Наукова періодика України Український журнал дитячої ендокринології


Спринчук Н. А. 
Оптимізація лікування дітей пубертатного періоду із синдромом біологічно неактивного гормона росту / Н. А. Спринчук // Український журнал дитячої ендокринології. - 2019. - № 1. - С. 54-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujde_2019_1_11
Мета роботи - вивчити вплив застосування аналогів гонадотропін-рилізинг гормона (аГРГ) в комбінації з рекомбінантним гормоном росту (рГР) на кінцевий зріст дітей із синдромом біологічно неактивного гормона росту (СБНГР) під час статевого дозрівання. У дослідженні взяли участь 46 дітей із СБНГР та початком статевого розвитку віком від 10 до 12 років, яких було розподілено на дві групи. 1-шу групу склав 21 хворий, який одержував рГР у комбінації з аГРГ. Групу порівняння (2-га) склали 25 дітей, які приймали тільки препарати рГР. Критерієм для призначення терапії аГРГ був підтверджений швидкий статевий розвиток з незадовільним прогнозом росту. Для гальмування статевого розвитку використовували аналог люліберину - трипторелін. На початку лікування стандартне відхилення SD у пацієнтів 1-ї групи склало (-<$E2,6~symbol С~0,6>) SD, а в 2-й групі - (-<$E2,4~symbol С~0,7)> SD. На тлі лікування в 1-й групі показники SD значно відрізнялися від початкових зі ступенем достовірності відповідно у хлопців та дівчат (p << 0,01 та p << 0,05), на відміну від показників SD у 2-й групі, які не мали доствірних відмінностей з відповідними значеннями до лікування. Різниця між кінцевим зростом (КЗ) та прогнозованим (ПЗ) серед пацієнтів 1-ї групи у хлопців склала (<$E15,02~symbol С~0,9>) см, у дівчат - (<$E14,55~symbol С~1,1>) см, що достовірно більше, ніж у пацієнтів 2-ї групи (p << 0,01), де відповідна різниця становила у хлопців (<$E10,32~symbol С~0,9>) см, а у дівчат - (<$E8,2~symbol С~1,2>) см. Пацієнти, які одержували рГР у комбінації з аГРГ, мали достовірно кращий КЗ у порівнянні з ПЗ, на відміну від дітей, що приймали тільки рГР. Висновки: застосування аГРГ у комбінації рГР є ефективним і безпечним методом лікування хворих на СБНГР з раннім початком статевого дозрівання, який достовірно покращує КЗ пацієнтів незалежно від статі, у порівнянні з монотерапією рГР. Після відміни аГРГ відбувається повне відновлення статевої функції.
  Повний текст PDF - 1.658 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Спринчук Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Спринчук Н. А. Оптимізація лікування дітей пубертатного періоду із синдромом біологічно неактивного гормона росту / Н. А. Спринчук // Український журнал дитячої ендокринології. - 2019. - № 1. - С. 54-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujde_2019_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Спринчук Наталя Андріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського