Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Якубова І. І. 
Ранній дитячий карієс. Стан проблеми в Україні / І. І. Якубова, В. А. Кузьміна // Современная стоматология. - 2017. - № 1. - С. 48-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2017_1_13
Наведено стислу інформацію про поширеність раннього дитячого карієсу (РДК) в областях за останні десять років. Існує недостатньо інформації про поширеність та інтенсивність РДК у багатьох областях України. Серед доступних нам даних і поширеність, й інтенсивність РДК у дітей в областях України є високими. Мета роботи - проведення аналізу літературних джерел про поширеність та інтенсивність РДК в Україні. Пошук літературних джерел відбувався в пошуковій системі Google Scholar, що підтримується компанією "Google". Це некомерційна пошукова бібліометрична система, що індексує наукові публікації та наводить дані про їх цитування. Індекс Google Scholar містить переважно рецензовані онлайн журнали наукових видавництв Європи та Америки. Подальші дослідження РДК треба планувати для розуміння впливу дисбіозу ПР. Крім того, висока частина дітей 3 - 6-ти років з поганою гігієною ПР у Дніпропетровську потребує багато зусиль для забезпечення санітарної освіти про гігієну ПР, у результаті чого можуть відбутися зміни в рівні знань, навичок і покращення гігієни ПР. Проте програми профілактики РДК для дітей дошкільного віку повинні відрізнятись від розроблених програм профілактики для інших вікових груп і можуть відрізнятися залежно від регіону. Висновки. Відносно невелика кількість досліджень факторів ризику і програми профілактики РДК обмежує розуміння того, як ефективно впливати на дану проблему в Україні.
  Повний текст PDF - 546.736 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Якубова І.
 • Кузьміна В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Якубова І. І. Ранній дитячий карієс. Стан проблеми в Україні / І. І. Якубова, В. А. Кузьміна // Современная стоматология. - 2017. - № 1. - С. 48-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2017_1_13.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Якубова Інесса Ігорівна (медичні науки)
 • Кузьміна Вікторія Анатоліївна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського