Наукова періодика України Український антарктичний журнал


Soloviev V. D. 
New Geophysical Data About the Pacific Margin (West Antarctica) Magnetic Anomaly Sources and Origin / V. D. Soloviev, V. G. Bakhmutov, I. N. Korchagin, T. P. Yegorova // Український антарктичний журнал. - 2018. - № 1. - С. 20-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazh_2018_1_4
Під час проведення сезонних робіт в українських антарктичних експедиціях (1997 - 2012 рр.) було виконано значний обсяг геолого-геофізичних досліджень з метою одержання нових даних про розподіл глибинних неоднорідностей в структурах регіону, що надало змогу побудувати комплексні геофізичні моделі та доповнити наявні уявлення про етапи формування та еволюції тектонічних структур Західної Антарктики поблизу Антарктичного півострова (АП). Нові геофізичні моделі земної кори було використано для вивчення можливої природи магнітної аномалії Тихоокеанського узбережжя (PMA) поблизу Антарктичного півострова. Результати магнітних, сейсмічних і геоелектричних досліджень в районі Антарктичного півострова показали, що активні тектонічні процеси в мезо-кайнозої призвели до формування магнітних джерел РМА уздовж краю АП. Просторову неоднорідність різних сегментів РМА можна пояснити різною глибиною, потужністю і магнітною сприйнятливістю окремих магнітоактивних тіл-джерел аномалій. Магнітоактивні джерела РМА в земній корі можуть бути обмеженими по глибині (до 8 - 10 км) і складатися з серії неоднорідно намагнічених тіл різного віку і складу. На форму аномалій РМА суттєво впливають і численні локальні інтрузії, розташовані у верхній частині земної кори. В окремих сегментах РМА вони утворюють додатковий горизонт намагнічених тіл, пов'язаних з процесами молодого вулканізму в структурах континентальної окраїни. Висновки: проаналізовано матеріали геофізичних зйомок і геолого-геофізичні моделі земної кори і верхньої мантії, які надали змогу виявити особливості будови, еволюції та геодинамічних процесів розвитку структур регіону, а також одержати нові дані про можливу природу РМА. Прийнята назва протяжної магнітної аномалії (PMA) може формально об'єднувати аномалії різного віку і походження. Окремі сегменти РМА пов'язані з процесами тектонічних перетворень на палео-границях Антарктичної плити і плити Скоша, а також з особливостями формування структур в зонах палеорифтів. Одержані геофізичні результати для різних PMA-сегментів можуть бути використані для узагальнення сучасних уявлень про джерела і походження цієї позитивної магнітної аномалії.
  Повний текст PDF - 1.225 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Soloviev V.
  • Bakhmutov V.
  • Korchagin I.
  • Yegorova T.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Soloviev V. D. New Geophysical Data About the Pacific Margin (West Antarctica) Magnetic Anomaly Sources and Origin / V. D. Soloviev, V. G. Bakhmutov, I. N. Korchagin, T. P. Yegorova // Український антарктичний журнал. - 2018. - № 1. - С. 20-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazh_2018_1_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бахмутов Володимир Георгійович (1956–) (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського