Наукова періодика України Вісник аграрної науки


Полупан М. І. 
Природний механізм захисту схилових ґрунтів від ерозії / М. І. Полупан, П. О. Волков // Вісник аграрної науки. - 2010. - № 5. - С. 58-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vaan_2010_5_12
Вперше обгрунтовано природний механізм захисту схилових грунтів від водної ерозії через наявність на них системи мікрорельєфних утворень - папіляр стоку (ПС) як форми вираження поверхневого та функціонального апарату його формування та скидання. Показано притаманність ПС усім схиловим ландшафтам, природне їх походження та дискретність кожного в системі даних морфоскульптур. Доведено приуроченість водної ерозії до днищ мережі ПС як постійних маршрутів водних потоків, визначено залежність її напруженості від типу сніготанення й антропогенного втручання. Визначено неможливість зупинити будь-якими засобами розвиток лінійних форм ерозії за наявності рубежів акумуляції поверхневого стоку в ПС. Обгрунтовано можливість забезпечення ерозійно безпечної організації землевпорядкування на основі врахування на схилах системи ПС, апарата захисту силових земель від водної ерозії, а також шляхом гармонізації з нею лінійних рубежів інфраструктури з метою збереження її природного функціонування щодо розосередженого формування та скидання поверхневого стоку.
  Повний текст PDF - 616.082 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Полупан М.
  • Волков П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Полупан М. І. Природний механізм захисту схилових ґрунтів від ерозії / М. І. Полупан, П. О. Волков // Вісник аграрної науки. - 2010. - № 5. - С. 58-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vaan_2010_5_12.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського