Наукова періодика України Технічні науки та технології


Воробйова В. 
Вивчення компонентного складу та протикорозійної ефективності продуктів переробки абрикоса (Prunus Armeniaca L.) / В. Воробйова, А. Шакун, І. Трус, О. Cердюк, В. Ткачук, О. Чигиринець // Технічні науки та технології. - 2018. - № 3. - С. 240-250. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2018_3_31
Проблема погіршення екологічної ситуації стає все більш актуальною. Тому пріоритетним напрямком є використання екологічно чистих продуктів. На сьогодні недостатньо наукової інформації про компонентний склад різних рослин, тому необхідно знайти нові джерела для виділення природних активних сполук та одержання різних продуктів. Розглянуто останні публікації у відкритому доступі, включаючи літературу про поліфенольний склад абрикосових побічних продуктів, одержаних шляхом екстракції водою. Зазначено, що інформація про компонентний склад спиртового екстракту абрикосових вичавків є дуже обмеженою, наявне недостатне вивчення комплексної характеристики компонентних профілів екстракту абрикосових вичавків (Prunus armeniaca L.) залежно від використовуваних систем розчинників. Інгібуюча ефективність рослинного екстракту не досліджена. Вивчено комплексну характеристику компонентних профілів екстракту абрикосових вичавків (Prunus armeniaca L.) залежно від використовуваних систем розчинників. Одержано екстракти пропан-2-оломта сумішшю силікону і пропан-2-ол абрикосових вичавків характеризуються за допомогою методів ІЧ, УФ-спектроскопії та газовою хромато-мас-спектрометрії (GC/MS). Показано, що значно різні класи сполук та їх кількість були екстраговані різними системами розчинників. Різні розчинники мають бути використані для вивчення характеристик різних композицій активних сполук у різних хімічних технологіях. Найбільш ефективним розчинником для сумарних екстракційних сполук з абрикосових вичавків була суміш пропан-2-ол та D5. Підтверджено наявність альдегідів і терпових спиртів у екстрактах абрикосових вичавків. Екстракт вичавків абрикоса досліджено як новий екологічно безпечний леткий інгібітор атмосферної корозії сталі. Протикорозійні властивості оцінено за допомогою масометричного методу. Висновок: відходи абрикоса (Prunus armeniaca L.) є перспективними для його подальшого вивчення та використання сировини як джерела біологічних активних речовин у розробці нових функціональних продуктів. Це попереднє дослідження надає уявлення про ізоляцію основних активних компонентів, присутніх у вичавках абрикоса, а також сприяє розробці біологічно активних сполук із сировини.
  Повний текст PDF - 805.095 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Воробйова В.
  • Шакун А.
  • Трус І.
  • Cердюк О.
  • Ткачук В.
  • Чигиринець О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Воробйова В. Вивчення компонентного складу та протикорозійної ефективності продуктів переробки абрикоса (Prunus Armeniaca L.) / В. Воробйова, А. Шакун, І. Трус, О. Cердюк, В. Ткачук, О. Чигиринець // Технічні науки та технології. - 2018. - № 3. - С. 240-250. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2018_3_31.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Воробйова Вікторія Іванівна (технічні науки)
  • Ткачук Василь Іванович (технічні науки)
  • Ткачук Валентина Віталіївна (технічні науки)
  • Ткачук Віталій Павлович (технічні науки)
  • Ткачук Василь Сергійович (1963–) (технічні науки)
  • Ткачук Віталій Вікторович (технічні науки)
  • Ткачук Василь Іванович (хімічні науки)
  • Чигиринець Олена Едуардівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського