Наукова періодика України Український журнал дитячої ендокринології


Турчина С. І. 
Особливості фізичного розвитку дітей шкільного віку, які постраждали від збройного конфлікту на сході України / С. І. Турчина, Т. П. Костенко // Український журнал дитячої ендокринології. - 2018. - № 3-4. - С. 20-24.
Мета роботи - визначити особливості порушень фізичного розвитку (ФР) дітей шкільного віку, які постраждали від збройного конфлікту на сході України. Оцінено характер ФР у дітей та підлітків віком 6 - 18 років (179 дівчат і 128 хлопців), які постраждали від збройного конфлікту на сході України і звернулися по медичну допомогу в ДУ "ІОЗДП НАМНУ" протягом 2015 - 2018 рр. З урахуванням віку та рівня статевого розвитку на початок антитерористичної операції (АТО) сформовано групи: дитинство (6 - 8 років); препубертат (9 - 10 років); ранній пубертат (11 - 13 років); власне пубертат (14 -16 років); пізній пубертат (17 - 18 років). Математичну обробку одержаних результатів проведено за допомогою пакетів програм SPSS Statistics 17,0, Excel. Встановлено залежність між характером ФР, статтю і віком на момент початку збройного конфлікту (квітень 2014 р.). У віддаленому катамнезі дисгармонійний ФР найчастіше визначали у дітей, вік яких в 2014 р. склав менше 7 років (66,7 %), за ознаками низького зросту у хлопчиків і надмірної ваги у дівчаток. У хлопчиків, яким у 2014 р. було 9 - 10 років, навпаки, удвічі частіше, ніж у дівчаток-однолітків визначали надмірну масу тіла (42,9 % і 27,6 % відповідно. Саме в цій віковій групі в динаміці спостереження діагностовано ускладнений перебіг ожиріння. Встановлено, що найчастішою формою порушення ФР у підлітків обох статей була надмірна вага. Дефіцит маси тіла виявляли значно рідше, переважно у хлопців, яким у 2014 р. було 11 - 13 років (14,6 %). Висновки: групою ризику щодо формування порушень ФР є школярі, які зазнали негативного впливу збройного конфлікту у молодшому віці і на початку пубертату, в структурі патології яких переважала надмірна маса тіла.
35
    Зміст випуску     Цитування публікації

Повний текст публікації буде доступним після 01.07.2019 р., через 35 днів


Цитованість авторів публікації:
 • Турчина С.
 • Костенко Т.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Турчина С. І. Особливості фізичного розвитку дітей шкільного віку, які постраждали від збройного конфлікту на сході України / С. І. Турчина, Т. П. Костенко // Український журнал дитячої ендокринології. - 2018. - № 3-4. - С. 20-24..

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Турчина Світлана Ігорівна (медичні науки)
 • Костенко Тетяна Павлівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського