Наукова періодика України Технічні науки та технології


Кальченко В. 
Теоретичне та експериментальне дослідження процесів зняття припуску, зносу кругів, точності формоутворення та теплонапруженості під час шліфування торців деталей / В. Кальченко, В. Венжега, О. Слєднікова, Д. Кальченко // Технічні науки та технології. - 2016. - № 4. - С. 25-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2016_4_5
Теоретичне та експериментальне дослідження процесів зняття припуску, зносу кругів, точності формоутворення та теплонапруженості під час шліфування торців деталей забезпечить підвищення ефективності обробки. При теоретичних розрахунках відомих формул потрібно враховувати зміну температури деталі, знос шліфувальних кругів та податливість системи за координатою обробки. Для забезпечення високої продуктивності шліфування проведено планування повних факторних експериментів при обробці торців деталей на двосторонньому торцешліфувальному та заточному верстатах за трьома факторами, перевірена значущість коефіцієнтів регресії. Практичне застосування нових високопродуктивних способів шліфування циліндричних та ступінчастих валів потребує їх теоретичного та експериментального дослідження за основними показниками обробки: продуктивності шліфування, інтенсивності зносу інструменту та теплонапруженості. При теоретичних розрахунках врахування теплонапруженості процесу здійснюється через коефіцієнт, який враховує зміну фізико-механічних властивостей оброблюваного матеріалу з підвищенням його температури нагрівання. З метою забезпечення максимальної продуктивності шліфування проведено планування повного факторного експерименту з трьома факторами (повздовжня подача на оберт та швидкість деталі, а також кут орієнтації інструменту) та перевірена значущість коефіцієнтів регресії.Проведено дослідження сумарної потужності за координатою обробки <$E theta sub b>, яка становить суму потужностей одночасно оброблюваних деталей. Всі дослідження проводилися при постійній кутовій швидкості барабана <$E omega~=~4,61 symbol Р>/с і куті, який відповідає зоні обробки <$E theta sub b2~=~65 symbol Р>, час обробки становить 14 с, якщо змінюється кутова швидкість барабана, кут <$E theta sub b2> залишається постійним, то змінюватися буде час обробки. Доведено що при двосторонньому шліфуванні торців одночасно відбувається два процеси з різними за координатою <$E theta sub b> обробки на кожному торці силами різання, припусками, що знімаються, зносами кругів, температурами нагрівання торців, податливостями технологічних систем від кругів до торців, миттєвими продуктивностями, потужностями шліфування, що суттєво впливає на сумарну продуктивність на кожному торці й на загальну продуктивність і точність обробки двох торців. Вперше розроблена загальна методика теоретичного та експериментального досліджень продуктивності, потужності питомої та загальної, сил різання питомих та загальних на лівому та правому торцях деталі.
  Повний текст PDF - 3.118 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кальченко В.
  • Венжега В.
  • Слєднікова О.
  • Кальченко Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кальченко В. Теоретичне та експериментальне дослідження процесів зняття припуску, зносу кругів, точності формоутворення та теплонапруженості під час шліфування торців деталей / В. Кальченко, В. Венжега, О. Слєднікова, Д. Кальченко // Технічні науки та технології. - 2016. - № 4. - С. 25-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2016_4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кальченко Володимир Віталійович (технічні науки)
  • Кальченко Віталій Іванович (1934–) (технічні науки)
  • Венжега Володимир Іванович (технічні науки)
  • Слєднікова Олена Сергіївна (технічні науки)
  • Кальченко Дмитро Сергійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського