Наукова періодика України Український біофармацевтичний журнал


Орленко Д. С. 
Дослідження антимікробної активності комбінованого гелю для лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини рота / Д. С. Орленко, В. К. Яковенко, О. Ю. Гранкіна // Український біофармацевтичний журнал. - 2019. - № 4. - С. 76-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ubfj_2019_4_15
Лікування запальних захворювань пародонту є однією з найбільш актуальних проблем стоматології. Відповідно до сучасної точки зору запальні захворювання пародонту відносяться до інфекційних хронічних запальних захворювань, тому нормалізація мікрофлори порожнини рота є безперервною умовою їх раціональної терапії. При хронічному гінгівіті та пародонті кількість штамів анаеробних бактерій збільшується до 70 - 80 %, тоді як у нормі їх кількість не перевищує 20 - 30 %. Цим і пояснюється доцільність місцевого застосування анаеробних препаратів при лікуванні запальних захворювань пародонту. Мета роботи - обгрунтування та дослідження з вивчення антимікробної активності комбінованого гелю, призначеного для лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини рота. Застосовувався біологічний фармакопейний метод дослідження (дослідження ефективності антимікробних консервантів). За результатами проведених досліджень з вивчення антимікробної дії у висіваннях з випробовуваних зразків гелю с. 10219 (метронідазолу бензоату - 1,60 г; мірамістину - 0,50 г; гіалуронової кислоти - 0,20 г) та 40219 (метронідазолу бензоату - 1,60 г; мірамістину - 0,50 г) через зазначені інтервали часу життєздатні аеробні мікроорганізми S. аureus, P. аeruginosa і дріжджові та плісеневі гриби C. аlbicans, A. brasiliensis не виявлені, а логарифм зменшення їх числа склав більше 5. Разом з тим у досліджуваній серії 20219 (метронідазолу бензоату - 1,00 г; мірамістину - 0,50 г) на 14 та 28 добу після висівання з випробовуваних зразків на відповідні поживні середовища, а у серії 30219 (метронідазолу бензоату - 1,20 г; мірамістину - 0,20 г) на 14 добу, спостерігалось значне збільшення колоній усіх мікроорганізмів у порівнянні з їх кількістю у попередній контрольній точці. Логарифм зменшення числа життєздатних аеробних мікроорганізмів і дріжджових та плісеневих грибів був відсутній. Отже, в результаті проведених досліджень було встановлено, що серії 10219 та 40219 розробленого гелю витримують випробування ефективності антимікробної дії відповідно до вимог ДФУ*, розділу 5.1.3, які пред'являються до оромукозних лікарських засобів. Тому для подальших досліджень нами будуть використовуватись зазначені модельні зразки. Висновки: теоретично обгрунтовано та експериментально при розробці комбінованого гелю доведено концентрацію активних фармацевтичних інгредієнтів з огляду на його антимікробну дію.
  Повний текст PDF - 365.825 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Орленко Д.
  • Яковенко В.
  • Гранкіна О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Орленко Д. С. Дослідження антимікробної активності комбінованого гелю для лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини рота / Д. С. Орленко, В. К. Яковенко, О. Ю. Гранкіна // Український біофармацевтичний журнал. - 2019. - № 4. - С. 76-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ubfj_2019_4_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Яковенко Володимир Костянтинович (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського