Наукова періодика України Системи управління, навігації та зв'язку


Глива В. А. 
Дослідження рівнів фізичних факторів у приміщеннях диспетчерських служб аеропортів цивільної авіації / В. А. Глива, К. Д. Ніколаєв, О. М. Тихенко, О. П. Тимошенко // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 1. - С. 32-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2019_1_7
Предметом представленої роботи є процеси формування комплексу фізичних факторів у приміщеннях диспетчерських служб аеродромів цивільної авіації. Мета дослідження - натурні вимірювання кількісних значень найбільш критичних фізичних факторів та надання науково обгрунтованих рекомендацій з їх нормалізації та підтримання на нормативному рівні. Для досягнення поставленої мети визначені наступні задачі: вимірювання напруженостей магнітного та електричного полів промислової частоти, індукції стаціонарного магнітного поля, густини потоків енергії електричних полів, радіочастот, напруженостей електростатичних полів та концентрації аероіонів обох знаків у повітрі робочої зони. На основі одержаних даних розроблені рекомендації з управління та підтримки стандартного рівня виміряних фізичних факторів. Методами досліджень є інструментальні вимірювання рівнів фізичних факторів, розрахунковий та графоаналітичний методи. У результаті вимірювань рівнів фізичних факторів у диспетчерських вежах аеропортів встановлено наступне. Напруженості магнітного та електричного полів промислової частоти, густини потоків енергії електромагнітних випромінювань радіочастот, стаціонарних магнітних полів перебувають на нормативному рівні та не потребують коригування. Повітря робочої зони є повністю деіонізованим. Це обумовлене наявністю не нормативних рівнів електризації полімерних поверхонь. Цей висновок зроблено на основі виконаного моделювання відповідних процесів та підтверджено експериментально. Для нормалізації аероіонного складу повітря рекомендовано використовувати спеціально розроблений ультразвуковий іонізатор повітря. Його перевагою є відсутність генерації озону та оксидів азоту у процесах коронних розрядів. Досліджено ефективність розробленого іонізатора повітря. Показано, що зона впливу іонізатора задовільна, при цьому відбувається підвищення відносної вологості. Це сприяє зниженню електризації поверхонь. Зроблено висновки про фактичний стан рівнів фізичних факторів. У приміщеннях диспетчерських служб аеропортів доведено необхідність нормалізації аероіонного складу повітря і надано спосіб її реалізації.
  Повний текст PDF - 451.994 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Глива В.
  • Ніколаєв К.
  • Тихенко О.
  • Тимошенко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Глива В. А. Дослідження рівнів фізичних факторів у приміщеннях диспетчерських служб аеропортів цивільної авіації / В. А. Глива, К. Д. Ніколаєв, О. М. Тихенко, О. П. Тимошенко // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 1. - С. 32-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2019_1_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Глива Валентин Анатолійович (технічні науки)
  • Ніколаєв Кирило Дмитрович (біологічні науки)
  • Тихенко Оксана Миколаївна (технічні науки)
  • Тимошенко Олена Петрівна (сільськогосподарські науки)
  • Тимошенко Оксана Павлівна (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського