду з накопичувальних баків на фанкойли. Вода, яка пройшла через фанкойли та віддала холод в приміщення, надходить до поглинальної свердловини. Мета експерименту - дослідження системи акумулювання холодної води в якості добового акумулювання холоду та її подальшого використання для забезпечення комфортних умов в приміщенні за допомогою серійного фанкойлу. Основні характеристики проведення експерименту: дебіт води на виході з підйомної свердловини становить 0,9 кг/с, дебіт води, яка надходить на фанкойл - 0,1 кг/с, витрата повітря через фанкойл - 340 м<^>3/год, температура води, яка надходить до баку-акумулятору - 12 <$E symbol Р>С, температура води, що надходить до фанкойлу - 12,5 <$E symbol Р>С, площа охолодження приміщення - 20 м<^>2, початкова температура в приміщенні - 28 <$E symbol Р>С, кількість баків-акумуляторів - 7 шт., загальний об'єм баків-акумуляторів - 7 м<^>3. В результаті проведених експериментів досягнуто зниження температури в приміщенні до 23 <$E symbol Р>С за 3 години роботи фанкойла. Встановлено, в процесі охолодження приміщення холодопродуктивність фанкойла змінювалася від 3640 Вт в початковий період до 1820 Вт - в кінці. Температури холодоносія на виході з фанкойла при цьому становили, відповідно, 21,5 <$E symbol Р>С і 17,1 <$E symbol Р>С. Дослідження показали, що система акумулювання води підземних горизонтів з початковою температурою води 12 <$E symbol Р>С ефективно працює в режимі охолодження приміщення з застосуванням серійних фанкойлів. Акумулятори теплоти у вигляді баків-акумуляторів ефективно використовуються також в якості буферних ємностей для регулювання подачі води в фанкойли. В баках-акумуляторах при вистойці води більше 2-х діб спостерігається накопичення твердих осадів. Розбіжність розрахункових значень температури з експериментальними значеннями не перевищує 5 - 7 %. Система потребує подальшої модернізації для автоматичного заміру параметрів води і температури та вологості приміщення.
  Повний текст PDF - 967.925 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Морозов Ю.
  • Чалаєв Д.
  • Олійніченко В.
  • Величко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Морозов Ю. П. Експериментальне дослідження добового акумулювання холоду шляхом використання води підземних горизонтів м. Києва / Ю. П. Морозов, Д. М. Чалаєв, В. Г. Олійніченко, В. В. Величко // Відновлювана енергетика. - 2019. - № 3. - С. 67-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vien_2019_3_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Морозов Юрій Петрович (технічні науки)
  • Чалаєв Джамалутдін Муршидович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського