Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Герелюк В. І. 
Клінічна ефективність застосування цементу на основі мінерального триоксиодного агрегату за умов діагностованих перфоративних уражень кореня зуба / В. І. Герелюк, Т. І. Матвійків, Н. М. Павелко, І. Й. Павелко // Сучасна стоматологія. - 2019. - № 2. - С. 24-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2019_2_6
При неадекватному лікуванні каріозного процесу виникають вагомі ускладнення (пульпіт, апікальний періодонтит), що призводять до необхідності проведення ендодонтичного або навіть хірургічного лікування для збереження функцій окремих зубів. Зокрема це стосується перфорацій кореневого каналу, де на перший план виходять проблеми вибору пломбувальних матеріалів та інструментів для здійснення їх обтурації й подальшого якісного пломбування кореневого каналу. У 1998 р. мінеральний триоксидний агрегат (МТА) був запропонований для використання в ендодонтії і схвалений FDA в якості пріоритетного матеріалу для герметизації перфоративних уражень кореневої системи зубів. На сьогодні накопичена значна кількість клінічного матеріалу про ефективність його застосування, що потребує вивчення, систематизації та аналізу. Мета дослідження - оцінити біосумісність мінерального триоксидного агрегату при ендодонтичному лікуванні. Критерієм відбору хворих для вирішення поставленої мети слугували випадки виведення матеріалу за межі кореневої системи у процесі первинного чи повторного ендодонтичного лікування, де в якості пломбувального матеріалу використали МТА. Обстежено та проліковано 13 зубів у пацієнтів віком 35 - 40 років, серед яких 9 багатокореневих і 4 однокореневих зуба верхньої й нижньої щелеп. На основі отриманих даних при лікуванні матеріалом MTA можна сміливо казати про ефективність застосування матеріалу у клінічних ситуаціях, які до цього вважались безнадійними. Унікальні властивості матеріалу МТА дозволили значно продовжити термін служби зубів пролікованих пацієнтів. Висновок: пріоритетність вибору та успішне клінічне застосування цементу МТА у випадках перфоративних уражень є безумовно актуальним, що підтверджується сприятливими клінічними результатами в обстежених і пролікованих пацієнтів. Автори не рекомендують виводити МТА в періодонт, а наголошують на високій біосумісності препарату. Проблема виведення МТА у тканини періодонту потребує подальшого вивчення та обговорення.
  Повний текст PDF - 457.779 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Герелюк В.
  • Матвійків Т.
  • Павелко Н.
  • Павелко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Герелюк В. І. Клінічна ефективність застосування цементу на основі мінерального триоксиодного агрегату за умов діагностованих перфоративних уражень кореня зуба / В. І. Герелюк, Т. І. Матвійків, Н. М. Павелко, І. Й. Павелко // Сучасна стоматологія. - 2019. - № 2. - С. 24-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2019_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Герелюк Віталій Іванович (медичні науки)
  • Матвійків Тарас Ігорович (медичні науки)
  • Павелко Наталія Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського