Наукова періодика України Системи управління, навігації та зв'язку


Коржов А. М. 
Особливості багаточастотних сигналів та їх використання в РЛС виявлення маловисотних цілей над морем / А. М. Коржов, А. М. Артеменко, О. В. Костянець, О. В. Струцінський // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2018. - Вип. 3. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2018_3_11
Вивчено багаточастотні (БЧ) радіолокаційні станції (РЛС) виявлення маловисотних цілей над морем в умовах перешкод. Мета роботи - підвищення ефективності БЧ систем виявлення цілей в умовах перешкод. Завдання: аналіз БЧ сигналів при послідовному формуванні їх складових з використанням аналітичних виразів для довільного БЧ сигналу; математичне моделювання двовимірних кореляційних функцій для різних фазочастотних кодів МЧ сигналу; розробити рекомендації по застосуванню в РЛС виявлення маловисотних цілей. Використовуваними методами є: методи статистичної радіотехніки, теорії вірогідності і математичної статистики. Одержані частотно-часова діаграма, амплітудно-частотний спектр (АЧС), двомірна кореляційна функція невизначеності, а також нормовані автокореляційна (АКФ) і частотнокореляційна (ЧКФ) функції для різних фазочастотних кодів БЧ сигналу. Проаналізовано смугу когерентності, тривалість головної пелюстки і рівень бічних пелюсток АКФ імпульсного БЧ сигналу із складовими без внутрішньої модуляції та імпульсного БЧ сигналу з лінійночастотномодульованими складовими з різними кодами по частоті і фазі, а також різною шириною спектру дискрет і різним їх рознесенням по частоті. Висновки: проведений порівняльний аналіз основних видів послідовних БЧ сигналів дозволяє сформулювати рекомендації відносно їх застосування в РЛС виявлення маловисотних цілей в різних умовах перешкодової обстановки. А саме, послідовні БЧ з суцільним АЧС доцільніше використовувати для підвищення характеристик виявлення маловисотних цілей в радіолокаційному каналі (РЛК) над морем у флуктуаційних перешкодах, а сигнали огинаюча та АЧС яких не суцільні доцільніше використовувати в умовах навмисних нестаціонарних в часі і нерівномірних по частоті перешкодах. Послідовні БЧ сигнали з прямокутною огинаючою та АЧС, що складається з АЧС частотних складових, які перетинаються, доцільніше використовувати для підвищення характеристик виявлення маловисотних цілей над морем в РЛК з модулюючими перешкодами.
  Повний текст PDF - 402.735 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Коржов А.
  • Артеменко А.
  • Костянець О.
  • Струцінський О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Коржов А. М. Особливості багаточастотних сигналів та їх використання в РЛС виявлення маловисотних цілей над морем / А. М. Коржов, А. М. Артеменко, О. В. Костянець, О. В. Струцінський // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2018. - Вип. 3. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2018_3_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Артеменко Артем Миколайович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського