Наукова періодика України Наука та прогрес транспорту


Кравець С. В. 
Визначення еквівалентного та оптимального діаметрів конічно-циліндричного наконечника з виступами для проколювання ґрунту / С. В. Кравець, О. П. Посмітюха, В. М. Супонєв // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2017. - № 4. - С. 89-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2017_4_12
Будівництво нових залізничних колій, об'єктів інфраструктури, ремонт та заміна існуючих підземних комунікацій пов'язані з розробкою горизонтальних порожнин у грунті безтраншейним способом. Статичний прокол грунту робочим органом із конусним наконечником є найбільш поширеним методом у практиці формування піонерної свердловини при безтраншейному прокладанні розподільних комунікацій. Однак, у процесі виконання проектних розрахунків отримання пілотної свердловини та подальшого її розширення до необхідних розмірів гостро стоїть питання способів розрахунків робочих зусиль. Існуючі методики спираються на емпіричні залежності та експериментальні коефіцієнти, що зменшують точність підрахунків та збільшують вартість робіт. Пропонується визначення еквівалентного діаметра конічного наконечника, що зумовлений діаметром свердловини, та теоретичний спосіб розрахунку оптимальних параметрів грунтопроколюючої головки з використанням відомих параметрів: типу грунту та його вологості, що визначаються за Державними будівельними нормами (ДБН). Отримані теоретичні дослідження можуть бути використані з метою підвищення ефективності робочого обладнання для проколу грунту статичним методом при безтраншейному прокладанні підземних комунікацій. Встановлена залежність еквівалентного діаметра основи конуса від діаметра циліндричної частини наконечника проколюючої головки, яка дозволяє усунути з процесу статичного проколювання сили тертя на бічній циліндричній поверхні наконечника. Теоретичні розрахунки для визначення оптимальних діаметрів конічного наконечника з виступами для проколювання грунту дозволили встановити: якщо діаметр конуса більший максимально-граничного діаметра свердловини (грунтової порожнини), то лобовий опір конічно-циліндричного наконечника зростає інтенсивніше за опір циліндричної частини наконечника. При проведенні розрахунків із вибору розмірів робочих органів для проколювання грунту вихідними даними є тип грунту та його характеристики за ДБН, а також вологість грунту, визначена традиційними способами.
  Повний текст PDF - 942.254 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кравець С.
  • Посмітюха О.
  • Супонєв В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кравець С. В. Визначення еквівалентного та оптимального діаметрів конічно-циліндричного наконечника з виступами для проколювання ґрунту / С. В. Кравець, О. П. Посмітюха, В. М. Супонєв // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2017. - № 4. - С. 89-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2017_4_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кравець Святослав Володимирович (технічні науки)
  • Посмітюха Олександр Петрович (технічні науки)
  • Супонєв Володимир Миколайович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського