Наукова періодика України Наука та прогрес транспорту


Миронова Т. М. 
Вплив попередньої термічної обробки на пластичність білих чавунів / Т. М. Миронова // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2013. - № 6. - С. 88-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2013_6_10
Розроблено режими термічної обробки білого чавуну для зміни структури їх евтектичної складової, а саме: порушення монолітної будови цементитного каркасу ледебуритних колоній і суцільності евтектичної сітки, а також зміни її розташування на більш сприятливе, з точки зору пластичної деформації. Як матеріали використано доевтектичні білі чавуни з різним вмістом вуглецю (2,92 - 3,35 %), а також із додатковим легуванням ванадієм 3,81 %. Сплави піддавали попереднім відпалам та випробовували на гаряче кручення. У результаті досліджень показано, що роздробка карбідної сітки за допомогою пластичного деформування сприяє покращанню механічних властивостей білих чавунів, але має труднощі у застосуванні, що зумовлені їх низькою пластичністю. Вивчено вплив різних режимів попередніх відпалів, що включали ізотермічні витримки за різних температур, а також багаторазові витримки та термоциклювання на структуру та пластичність білих доевтектичних чавунів. Досліджено вплив ступеня евтектичності та попередньої термічної обробки на гарячу пластичність білих чавунів різних складів. Визначено, що термічна обробка, яка викликає фазову подвійну <$Ealpha~symbol О~gamma> перекристалізацію за температур 860 - 950 C і перлитизацію за 720 - 680 C, сприяє суттєвому підвищенню пластичності як у нелегованих, так і легованих ванадієм білих чавунах. Це відбувається за рахунок розподілення матричної карбідної фази в колоніях ледебуриту новими фазовими межами, особливо - карбідного перетворення у разі легування ванадієм. Використання попереднього відпалу з фазовою перекристалізацією надало змогу підвищити пластичність доевтектичних білих чавунів. Одержаний рівень пластичності чавуну відповідає пластичності сталей карбідного класу, що забезпечує успішну деформацію куванням та вальцюванням.
  Повний текст PDF - 2.751 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Миронова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Миронова Т. М. Вплив попередньої термічної обробки на пластичність білих чавунів / Т. М. Миронова // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2013. - № 6. - С. 88-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2013_6_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Миронова Тетяна Михайлівна (1955–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського