Наукова періодика України Наука та прогрес транспорту


Гладка К. І. 
Побудова проміжної опори моста як параметричного об’єкта за допомогою Autodesk Revit / К. І. Гладка, Н. П. Бочарова // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2017. - № 4. - С. 129-140. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2017_4_16
Вирішено наступні задачі: дослідити можливості Autodesk Revit по створенню параметричних об'єктів; створити інформаційну модель проміжної опори моста з можливістю зміни розмірів моделі без зміни геометрії об'єкта; відстежити складність та доцільність використання параметричних моделей при проектуванні елементів мостових переходів. Дослідження проводились за допомогою просторового моделювання в системі Autodesk Revit. Задавались співвідношення параметрів об'єкта, взаємозв'язки між окремими геометричними елементами та перевірялось, які зміни відбуваються з моделлю при зміні заданих параметрів. Створено модель опори двох типів: для залізничних мостів та для автодорожніх. Для обох типів моделі змінюються розміри та кількість складових елементів відповідно до введених параметрів. Проведена робота підтверджує можливість створення інформаційних параметричних моделей складної форми та доцільність їх використання при проектуванні мостів і не тільки. Створення інформаційних моделей - сучасна та актуальна тема. Але як в літературі, так і в Інтернет-ресурсах параметризація розглядається на прикладі примітивних об'єктів. Запропонована модель складається з кількох залежних геометричних тіл, отже, розкриває тему параметризації об'єктів більш повно та детально, порівняно з існуючими джерелами. Що стосується створення параметричних моделей елементів мостових переходів - то в літературі така інформація не зустрічається, тобто, запропонована вперше. Параметризація просторових моделей дає можливість значно прискорити та спростити процес проектування будь-яких об'єктів за рахунок використання типових параметричних моделей у багатьох проектах. Особливо це стосується проектування мостових переходів, адже стандартні елементи для них, такі як опора або прогонова будова, в програмних продуктах поки що не представлені. Проектування мостів, як плоского контуру, порівняно з використанням просторових інформаційних моделей, - довгий та неефективний процес, до того ж не дає можливості візуалізації, яка є необхідною складовою будь-якого проекту.
  Повний текст PDF - 1.646 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гладка К.
  • Бочарова Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гладка К. І. Побудова проміжної опори моста як параметричного об’єкта за допомогою Autodesk Revit / К. І. Гладка, Н. П. Бочарова // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2017. - № 4. - С. 129-140. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2017_4_16.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського