Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Дрок В. О. 
Профілактика рецидивів зубощелепних аномалій у пацієнтів з остеопенічним синдромом / В. О. Дрок // Современная стоматология. - 2016. - № 5. - С. 83-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2016_5_20
Мета роботи - розробити раціональну методику лікування зубощелепних аномалій, спрямовану на досягнення стабільності результатів ортодонтичного лікування залежно від щільності кісткової тканини. Для досягнення поставленої мети було обстежено 96 пацієнтів віком від 12 до 17-ти років, які звернулись по ортодонтичну допомогу. Усі обстежені пацієнти лікувалися із приводу скупченості зубів. Було сформовано чотири групи. Більшість пацієнтів (83 особи - 86,5 +- 3,5 %) мали звуження зубних рядів першого ступеня, у решти 13 (13,5 +- 3,5 %) пацієнтів спостерігалося звуження зубних рядів другого ступеня. Слід відзначити, що виділені чотири групи пацієнтів були порівняні за віком (<$E p~>>~ 0,10>), статтю (<$E p~>>~0,30>), ступенем звуження зубних рядів (<$E p~>>~0,60>), а групи хворих зі сколіозом і за ступенем сколіозу (<$E p~>>~0,80>). Проводилось ортодонтичне лікування скупченості зубів всіх пацієнтів а допомогою незнімної апаратури, а саме брекет-систем. У ретенційний період використовували знімні ретенційні апарати. Віддалені результати лікування оцінювалися через 12 місяців після закінчення ретенційного періоду ортодонтичного лікування. На прохання з'явитись на обстеження в силу різних обставин відгукнулись не всі пацієнти - 74 особи з 96 пролікованих раніше (77,1 %). У пацієнтів першої групи рецидивів зубощелепні аномалії не спостерігалось. У пацієнтів другої групи часткові рецидиви зубощелепних аномалій спостерігались у 4 осіб (22,2 +- 9,8). У пацієнтів третьої групи рецидиви зубощелепних аномалій спостерігались в 11,8 +- 7,8 % випадків (2 особи). У пацієнтів четвертої групи рецидивів зубощелепних аномалій не виявлено, рецидив гінгівіту мав місце лише у 2-х осіб (10,5 +- 7,0). Оцінюючи віддалені результати, можна сказати, що рецидиви зубощелепних аномалій не виникали у практично здорових пацієнтів і пацієнтів зі сколіозом із четвертої групи, що свідчить про ефективність запропонованої нами схеми лікування. Висновки: розроблений поетапний алгоритм лікування зубощелепних аномалій у пацієнтів зі сколіозом, яке доповнює ортодонтичне лікування в ретенційний період, показав високу ефективність, про що свідчить відсутність рецидивів зубощелепних аномалій у віддаленні строки.
  Повний текст PDF - 224.815 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дрок В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дрок В. О. Профілактика рецидивів зубощелепних аномалій у пацієнтів з остеопенічним синдромом / В. О. Дрок // Современная стоматология. - 2016. - № 5. - С. 83-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2016_5_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дрок Вікторія Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського