Москаленко А. М. 
Дослідження мінерального складу сировини безсмертника приквіткового (Helichrysum bracteatum) / А. М. Москаленко, Н. В. Попова // Український біофармацевтичний журнал. - 2018. - № 1. - С. 72-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ubfj_2018_1_14
З урахуванням зростаючої потреби в лікарській рослинній сировині важливим напрямком є збільшення сировинної бази лікарських рослин для фармацевтичної промисловості. Також актуальним є питання заміщення імпортованої лікарської рослинної сировини на вітчизняну. Це дозволяє, з одного боку, розширити асортимент продукції з метою максимального задоволення потреб населення України у високоефективних лікарських препаратах на основі лікарських рослин, а з іншого боку, вітчизняна лікарська рослинна сировина дешевша, ніж імпортована, що дозволяє успішно конкурувати в ціні на готову продукцію. Наукові дослідження в цій області проводяться за двома напрямками: вивчення лікарських рослин, які вже використовуються для виготовлення лікарських препаратів, з метою пошуку нових напрямків застосування цих рослин та тих, які не застосовуються в медицині, але мають велику сировинну базу і потенційно можуть становити інтерес для наукового вивчення. Мета дослідження - вивчення мінерального складу сировини безсмертника приквіткового (Helichrysum bracteatum) за допомогою атомно-емісійного спектрографічного методу. Для дослідження використовували подрібнену сировину безсмертника приквіткового. Проводили аналіз окремо для квіток, трави та коренів рослини. Для вивчення якісного складу та вмісту мінералів використовувався один із сучасних та чутливих методів аналізу атомно-емісійний спектрографічний метод, заснований на випарюванні золи рослин у дуговому розряді, фотографічній реєстрації розкладеного в спектр випромінювання і вимірі інтенсивності спектральних ліній окремих елементів. Визначено наявність п'ятнадцяти мінеральних речовин та встановлено їх вміст. Ці експериментальні дані свідчать про різноманітний елементний склад у досліджуваній сировині і про цінність цієї сировини з точки зору кількісних показників. Результати дослідження вмісту мікроелементів свідчать про те, що корені безсмертника приквіткового містять більше мінеральних речовин, ніж трава, а квітки - найменше. Загальна сума всіх елементів досліджуваної сировини (мг/100 г): трава - 4653,25; квітки - 2647,89; корені - 6835,25. Висновки: вперше проведено аналіз мінерального складу квіток, трави і коренів безсмертника приквіткового. Безумовно, такий багатий елементний склад буде обумовлювати високу біологічну активність, і ця рослина може розглядатися як перспективна для повного фітохімічного вивчення з метою ідентифікації біологічно активних речовин та визначення видів їх дій, а також створення на основі безсмертника приквіткового лікарських засобів.
  Повний текст PDF - 436.731 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Москаленко А.
  • Попова Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Москаленко А. М. Дослідження мінерального складу сировини безсмертника приквіткового (Helichrysum bracteatum) / А. М. Москаленко, Н. В. Попова // Український біофармацевтичний журнал. - 2018. - № 1. - С. 72-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ubfj_2018_1_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Москаленко Алла Миколаївна (медичні науки)
  • Попова Наталія Вячеславівна (1958–) (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського