Наукова періодика України Наука та прогрес транспорту


Epoyan S. M. 
Corridor-type baffled mixing basin with cross porous barriers / S. M. Epoyan, V. A. Yarkin, G. I. Sukhorukov, S. P. Babenko // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2018. - № 1. - С. 24-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2018_1_5
Підвищено ефективність роботи перегородчастого змішувача коридорного типу за рахунок встановлення поперечних пористих перегородок у коридорах змішувача, виконаних із гравію (або з інших матеріалів) та епоксидної смоли марки ЕД-20 (ЕД-16) із затверджувачем поліетиленполіаміном (ПЕПА), дозволеними Міністерством охорони здоров'я України в системах господарсько-питного водопостачання. Перший етап експериментів проведений на моделі запропонованого змішувача у масштабі 1:4 для визначення місцевого опору пористої перегородки, яка виконана з гравію крупністю 10 - 15 мм (середній діаметр 12,5 мм) і товщиною 50 мм. Місцевий опір перегородки вимірювався за допомогою п'єзометрів, встановлених перед і після пористої перегородки; швидкість руху води в коридорі змішувача визначалася в залежності від витрати води, що надходила на змішувач по лічильнику води, та об'ємним методом. Дослідження показали, що при русі потоку води в коридорі змішувача зі швидкістю 0,1 м/с втрати напору в пористій перегородці склали 17 см (0,17 м), а при швидкості 0,2 м/с - 0,68 м. За отриманими експериментальними значеннями був визначений коефіцієнт опору (<$E xi>), який дорівнює 333,2 для дослідженої перегородки, що дає можливість визначити втрати напору в перегородці й при інших швидкостях руху води. При швидкості руху води в коридорах змішувача від 0,7 до 0,5 м/с втрати напору збільшуються майже в чотири рази. На основі проведених досліджень розроблена методика розрахунку перегородчастого змішувача коридорного типу з пористими полімербетонними перегородками. Розроблено та досліджено перегородчастий змішувач коридорного типу з пористими полімербетонними перегородками, які дозволяють підвищити й регулювати інтенсивність і час змішування реагентів із вихідною водою в самих перегородках, поліпшити розподіл потоку по перерізу коридорів змішувача. Розташування знімних пористих перегородок у коридорах перегородчастого змішувача дозволяє підвищити ефективність його роботи та поліпшити якість води, що очищується.
  Повний текст PDF - 895.077 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Epoyan S.
  • Yarkin V.
  • Sukhorukov G.
  • Babenko S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Epoyan S. M. Corridor-type baffled mixing basin with cross porous barriers / S. M. Epoyan, V. A. Yarkin, G. I. Sukhorukov, S. P. Babenko // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2018. - № 1. - С. 24-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2018_1_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бабенко Світлана Петрівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського