Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Ожоган З. Р. 
Сучасні методи гігієни ротової порожнини в пацієнтів з незнімними конструкціями протезів / З. Р. Ожоган, В. З. Обідняк, Л. В. Мізюк, В. І. Панченко // Современная стоматология. - 2016. - № 5. - С. 66-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2016_5_16
Проблема заміщення часткової відсутності зубів залишається актуальною й сьогодні у зв'язку з високою поширеністю дефектів зубних рядів. Одними з таких методів є застосування незнімних металокерамічних мостоподібних протезів, зафіксованих як на природних опорних зубах, так і на імплантатах. Відомо, що на тривалість користування даними конструкціями особливо важливу роль відіграє дотримання гігієни порожнини рота, яке можна здійснювати як за допомогою зубної щітки, так і іригаторів. Мета роботи - клінічне вивчення впливу застосування іригаторів на стан пародонту й гігієни ротової порожнини в пацієнтів з опорою на природні зуби та імплантати. Обстежено 25 пацієнтів, яким було проведено ортопедичне лікування із застосуванням естетичних металокерамічних незнімних протезів. Першу групу склали 13 пацієнтів, запротезованих металокерамічними мостоподібними протезами, які після фіксації незнімних конструкцій користувались іригатором. З них у п'яти хворих проведено фіксацію незнімних протезів на імплантатах. Другу групу склали 12 пацієнтів, запротезованих металокерамічними мостоподібними протезами, які після фіксації незнімних конструкцій користувалися зубною щіткою. У чотирьох із них фіксація протезів проводилась на імплантатах. Дослідження стану гігієни порожнини рота проводили за допомогою індексу кровоточивості ясен РВІ, індексу гігієни SillnesLoe та проби Шиллєра - Пісарєва, які визначали перед фіксацією ортопедичних конструкцій, через один місяць і три місяці після протезування. При виконанні дослідження було застосовано іригатори JETPIК, особливість яких полягає в застосуванні технології смарт-флос, яка об'єднує силу водного струменя та проникаючої здатності пульсуючої зубної нитки. Іригатор забезпечує глибоке очищення в місцях, недоступних для зубної щітки, зміцнює ясна. За допомогою клінічних методів обстеження, зокрема індексів кровоточивості ясен, гігієни ротової порожнини, проби Шиллєра - Пісарєва, доведено, що в пацієнтів, які користувались іригаторами JETPIК, через один і три місяці після фіксації незнімних протезів указані показники є достовірно краще, ніж у групі пацієнтів, які для гігієни ротової порожнини застосовували тільки зубну щітку.
  Повний текст PDF - 148.606 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ожоган З.
  • Обідняк В.
  • Мізюк Л.
  • Панченко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ожоган З. Р. Сучасні методи гігієни ротової порожнини в пацієнтів з незнімними конструкціями протезів / З. Р. Ожоган, В. З. Обідняк, Л. В. Мізюк, В. І. Панченко // Современная стоматология. - 2016. - № 5. - С. 66-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2016_5_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ожоган Зіновій Романович (медичні науки)
  • Ожоган Зеновій Романович (медичні науки)
  • Обідняк Василь Зіновійович (медичні науки)
  • Мізюк Лідія Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського