Наукова періодика України Український журнал дитячої ендокринології


Самсон О. Я. 
Шляхи досягнення компенсації цукрового діабету в дітей та підлітків / О. Я. Самсон, О. А. Вишневська, Н. А. Спринчук, Н. М. Музь, О. В. Большова // Український журнал дитячої ендокринології. - 2018. - № 1. - С. 45-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujde_2018_1_9
Мета роботи - оцінити клінічне значення гнучкого режиму титрації дози інсуліну, постійного моніторингу глікемії, одночасного визначення показників глікозильованого гемоглобіну (HbA1c) та 1,5-ангідроглюцитолу (1,5-АГ) для підвищення якості глікемічного контролю цукрового діабету (ЦД) в дітей і підлітків. У дослідженні взяли участь 20 пацієнтів із ЦД 1 типу віком від 10 до 17 років із тривалістю ЦД від 5 міс (1-ша група). У контрольну групу ввійшли 14 хворих на ЦД 1 типу відповідного віку (2-га група). Усі хворі використовували базисно-болюсну схему інсулінотерапії. Рівень глікемії хворі контролювали за допомогою глюкометрів до 10 разів на добу за домашніх умов або вдавалися до постійного моніторингу глікемії. Гнучкий режим титрації інсуліну передбачав розрахунок вуглеводних коефіцієнтів і факторів чутливості до інсуліну. Протягом дослідження в усіх пацієнтів визначали рівень HbA1c і 1,5-АГ. Для оцінки варіабельності змін глікемії використовували показник 1,5-АГ. Вміст 1,5-АГ коливався від 1,0 до 9,2 мкг/мл. Одержані показники 1,5-АГ засвідчили, що всі хворі мали виражені коливання глікемії. Між вмістом 1,5-АГ і HbA1c встановлено зворотний зв'язок. Через 3 міс після переведення на гнучкий режим титрації та постійний моніторинг глікемії у 10 хворих 1-ї групи рівень HbA1c зменшився на 0,2 - 1,9 %, в одного залишився сталим, у двох - збільшився на 0,1 - 0,4 %; середнє значення - (6,89 +- 0,14) %, p << 0,001 відносно початкового рівня, p << 0,01 відносно змін у 2-й групі. Середній рівень HbA1c у хворих 2-ї групи - (7,68 +- 0,17) %. Через 9 міс у хворих 1-ї групи HbA1c становив (7,22 +- 0,12) %, p << 0,01 відносно початкового рівня та відносно змін у хворих 2-ї групи - (7,81 +- 0,14) %. Вміст 1,5-АГ у хворих 1-ї групи збільшився - до (6,31 +- 0,64) мкг/мл, p << 0,05 відносно початкового рівня. Висновки: визначення рівня 1,5-АГ надало змогу виявити значні коливання глікемії протягом стислого часу (2 тиж). Аналіз вмісту 1,5-АГ одночасно із HbA1c суттєво доповнить інформацію про перебіг ЦД у конкретного пацієнта. Гнучкий режим титрації дози інсуліну та постійний моніторинг глікемії - важливі складові на шляху до досягнення оптимального глікемічного контролю у пацієнтів із ЦД.
  Повний текст PDF - 1.477 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Самсон О.
  • Вишневська О.
  • Спринчук Н.
  • Музь Н.
  • Большова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Самсон О. Я. Шляхи досягнення компенсації цукрового діабету в дітей та підлітків / О. Я. Самсон, О. А. Вишневська, Н. А. Спринчук, Н. М. Музь, О. В. Большова // Український журнал дитячої ендокринології. - 2018. - № 1. - С. 45-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujde_2018_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Самсон Оксана Ярославівна (медичні науки)
  • Вишневська Ольга Анатоліївна (медичні науки)
  • Спринчук Наталя Андріївна (медичні науки)
  • Музь Наталія Миколаївна (медичні науки)
  • Большова Олена Василівна (1956–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського